caderea parului

  •  
    • 94 mesaje
    14 Ian 2010, 15:46
    0 0
    de vreo luna imi cade f tare parul...smocuri f mari de par dintr-o singura periere...am niste vitamine FORCAPIL,pe care treuie sa le iau timp de vreo 3 luni..folosesc samponul si balsamul de JOICO,produse profesionale care cica sunt f bune...intradevar am folosit ff des placa si uscatorul,dar acum m-am oprit.mi se ingrasa si f repede cel mult la 2 zile trebuie sa-l spal.stiti vreun tratament minune??
  •  
    • 354 mesaje
    14 Ian 2010, 17:59
    0 1
    Intr-adevar Joico sunt produse bune, dar tie iti trebuie ceva special contra caderii parului.Gasesti la Kerastase gama cu aminexil (daca vrei sa mergi tot pe produsele din saloane, au sampon si fiole) sau poti incerca ceva dermatocosmetic din farmacii (sampon si fiole...vichy,phyto,foltene,sunt o groaza de produse iar efectele difera de la caz la caz si de la persoana la persoana).
    Ar trebui mai intai sa faci niste analize sa vezi daca nu ai vreo lipsa de ceva sau probleme cu tiroida si un ecograf ovarian( sa nu fie vreun chist).
    Forcapilul e bun, dar efecte vezi dupa o luna doua.Incearca sa te stresezi cat mai putin si cauta un dermatolog bun si competent sa te vada,cam greu de gasit.(m-am confruntat si eu mult timp cu aceasta problema).
  •  
    • 94 mesaje
    14 Ian 2010, 19:32
    0 0
    din pacate eu am probleme cu tiroida si am mai auzit ca e posibil sa fie de la asta..am luat tratament pt a-mi recastiga echilibrul hormonal,iar acum ar trebui sa repet analizele sa vad rezultatul..
    multumesc pt raspuns.chiar o sa caut aceste produse.:*
  •  
    • 823 mesaje
    16 Ian 2010, 13:09
    0 0
    Un remediu cu efect imediat ar fi vopsirea parului. Timp de vreo doua saptamani o sa cada mai putin, sau chiar deloc. In timpul asta, baga mai multe vitamine. Poate reusesti sa faci in asa fel incat sa nu mai cada deloc.
  •  
    • 94 mesaje
    18 Ian 2010, 09:05
    0 0
    nu vreau sa-mi vopsesc parul...nu am facut-o niciodata si incerc sa raman cat mai naturala...dar o sa incerc cu vitamine si eventula sa ma duc la un doctor ceva...
  •  
    • 354 mesaje
    18 Ian 2010, 09:29
    0 0
    Asta e tare Cum naiba sa te vopsesti ca sa nu iti mai cada parul? voi ganditi?
  •  
    • 28 mesaje
    18 Ian 2010, 17:56
    0 0
    Buna.
    Eu lucrez la o farmacie ca, cosmetician, si iti pot spune ca am pacienti multumiti de gama alpecin C1, si solutia tratament dupa samponare Alpecin After Shampoo.
    Sunt pe baza de cofeina.
    Succes
  •  
    • 7 mesaje
    18 Ian 2010, 18:00
    0 0
    Si mie-mi cadea par f mult. ia niste vitamine asta sa tratezi si din interior si pe par eu aplic o data pe saptamana chel stop o solutie f ieftina de la plafar. e 10 lei. pe prospect o sa vezi ce si cum. La mine a functionat! Succes!AAA, uitasem: nu ma mai vopsesc.
  •  
    • 94 mesaje
    19 Ian 2010, 14:48
    0 0
    multumesc pt sfaturi evelor
    o sa vad ce imi prieste...dar o sa incerc cu siguranta una din variantele pe care mi le-ati propus:*
  •  
    • 823 mesaje
    20 Ian 2010, 00:32
    0 0
    Symlove, mie mi-a explicat o prietena farmacista ca una dintre substantele pe care le contine vopseaua de par, intareste radacina parului.
    Ca il arde pe lungime... e cu totul alta mancare de peste. Da' ii intareste radacina.
    Uite... eu am parul foarte lung. Si de fiecare data cand incepe sa cada masiv, il vopsesc. Crede-ma. Doua saptamani, nu mai cade aproape deloc. Iar astea doua saptamani imi dau mie ragaz sa bag vitamine si tratamente.
  •  
    • 354 mesaje
    21 Ian 2010, 12:56
    0 0
    Stii cum e "engleza de balta", cam asa e si farmacista aia pacat ca face o facultate de rusine.
  •  
    • 122 mesaje
    9 Dec 2010, 19:05
    0 0

    Asta nu o mai cred. Toata lumea stie ca vopseaua face rau parului.
    De exemplu m-am vopsit si eu acum ceva timp si de atunci parul a inceput sa imi cada cu pumni. Nu cred ca ma voi mai vopsi vreodata. Cel mult cu nuantator.


    Acest mesaj a fost editat de către adrianadry: 9 Dec 2010, 19:05
  •  
    • 62 mesaje
    10 Dec 2010, 00:40
    0 0
    Am auzit si eu ca vopseaua intareste firul de par in saloane de coafura, dar cred ca s-a spus o data si in emisiunea getei Voinea.
    Este vorba despre cea mai inchisa la culoare decat firul de par si care nu depigmenteaza .
  •  
    • 2 mesaje
    12 Dec 2010, 11:10
    0 0
    Eu am folosit produse din gama Regivero dar nu au dat cine stie ce rezultate.Cred ca voi incerca si eu cu vitamine
  •  
    • 29 mesaje
    12 Dec 2010, 13:12
    1 0
    eu am folosit ser sisampon pentru oprirea caderii parului.Serul pentru oprirea caderii parului are ca ingredient principal cofeina care impiedica pierderea parului, protejand radacina ?i conferind energia necesara cre?terii sanatoase a acestuia. De asemenea, acest produs reduce excesul de apa de la nivelul pielii capului, iar dupa aplicari repetate se va observa ca firul de par este mai viguros si faptul ca la periaj vor fi mai putine fire de par in perie.

    Inscrieri pe formularul din www.biolifecare.eu si trimit cataog pt mai multe detalii

    www.biolifecare.eu

  •  
    • 3 mesaje
    12 Dec 2010, 19:49
    0 0
    Vrei un look nou?Vrei o schimbare?Tund,vopsesc si coafez....Gabriela vallarta_g@yahoo.com


  •  
    • 4 mesaje
    13 Dec 2010, 15:52
    0 0
    Impotriva caderii parului folosesc sapon Clorane si chiar se vad efectele,l-am luat din farmaciile Sensi Blu cu pret promotional de 35 lei (pretul normal este de 50 de lei) 400 ml. Binteles ca treb sa tin cont si de alti factori care au efect asupra caderii parului: stres, alimentatie, lipsa odihnei.
  •  
    • 4411 mesaje
    14 Dec 2010, 21:52
    0 0
    Esti la dieta? Eu nu prea pot sa mananc in ultima vreme si am observat ca in perioada asta imi cade parul f mult...Incerc sa mamanc branza,oua ,carne cand mi-e foame dar vad ca tot degeaba
  •  
    • 1767 mesaje
    15 Dec 2010, 08:50
    0 1
    Impotriva caderii parului (ca esti la dieta sau nu) au rezultate doar vitaminele pt par. Si atat. Sampoanele sunt pentru intretinerea externa de aceea trebuie actionat din interior.
    Daca ai probleme cu scalpul (matreata, mancarimi) atunci ia in considerare ca si asta poate fi o cauza si trebuie sa faci o vizita la dermatolog.
    Eu ma inteleg foarte bine cu Wiaderm.
  •  
    • 3 mesaje
    28 Dec 2010, 16:35
    0 0
    eu am folosit crema vivanatura ...se gaseste la plafar........da roade........are un miros mai intepator ca este cu petrol..dar chiar da roade