Am inceput cura cu XL-S si voi povesti

  •  
    • 10 mesaje
    8 Feb 2010, 16:45
    8 3
    ite ca la recomandarea utilizatoarei acestui forum, Roxana Maier, m-am decis sa incerc capsulele naturale pentru slabit XL-S. Roxana
    mi-a povestit cum au ajutat-o pe ea si m-am decis sa imi cumpar prima folie de XL-S. Blisterul I pe care mi l-am cumparat miercurea trecuta contine 30 pastile si a costat 75 RON. Eu am decis sa iau 3 pastile pe zi deci ma va tine 2 saptamani si o zi - 15 zile. Sunt acum in ziua a 6-a. Mai am de luat o pastila de seara. Iau pastilele fix inainte sa incep sa mananc la pranz si seara. Seara mananc la ora 19:00 si nu mai mananc mai tarziu. ite de 6 zile am inceput - bine, astazi fiind a sasea zi. Pana acum merge foarte bine. Adica... Nu am simtit balonarile despre care ma avertizase lumea pe aici. Ma simt mai usoara, dar nici nu m-am cantarit sa va spun sigur, intrucat am o superstitie cum ca mi-ar aduce ghinion.
  •  
    • 22 mesaje
    8 Feb 2010, 19:31
    5 0
    dar urmezi si un regim?sa ne mai spui cum merge....si eu as incerca.
  •  
    • 22 mesaje
    11 Feb 2010, 13:53
    3 3
    buna !deci???????????cum te simti?nu ne mai spui nimic???
  •  
    • 370 mesaje
    12 Feb 2010, 09:55
    2 3
    ne spui si noua ce ai reusit cu pastilele astea sau doar ai facut reclama?
  •  
    • 38 mesaje
    15 Feb 2010, 13:39
    1 1
    Banuiesc ca eu am fost cea care te-a inspirat povestindu-ti experienta mea din Franta cu XL-S. Eu chiar am slabit cu ele. In Franta erau foarte populare si cred eu ca si in Belgia, intrucat mi-au fost recomandate de o prietena belgianca.

    Eu una am slabit cu ele, am avut parte de rezultate fara complicatii sau probleme, chiar m-am simtit bine si am slabit undeva pe la 7-8 kg.
  •  
    • 10 mesaje
    15 Feb 2010, 14:14
    3 2
    Da, Roxana, intr-adevar tu esti cea care m-a impulsionat si chiar am discutat si eu cu persoane din Franta/Belgia care auzisera numai lucruri bune despre XL-S si care spuneau exact asta: sunt naturale, se integreaza perfect in echilibrul organismului.

    Ma scuzati fetelor pentru faptul ca v-am lasat balta si nu am mai reusit sa scriu de o saptamana. Zapezile astea cred ca nu ma inspira deloc sa fac mai nimic si de aici toata buba.

    In curand trebuie sa imi iau o noua cutie de XL-S, primul blister ma mai tine inca 2 zile. Tin deci dupa cum v-ati dat cred seama de 13 zile cura. Pana acum chiar nu am experimentat nici balonari, nici flatulenta, nici alergii, nici reactii gastrice deosebit de ciudate si nici crampe musculare (care din cate stiu eu sunt un semn pentru eliminarea in exces a apei din organism).

    Incep in curand si niste sport si in acelasi timp am inceput sa mananc si mai putin dulce si mai putine grasimi si pana acum ma simt foarte bine si echilibrata. Ca sport ma gandesc la inot, voi ce ziceti?

    Eu apropo as vrea sa slabesc cam 7 kg, nu mai mult si sper eu ca nici mai putin.
  •  
    • 10 mesaje
    15 Feb 2010, 14:20
    2 0
    @iliana23: Da, tin si o cura, in sensul de echilibru pentru organism, adica am eliminat dulciurile pe cat posibil, eu paine si fainoase nu mananc de 5-6 ani de zile, iar acum ma chinui sa mananc si ceva mai putine grasimi animale.

    Scuze ca am raspuns atat de greu, chiar am avut o saptamana cu tonus foarte scazut, presupun de la vreme. Si acum ma enerveaza la maxim faptul ca si-a revenit vremea Sambata-Duminica - probabil cu ocazia Valentine's Day, ce romantic - iar acum a revenit la ger si ninsoare. Eu una nu mai suport. Poate odata cu noua mea silueta revine si vremea buna si o sa fie dublu bonus. O sa pot purta haine usoare si vaporoase impreuna cu un nou trup mai sexy.

    Eu am acum la 1.60 m inaltime cam 56 kg si vreau musai sa ajung la 49 kg, adica fix cat mi-ar trebui la inaltimea mea.

    Si m-as apuca si de inot sa acumulez si niste patratele sexoase odata cu cele 7 kg in minus. Hmm?
  •  
    • 10 mesaje
    15 Feb 2010, 14:22
    3 4
    @azul: Scuze de intarzierea raspunsului, chiar nu am cele mai energice zile ale mele. Si chiar ma termina psihic vremea asta geroasa de afara. meteo-dependenta ce sa ii faci bata-o-ar vina!!!

    In orice caz, parerea mea este ca nu trebuie nici tu sa sari asa usor la gatul omului. Reclama chiar nu fac, sunt impotriva ideii.
  •  
    • 112 mesaje
    15 Feb 2010, 14:33
    1 3
    buna,te rog frumos daca se poate sa imi spui si mie de unde ai cump.aceste medicamente si pe ce site fac reclama la medicam.ca eu nu gasesc.multumesc mult!
  •  
    • 10 mesaje
    15 Feb 2010, 15:01
    1 0
    Uite acesta este situl lor - dar vad ca acum are o problema deci zic sa incerci ceva mai tarziu; http://www.xl-s.ro/

    Eu una le-am cumparat de la farmacia de jos de la mine parca este o Dona, cred insa ca le gasesti prin toate farmaciile
  •  
    • 10 mesaje
    15 Feb 2010, 15:03
    0 1
    oricum xl-s n usunt chiar medicamente, sunt niste suplimente naturale
  •  
    • 22 mesaje
    15 Feb 2010, 15:45
    2 1
    thanks Monicutza!sa ne mai spui cum merge da eu sa am 1.60 si 57kg eu as fi suuuuuuuuuuuuper fericita.sa-ti spun cate kg am eu....?80 la 1.58.....mor de rusine.......deci spunemi daca functioneaza in continuare si cat slabesti....
  •  
    • 8 mesaje
    15 Feb 2010, 16:30
    2 1
    suna f interesant ce ai povestit monicutza; si eu astept cu interes vesti noi si cum decurg treburile
  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2010, 19:54
    2 2
    si eu am folosit acest supliment alimentar xl-s dar pot sa spun ca nu am dat jos nimika.apoi am urmat un regim ,am facut sport si am luat pastilele, dar nu am dat mai mult jos decat de obicei.(deci cu pastile sau fara tot atata am dat jos).aceste pastil iti foloseste doar sa reduci cantitatea de mancare,dar fara un regim si sport nu se intampla nici un miracol.
  •  
    • 1352 mesaje
    16 Feb 2010, 09:57
    1 4
    Pai chiar in reclama lor,se spune ca tre sa tii o dieta si sa faci sport,ca sa ajute cu ceva pastilele....
  •  
    • 4411 mesaje
    20 Mai 2010, 22:55
    7 0
    Citesc pe net de vreo 2 zile despre diferite capsule de slabit printre care si XL-S si pot sa spun ca monicutza foloseste cam acelasi text pe diferite forumuri..prietena din Franta,13 zile de cura etc...
  •  
    • 3 mesaje
    1 Iun 2010, 17:49
    2 0
    Asta am observat si eu, ca face reclama.
    http://forum.ele.ro/messages_16357_0.html

    Si eu am probleme cu kg in plus si cred ca doar vointa si perseverenta ne vor ajuta sa scapam de ele definitiv.
  •  
    • 338 mesaje
    1 Iun 2010, 21:59
    7 2
    Medicamentele, oricare ar fi ele, sunt inselatoare in cure de slabire.

    Reteta miraculoasa este urmatoarea formula: Dieta+ Sport + VOINTA !

    Dieta: dimineata cereale, fructe, iaurt. La pranz piept de pui, piept de curcan, peste (gratar, fara nicio picatura de ulei), salate de legume . Seara nu mananc nimic, iar pe parcursul zilei beau multa apa plata cu lamaie ( am avut perioade si cu 5 litri pe zi). In ce priveste legumele, sunt singurele ce pot fi consumate in cantitati mari. Se pot pune in salate seminte, nuci.

    Sport: alergat si aerobic, exercitii pentru fese, coapse, gambe, brate, gat, talie etc...

    BAFTA pentru ca se poate! Cu rabdare ajungeti la rezultate minunate!

    Va tin pumnii!
  •  
    • 128 mesaje
    2 Iun 2010, 08:36
    2 2
    Nu va lasati ametite de promisiunile miraculoase ale medicamentelor. Puteti slabi repede, dar cu efecte secundare de nerezolvat - probleme de tot soiul. Am cunoscut persoane care au fost spitalizate in urma complicatiilor de la astfel de medicamente!

    Pentru sanatatea voastra este mai indicat sportul insotit de dieta.
  •  
    • 1 mesaje
    3 Iun 2010, 20:32
    0 0
    buna roxana,as dori sa incesrc si eu aceste pastile pt slabit,insa am o intrebareupa ce le voi intrerupe ma voi ingrasa la loc sau mai mult?te rog,lamureste-ma cumva!astept cu nerabdare raspuns!