scorpion?

•  
    • 14 mesaje
    13 Feb 2010, 11:29
    0 0
    prietenul meu este in zodia scorpionului , este foarte incapatanat ,orgolios ,mamaos, si se nerveaza foarte repede...in schimb suspecteaza pe toata luea crede ca are cineva ceva cu el (adica daca ii se intampla ceva zice ca la injurat x sau y ...) cum ar trebui sa ma port cu el ...su sunt fecioara am mai multa rabdare nu ma nervez asa repede ...mereu ii spun daca are ceva lasa ca se rezolva ca la toti se poate intampla...incerc sa-l incurajez da si atunci se nerveaza zice ca vad lucruriile prea simple daca-l las in pace zice ca nu ma intereseaza...suntem ap 6 ani impreuna ne iubim da cateodata nu stiu cum sa ma comport in astfel de situati
  •  
    • 1186 mesaje
    13 Feb 2010, 12:22
    0 0
    Tare nu stii sa formulezi corect o fraza, ("nervez"?), nu stii punctuatie, ortografie, greu de tine. Biata limba romana, cum o mutileaza chiar vorbitorii de limba romana. Daca era un strain, mai ziceam. Daca te si porti cum te exprimi sigur ca se "nerveaza".
  •  
    • 14 mesaje
    13 Feb 2010, 12:31
    0 0
    scorpion 112 eu am cerut o parere,nu critici.si in plus cand ma grabesc nu stau sa pun punct si virgule, ca nu primesc note.dar vad ca ai inteles despre ce este vorba.si nu te mai enerva atata
  •  
    • 1186 mesaje
    13 Feb 2010, 13:12
    0 0
    Exprimarea si cuvintul scris spun multe despre un om: gradul de educatie, de cultura, caracterul. Scorpionii sint tentati sa analizeze si din orice chestie isi fac o imagine despre om. Cel mai mare cusur: invidia. Nu suporta minciuna si tupeul obraznic. In dragoste pasionali dar barbatii sint destul de infideli.
  •  
    • 1186 mesaje
    13 Feb 2010, 13:20
    0 0
    Si daca nu pui punct si virgule, "ca nu primesc note", e in defavoarea ta, ca nu poti sa te faci inteleasa. Sa-ti povestesc o istorioara: un soldat se duce la oracolul de la Delphi sa afle daca se va intoarce viu din razboi. Phytia ii raspunde: "te vei duce te vei intoarce nu vei muri."Soldatul se duce la razboi si moare nu inainte de a-i spune prietenului sau despre oracol. Prietenul, nedumerit de moartea acestuia, se duce la prezicatoare sa-i ceara socoteala. Acesta ii raspunde: "nu am spus nici un neadevar. Am spus asa: "Te vei duce. Te vei intoarce? Nu, vei muri." Asta ca sa vezi importanta punctuatiei in fraza. Valabil si pentru celelalte eve ale caror postari sint pline de "agramaticalitati" si au o topica si o punctuatie... de jale!
  •  
    • 14 mesaje
    13 Feb 2010, 13:47
    0 0
    ms ...imi place istorioara ta,si ai dreptate . stiu ca nu le plac minicina,dar nu stiu cum sa ma comport cu el cand are astfel de zile.este prea exagerat cateodata ...sa suspectezi chiar pe toti.bine m-am descurcat atata timp,ma descurc si de acuma, dar speram ca cineva poate este in situati mes si-mi poate da un sfat....sau ce le-ar place baietiilor scorpioni , cu sa se compoarte cu ei etc , ca poate am dat eu gres in ceva nu stiu. mersi
  •  
    • 417 mesaje
    14 Feb 2010, 20:43
    0 0
    dupa 6 ani impreuna, este mai bine sa te ghidezi dupa ce stii tu din propria experienta ca ii place sau nu ii place, nu dupa ce zice pe nu stiu ce site despre zodia scorpionului. crezi ca te lamureste astrologia mai bine decat propria ta experienta cu el?
    daca vrei sa stii neaparat, scorpionii sunt f exigenti, atat cu ei insisi cat si cu cei din jur. incearca sa fieperfecti, dar pretind la fel de la cei din anturaj. ofera totul si vor totul in schimb. nu suporta minciuna, tradarea, ipocrizia.
  •  
    • 1186 mesaje
    15 Feb 2010, 10:03
    0 0
    Albertina, as mai adauga ca pentru scorpion esti om pina la proba contrarie. Daca i-ai inselat asteptarile nu mai contezi pentru el; poti sa-i oferi si bijuteriile Coroanei impresia nu i-o mai schimbi.
  •  
    • 4 mesaje
    15 Feb 2010, 18:26
    0 0
    iata un site bun cu horoscope http://www.teohoroscope.com/
  •  
    • 417 mesaje
    16 Feb 2010, 14:49
    0 0
    ha-ha, asa e. esti scorpion si tu? cred ca da, dupa user.
  •  
    • 1186 mesaje
    16 Feb 2010, 22:15
    0 0
    Scorpion sadea. Si am aproape toate caracteristicile zodiei. Barbati scorpioni nu am prea cunoscut, stiu ca sint foarte tipicari si sa nu-i scoti din ale lor. Despicam firul in 16, analizam totul, , femeile au vocatie de Penelopa. Se dedica sotului, copiilor.
  •  
    • 22 mesaje
    16 Feb 2010, 23:42
    0 0
    scorpion:f incapatanat , orgolios ,uraste minciuna oamenii falsi si ii place ca totul sa fie perfect...cam asa este prietenul meu zodia scorpion in schimb este o persoana foarte buna si iubitoare
  •  
    • 20 mesaje
    17 Feb 2010, 15:38
    0 0
    draga mea, scorpionii sunt asa si-asa, asta inseamna ca atunci cand vine vb de ei nu au scrupele, ce cred ca ar tr sa faci este sa vorbesti deschis cu el, asta cu injuratul nu tine de zodie ci de o frustrare a respectivei persoane, cel mai bine vb cu el, fa-l sa creda ca toata atentia i-o dai lui,
  •  
    • 7 mesaje
    20 Sep 2010, 04:02
    0 0
    Prea multa bataie de cap .. Nu stiu de ce , si pentru ce se fac asa inervati uni ) Problema cu scorpioni sta asa ..Sunt foarte orgoliosi dar si mincinosi .. Inafara de asta se lasa foarte usor influentatii. In general Droguriel le fac placere . Asa ca nu ii mai laudati ca nu suport zodia asta inculta si posesiva
  •  
    • 636 mesaje
    20 Sep 2010, 21:11
    0 0
    Asa, ai simtit nevoia sa ne spui ca nu suporti scorpionii...cautand un subiect de acum juma` de an
  •  
    • 2791 mesaje
    20 Sep 2010, 23:20
    0 0
    ei, atatia nervi!
    daca e needucat si ne.simtit da-i viteza! Simplu!
    Daca nu sunteti pe aceiasi lungime degeaba! Cat despre zodii, no comment!