succesiune apartament 2 camere

•  
    • 61 mesaje
    25 Ian 2010, 15:35
    0 0
    poate cineva sa-mi spuna cat ma costa succesiunea pentru un apartament cu 2 camere,Bucuresti,sector 2? multumesc mult
  •  
    • 1122 mesaje
    25 Ian 2010, 20:38
    0 0
    Suna la un birou notarial din Bucuresti sau poate dai peste o eva care lucreaza la vreun birou notarial din Bucuresti, depinde si pt cine se dezbate mostenirea, cat timp a trecut de la decesul persoanei respective.
  •  
    • 205 mesaje
    27 Ian 2010, 12:07
    0 0
    Pe mine m-a costat succesiunea pt. un apartament 2 cam in Bucuresti - Drumul Taberei, 3800 lei, asta in conditiile in care eram deja proprietari pe 3/8 din apartament. Asta in iulie 2009.
  •  
    • 61 mesaje
    7 Feb 2010, 19:24
    0 0
    mersi ptr sfaturi,am fost la un notar si mi-a calculat suma pe care trebuie sa o dam la succesiune: 41 milioane fara copiile legalşizate care nu sunt deloc putine.Am depus actele in 3 zileiar in 3 zile ste gata....o multime de bani.
  •  
    • 1122 mesaje
    7 Feb 2010, 20:12
    0 0
    Salut, dar cate copii legalizate iti face notarul?
    La ce acte iti face copii legalizate?
    si cat e de pagina de legalizat?
  •  
    • 61 mesaje
    8 Feb 2010, 08:35
    0 0
    iti trebuie o multime de acte la succesiune:certificate de nastere ale tuturor membrilor familiei dar si a celor decedati,certificate de deces,actul casei,dovada ca a fost platita integral casa... Eu am dat pana acum 75 lei pentru legalizarea a 3 sau 4 acte.
  •  
    • 1122 mesaje
    8 Feb 2010, 19:25
    0 0
    Buna, stiu f bine ce acte sunt necesare pt o succesiune, dar in acelasi timp stiu ca acele acte de nastere, deces sau casatorie trebuie in copie simpla.
    Cat iti ia pt pagina de legalizat?
  •  
    • 61 mesaje
    9 Feb 2010, 13:56
    0 0
    sincer am dat actele si am intrebat cat ma costa,ce sa mai intreb cat costa fiecare act in parte,oricum au preturi diferite in functie de importanta actului respectiv.
  •  
    • 1122 mesaje
    9 Feb 2010, 20:09
    0 0
    Buna, atata timp cat platesti trebuie sa stii pentru ce platesti, eu asa cred.
    Si mai cred ca nu ai fost informata in totalitate ce exact inseamna procedura succesorala si ce acte trebuie sau ce acte ti se vor inmana la sfarsit.
    Faci cum crezi tu. Asa e, au tarife diferite dar au si un minim.
  •  
    • 61 mesaje
    10 Feb 2010, 20:04
    1 0
    a zis cineva ca nu m-am interesat la mai multe cabinete notariale? eu nu-mi aduc aminte sa fi zis. nu este prima data cand legalizez acte si din moment ce primesc chitanta pentru ce platesc,nu ma mai intereseaza altceva. apropo,inainte de a face pasul acesta de a depune actele la un notariat m-am interesat peste tot(notariate,avocat,cunostinte).eu asa procedez.