Spital Sf Ioan

•  
    • 556 mesaje
    23 Ian 2010, 15:43
    0 0
    Cum ajung la spital Sf Ioan? Eu stau in zona Dristor-piata Ramnicu Sarat. Mai precis caut farmacia Sensiblu de langa acest spital adresa fiind Str Vitan Barzesti nr 13.

Mi-ar fi mai simplu cu un reper ..gen la ce gura de metrou sa cobor
  •  
    • 1186 mesaje
    23 Ian 2010, 16:36
    0 0
    Spitalul Sf. Ioan e in zona Piata Sud Berceni. Prea multe amanunte nu le stiu, tot un bucurestean ti le-ar putea da. Stiu ca e un hipermarket in zona gen Carrefour, Metro, Orhideea etc.. Am fost de vreo doua orin in 16 ani si am nimerit noaptea Ce mai stiu e ca e dincolo de spitalul 9 (actualul Bagdasar-Arseni) si Budimex (actualul Marie Curie)
  •  
    • 556 mesaje
    24 Ian 2010, 22:29
    0 0
    Aha.Mersi pentru indicatii. Acum am cel putin un punct de reper...ma descurc de acolo ,,mai intreb...Mersi
  •  
    • 290 mesaje
    24 Ian 2010, 22:52
    0 0
    cica la piata sud ce piata sud bai frate ....este pe langa rin grand hotel,institutul mina minovici depinde din ce directie vii ...poti cobori la statia de metrou aparatorii patriei si iei masina 102 si te lasa exact in fatza spitalului...
  •  
    • 2191 mesaje
    25 Ian 2010, 10:07
    0 0
    alina, daca spui ca stai in zona piata ramnicu sarat, poti merge 1-2 statii de tramvai, spre directia piata salajan, de unde iei autobuzul 102. te va lasa fix in fata spitalului sf. ioan. de la piata sudului ai de mers mult si bine, de budimex sau bagdasar nu mai zic.
    stai destul de aproape de traseul autobuzului 102 si ar fi cel mai simplu. mai ales ca ajunge foarte repede.
  •  
    • 556 mesaje
    25 Ian 2010, 10:37
    0 0
    va multumesc pt indicatii...am mai intrebat si tot asa mi s-a zis sa iau 102 ca e cel mai scurt drum
  •  
    • 2317 mesaje
    25 Ian 2010, 14:46
    1 0
    Auuuu, viaţa mea!
    Spitalul nr.9 şi Spitalul Bagdasar-Arseni sunt spitale diferite, fiecare cu specificul lui (Bagdasar este spital de urgenţă - neurochirurgie, nr.9 se numeşte în prezent Spitalul Al. Obregia - spital clinic de psihiatrie ) chiar dacă a fost construit unul în vecinătatea celuilalt. Iar lângă ele se găseşte Spitalul Sf. LUCA (pt. bolnavi cronici şi geriatrie) nu Sf. Ioan. Toate aceste spitale sunt pe şos. Berceni nu pe Vitan-Bârzeşti...

p.s. autobuzul 102 are staţie la hypermarketul REAL, dar cred că între timp ai aflat deja.
  •  
    • 556 mesaje
    25 Ian 2010, 21:19
    0 0
    da Maya ..asa e ...oricum rusinica si pt mine ca stau in Bucuresti si nu prea stiu sa ajung peste tot....adik stiu dar dc e sa merg cu metroul ...la suprafata mai greu
  •  
    • 107 mesaje
    28 Ian 2010, 14:28
    0 0
    cel mai usor cu autobuzul 102 din statia fizicienilor, in directia de mers spre Real, intreaba soferul a cata statie e spitalul;
    dar ai net, si poti afla adresa exacta a spitalului, apoi aplici pe harta Bucurestiului ca sa vezi locatia, apoi harta RATB/metrorex, e usor, succes