Pete de pe fata

  •  
    • 1510 mesaje
    24 Mai 2007, 21:01
    0 1
    diorkiss
    si pe mine ma interesa la un moment dat zapada carbonica dar pana la urma am facut peeling

    da, lomexin e crema pt zona vaginala
  •  
    • 3248 mesaje
    24 Mai 2007, 21:43
    0 2
    Ce memorie buna am!
  •  
    • 1063 mesaje
    24 Mai 2007, 23:03
    1 0
    diorkiss..ai idee cum se numea topicul,caci nu gasesc si nici nu-mi aduc aminte sa fi citit asa ceva pana acum..
    sau miriam stii tu in buc vreun cabinet unde se folosete zapada carbonica?
    mersi!
  •  
    • 3158 mesaje
    25 Mai 2007, 00:18
    1 0
    eu am facut tratament cu zapada carbonica(am avut o veruca mica pe picior si ma scotea din minti) si nu a avut nici un efect.Mi-a lasat in schimb o cicatrice nasoala,nu mare,dar se vede daca te uiti atent.Si medicul era f bun in domeniu,abia am ajuns la el.
    Veruca mi-a disparut cu o crema de la Scholl.
  •  
    • 1063 mesaje
    25 Mai 2007, 01:13
    1 0
    watermelon p bune?ce nasol..pai si nu l-ai intrebat pe doctorul ala care-i faza?nu te-ai luat de el??

    totusi eu vreau sa gasesc un cabinet in buc..am cautat pe google dar nu apare nimik asa ca daca stiti va rog spuneti-mi..am citi la 'sanatate' ca lumea ar fi avut rezultate f bune cu acneea si petele si chiar as vrea sa incerc ca nu ma mai suportde cateva luni fac tratamente interne si externe date de medic si fata mea tot ca un kk arata(tre sa pun un kil de ftd ca sa arate ok
  •  
    • 1510 mesaje
    25 Mai 2007, 02:54
    2 0
    delia imi pare rau dar nu stiu nici un cabinet care sa foloseasca zapada carbonica. si eu am tot cautat un astfel de loc in urma cu 4-5 ani pt ca citisem tot felul de minuni despre zapada carbonica si pana la urma am ajuns la dna leventer si am facut peeling care mi-a spus dansa e cel mai indicat pt problemele mele (eu crezand ca dermabraziunea este salvarea ..)
  •  
    • 637 mesaje
    26 Mai 2007, 01:51
    1 1
    angi, cum folosesti vitamina E?

    delia, si eu tin minte sigur ca s-a vorbit mai demult despre zapada carbonica, spunea o eva ca a scapat de probleme cu tratamentul asta, dar nu mai tin minte ce si cum..si eu sunt curiosa, eu am niste semne de la niste vechi cosuri..tu ce tratamente folosesti?
  •  
    • 27 mesaje
    26 Mai 2007, 16:19
    0 0
    tratamentul cu zapada carbonica se numeste crioterapie si se aplica in cabinetele de dermatologie pt. diferite afectiuni ale pielii...eu urmez acest tratament pt. keratoza actinica(sunt niste pete maronii aparute in urma expunerii solare la persoanele sensibile cu pielea f. deschisa si de obicei cu ochi albastri sau mai apar si de batranete purtand numele de keratoza actinica senila).Pana sa ajung la dermatolog nu auzisem de acest tratament...dar din cate vad da rezultate f. bune.
  •  
    • 1063 mesaje
    26 Mai 2007, 16:43
    0 0
    albatross..si nu-mi spui si mie la ce cabinet?????sper sa fii din buc..
  •  
    • 27 mesaje
    26 Mai 2007, 16:56
    0 0
    eu merg la dermatologie la policlinica 10 din Dorobanti dar poti incerca si la o clinica particulara sau intreaba-ti medicul de familie...
  •  
    • 291 mesaje
    26 Mai 2007, 23:19
    1 0
    si eu am facut tratament cu zapada carbonica si a dat rezultte foarte bune, am incercat f multe creme si multe nu au dat rezultate. e adevarat ca in timppul tratamentului cu zapada se folosesc si creme acasa.as vrea sa il continui ....
  •  
    • 1063 mesaje
    27 Mai 2007, 00:27
    0 0
    adriana..pe tine te cautam n-ai vazut ca am deschis un topic cu numele tau la 'sanatate'?
    zi-mi te rog unde ai facut tu exact.
    eu o sa intreb pt dermatologul meu dar nu cred ca foloseste caci mi-ar fi spus pana acum..iar pe net nu gasesc nimik..si sa intreb asa din cabinet in cabinet e cam aiurea
    astept raspuns mersi
  •  
    • 291 mesaje
    27 Mai 2007, 10:57
    0 0
    sorry nu am vazut topicul eu am facut la J.M.P la clinica in zona Maria, dar doctorita care era a plecat ca isi deschide cabinet si nu mai e acolo.Dar am gasit alt cabinet in Unirii, e si mai ieftin, dar nu stiu daca doctorita vrea sa imi faca tratamentul.I-am zis pentru ce l-am facut si ca vreau sa continui, i-am si aratat cum arat acum pielea si a zis ca nu poate incepe asa pur si simplu tratamentul ca trebuie consult.Probabil ca tre sa dau banii de consultatie si ea sa imi zica daca vrea sau nu sa imi faca
  •  
    • 1063 mesaje
    27 Mai 2007, 14:29
    0 0
    mama ce enervanta..dar tu cand i-ai aratat nu erai la consultatie?
    si cat costa la ea tratamentul asta?
    uite eu merg zilele astea la dermatologul meu si-o intreb dar totusi nu cred ca ea face asa ceva dar o s-o rog sa-mi spuna unde as putea face..
    dar spune-mi..tu tot pt acnee,nu?si cate sedinte ai facut?s-a dus acneea si petele?
    eu chiar vreau neaparat sa fac ca vine vara si nu ma mai suport cu fata asta
  •  
    • 291 mesaje
    28 Mai 2007, 11:20
    0 1
    pai nu eram la consultatie, vroiam doar sa intreb ce si cum ......e 30 ron consultatia si 20 ron o sedinta. da m-a ajutata foarte mult, s-a dus si acneea si petele si am avut ceva ciactrici de la niste zgareturi. eu sunt multumita. efectele apar in timp deci trebuie sa ai rabdare. cam o luna jumate si se vad deja.evident ca si dupa prima sedinta se simte altfel. eu zic sa incerci.bafta
  •  
    • 249 mesaje
    28 Mai 2007, 11:21
    2 0
    Albatros, si eu sunt inscrisa la policlinica 10 .... Spune-mi, te rog, la ce medic mergi tu ...
    Am cam aceeasi problema cu a ta.

    Mercic mult anticipat !
  •  
    • 1063 mesaje
    28 Mai 2007, 22:42
    0 0
    adriana..tu mergi pana la urma la doctorita aia ?si eu vreau dar inca nu stiu la cine..daca gasesti pe cineva ok sa-mi zici si mie te rog..
    nu stiam ca tre atat de multe sedinte..si cate se fac pe saptamana?si in perioada asta ai voie sa te machiezi?tenul arata ok? se inroseste ceva?mersi
  •  
    • 291 mesaje
    29 Mai 2007, 13:16
    0 0
    trebuie multe.asta functioneaza pe principiul ca exfoliaza treptat pielea. dupa ce ai iesit de la sedinta, poate esti putin rosie la fata, depinde de tipul de piele, dar nu se prea vede. oricum poti merge la strand, solar, te poti machia imedita dupa daca vrei, nu are nici o legatura. te anunt. eu cred ca o sa merg la asta totusi ca am tot intrebat si nu stiu in alte parti.
  •  
    • 291 mesaje
    29 Mai 2007, 14:45
    2 0
    am uitat sa mentionez ca se face o data pe sapt, deci dupa 7 zile de la sedinat anterioara. eu merg la cabinet dr.mihalceanu. lanag salon selene in unirii.de fapt o sa merg ca nu merg inca
  •  
    • 13 mesaje
    1 Iun 2007, 20:04
    0 2
    Din cate stiu si la Ardes au o crema si un ser pentru estomparea petelor. Eu chiar ma gandesc sa le iau.A folosit cineva?