windows 7 build 7600

•  
    • 56 mesaje
    17 Ian 2010, 11:44
    0 0
    Buna, revin pe aici cu o problema mareee, mi-am luat un notebook si mi-a instalat un windows 7, acum fix la o luna( nu stiu dak mi-a instalat decat versiunea 30 zile) imi apare "BUILD 7600' THIS COPY OF WINDOWS IS NOT GENUINE", CUM POT SCAPA DE ASTA.C e trebuie sa instalez? Ma puteti ajuta? Acum o data k sesiunea s-a gasit si problemele k notebook-ul Mersi mult.
  •  
    • 2771 mesaje
    17 Ian 2010, 12:45
    0 0
    Trebuie sa elimini wga.exe (windows genuine advantage) si scapi pe veci de acea notificare.
  •  
    • 2771 mesaje
    17 Ian 2010, 13:18
    0 0
    Daca doresti iti trimit eu pe messenger o miniaplicatie care-ti rezolva problema automat.
    Daca doresti acea aplicatie raspunde-mi aici si iti dau mesaj privat cu ID-ul meu de mess.
  •  
    • 1 mesaje
    21 Feb 2010, 16:04
    2 0
    sal , te rog de ma poti ajuta sa scap si eu de win 7 build 7600 am citit ca ex un programel
  •  
    • 2771 mesaje
    21 Feb 2010, 21:49
    2 0
    Iti recomand sa intri in partitia in care iti este windows-ul si sa elimini wga.exe . Intri , deci in partitie (de exemplu C) dupa care intri in folder-ul WINDOWS acolo dai un search pentru "wga" fara ghilimele. Iti va gasi mai multe fisiere dar tu cauta printre ele fisierul wga.exe cand il gasesti tine putin cursorul pe el sa vezi daca-ti apare in casuta dreptunghiulara de tip balon mesajul (windows genuine advantage notification ) dupa ce te-ai asigurat ca ai gasit fisierul problema il elimini pur si simplu cu optiunea delete.
    Succes!
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mai 2010, 22:50
    0 0
    Salut . Am vazut ca ziceai ceva de o miniaplicatia pentru a scapa de problema cu windows-ul . Poti sa mi-l dai si mie terog frumos . Multumesc.
  •  
    • 2771 mesaje
    20 Mai 2010, 16:18
    1 0
    Momentan nu pot sa-ti dau acea aplicatie pentru ca mie mi s-a stricat calculatorul (a "crapat hard-ul") . Dar dupa ce imi cumpar alt hard am sa mai fac o aplicatie si ti-o dau. Statiile de la care intru pe forum acum sunt administrate de terti care nu permit o activitate libera pe masini, de aceea nu pot sa fac prea multe.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Mai 2010, 14:47
    0 0
    Salut. Si eu am aceasi problema cu WGA pe win 7. Daca poti sa imi trimiti si mie programelul de care mentionai, mi-ai fi de mare ajutor. ID-ul meu este rykos87 ( sau pe mail cu yahoo.com ). Ms frumos
  •  
    • 2771 mesaje
    25 Mai 2010, 17:22
    0 0
    Cand voi avea posibilitatea sa realizez aplicatia am sa ti-o trimit.