A cumparat cineva de pe fashion days?

  •  
    • 77 mesaje
    5 Ian 2010, 21:02
    12 7
    Buna fetelor! Am descoperit un site nou cu hainute de vanzare, marci renumite cu preturi foarte convenabile. Este un club exclusivist, se intra numai cu invitatie din partea unui membru, pare interesant dar nu stiu daca merita. Vroiam sa stiu daca si-a cumparat cineva ceva de pe acest site. Am observat ca Gina Pistol face reclama.
  •  
    • 1767 mesaje
    6 Ian 2010, 09:03
    10 17
    Din ce am inteles aduc haine de firma (cica)...eu cred ca este cineva care le aduce...si nu cred ca merita, sincer... poate decat pt cele pt care firma e totul, fake sau nu, frumos sau nu....
  •  
    • 1742 mesaje
    14 Ian 2010, 00:06
    3 6
    da e cam enervant ca nu poti vedea produsele macar sa stiu si eu ce e asa exclusivst ...tre sa astepti nu stiu cat pana iti dau voie pe sit
  •  
    • 1 mesaje
    18 Apr 2011, 10:01
    25 20
    Fashion Days e o mare teapa.....
    Desi prezentarea e deosebit de pompoasa, la modul ca cica iti trebuie invitatie sa devii membru ca sa poti cumpara , eventual sa stai si la coada pentru asta, nu trebuie sa cadeti in plasa de marketing a acestora...De ce ? Sa va povestesc din proprie experienta: deci, m-am inscris deosebit de usor, fara nicio invitatie, stat la coada etc. ( asta e doar praf in ochii prostilor, sa creada lumea ca vai, ce club exclusivist si ce mare afacere se face daca se cumpara de acolo...) Am comandat si eu niste produse cica de firma ( ceea ce e dubios, e ca daca vrei sa-ti cumperi produse din campanii diferite, trebuie sa platesti pt fiecare comanda /campanie cate 20 de lei taxa de transport...) De ce zic "cica de firma" ? Pentru ca cei de pe Fashion Days profita de naivitatea cumparatorilor oferind marfuri ieftine, de bazar ,sub umbrela marilor case de moda...
    Am comandat niste sandalete de la firma Unze London, si m-am trezit in pachet cu niste chinezarii ieftine , cu miros de plastic ordinar de le tin pe balcon si acum la aerisit...(m-au costat 180 lei !!! ) la fel am patit si cu o rochita de vara de la nu stiu ce casa de moda si la fel , in pachet era una care nu avea nicio legatura cu firma respectiva ( si asta m-a costat o mica avere....)Ei spun ca cica poti returna produsele , dar da, pe barba si timpul tau...Asa ca am m-am impacat cu ideea ca am fost pacalita si ca invatatura de minte macar sa va sfatuiesc si pe voi sa nu cadeti in aceeasi plasa.
    Deci Fashion Days e o mare TZEAPA!!!!!!!
  •  
    • 5144 mesaje
    18 Apr 2011, 11:55
    14 6
    si eu avusesem cont (nu a fost asa de „exclusivist” sa-mi fac contul), am avut curiozitatea sa vad ce au, dar in acelasi timp mi-am pastrat parerea cum ca pe net se iau muuulte tepe... odata vazute produsele si preturile, nu am mai avut dubii : nu se merita!
    in alta ordine de idei, ceea ce am observat eu la magazinele online e ca vand niste produse de foarte prosta calitate la pret dublu, triplu - fiecare dupa tupeu si nesimtire. ce rost are sa cumpar de pe net cand sunt atatea haine prin magazine?... haine pe care le pot proba, pipai, vedea in detaliu, etc.
  •  
    • 3140 mesaje
    18 Apr 2011, 17:49
    27 6
    Ete ca eu am cumparat de citeva ori de la ei, ce am cumparat s-au dovedit produse originale, am produse de la aceleasi firme cumparate din magazinele din Italia, Austria si Spania deci am fost foaaaaaarte atenta sa nu iau teapa, am cumparat genti de la Braciallini, ceasuri si haine. Cu hainele am avut probleme fiindca masurile nu se potrivesc cu ce scrie in tabele, fiecare firma are tiparele ei.
    Lavadeiza, produsele sunt foarte usor de returnat in termen de zece zile lucratoare, prin Posta Romana m-a costat 5-6 lei sa returnez doua comenzi, au avut grija in schimb ca banii sa mi-i returneze exact la sfirsitul termenul stipulat in contract, totul ok, corect.
    Alte doua neajunsuri: produsele ajung si peste doua luni, asa am patit cu gentile, si cind sunt produse mega cautate, de obicei de la firmele vestite iar reducerile sunt mari, peste 70% dupa ce ma chinui sa le pun in cos ca merge site-ul lor ca melcul exact atunci, ramin fara ele, ma umplu de nervi.
  •  
    1 Aug 2011, 17:50
    17 3

    Am cumparat de mai multe ori de la fashion days. Eu ma indoiesc sincer ca produsele ar fi originale. Unele erau dragutze si le-am pastrat. Pot sa va spun ca am comandat o geanta de la morgan pe care a fost bataie mare si cand a ajuns acasa... era un chici absolur cu niste detalii grosolane (cusaturi, fermoare - parca era facuta de mine) - am returnat-o.

    Apogeul a fost cand am comandat niste perle de la ei, spuneau ca sunt perle de cultura, cand au ajuns mi-au parut plastic, asa ca le-am verificat la un bijutier care mi-a confirmat ca sunt plastic. I-am sunat sa-i intreb de sanatate si mi-au raspuns senin ca a fost o neintelegere ca trebuiau sa fie perle de cultura si ca intr-adevar nu sunt. I-am intrebat "daca nu imi dadeam seama m-ati fi sunat sau ramaneam cu banii dati si plasticele?" raspunsul a fost "unii clienti au decis sa le pastreze ca sunt la preturi bune" - poftim????? plastice la preturi bune???

    Am mai patit-o cu un retur unde ca sa imi primesc banii inapoi a durat peste 2 luni, ei dau vina pe firma de curierat cum ca nu le livreaza retururile, firma de curierat da vina pe fashiondays si uite asa sa iti dea inapo banii care i-ai platit pe niste plastice despre care spuneau ca sunt perle de cultura trebuie sa faci scandal si sa urli. Dupa 2 luni ii primesti inapoi.

  •  
    • 3140 mesaje
    11 Aug 2011, 02:12
    14 13
    Mai, e ceva sa-ti faci cont special ca sa critici Fashion days!
    Eu sunt convinsa ca ce am cumparat de la ei e original, bine, am avut grija sa ma conving de asta, am avut si termen de comparatie, nu-mi place sa fiu tepuita!
  •  
    • 7 mesaje
    19 Aug 2011, 17:57
    6 10
    eu am cumparat de pe www.dailybrands.ro - este un site nou cu haine de firma originale. Au preturi bune si ce e cel mai important, sunt seriosi . Am castigat si un premiu la unul din concursurile lor
  •  
    • 1 mesaje
    29 Aug 2011, 14:02
    14 3
    Am vazut discutia de aici si mi-am facut cont special sa va povestesc experientele mele cu Fashion Days . Imi cumpar cam de un an de pe site-ul lor si am reusit sa achizitionez produse de la branduri mari, dar si de la branduri mai putin cunoscute pe care abia reusesti sa le gasesti pe aici, la preturi foarte bune!! Iar eticheta "made in china" chiar nu inseamna ca sunt fake!! poti sa iti cumperi si de la harodds sau de la macys si vei gasi aceleasi specificatii. Cam toate brandurile au mai multe linii de productie, in functie de gama, in functie de costuri de orienteaza spre zonele care ii avantajeaza. Si oricum, daca iti cumperi armani fabricat in romania, dar etichetat in italia cu "made in italy" esti mai impacat? Trebuie sa investigam mai mult inainte de a cumpara in general.
  •  
    • 45 mesaje
    11 Sep 2011, 18:38
    2 6
    stiu pe cineva care a luat. n-am auzit sa fi patit chestii nasoale. eu am luat de pe http://www.lenjeriamea.ro/ pentru vara asta si mi-au placut produsele. mai mutl decat ma asteptam
  •  
    • 2 mesaje
    23 Sep 2011, 00:37
    2 4

    Eu am comandat de cateva ori, trei mai precis, pe www.stop-haine.ro. Foarte seriosi, prompti, au descrieri ok pe site, asa ca am stiut exact ce cumpar. plus ca, pentru comenzile din orasul Constanta, au optiunea de predare personala. eu fiind din constanta, am facut economie la banii de transport.

  •  
    • 9 mesaje
    23 Sep 2011, 21:45
    1 1
    elle_tabu said:
    eu am cumparat de pe www.dailybrands.ro - este un site nou cu haine de firma originale. Au preturi bune si ce e cel mai important, sunt seriosi . Am castigat si un premiu la unul din concursurile lor

     

    Fashiondays si dailybrands au aceeasi adresa. O fi aceeasi firma?

    Am cumparat de multe ori de pe fahiondays. Produsele sunt originale, nu sunt fake-uri. Cel putin, eu nu ma pot plange de asta, iar preturile sunt bune. Problema este ca incaltamintea nu se potriveste intotdeauna... si nici hainele (masurile sunt ori prea mari ori prea mici). Enervant este ca unele campanii ajung cu mari intarzieri. Primesti sandalele cand da prima ninsoare si ghetele cand te pregatesti sa pleci la mare...Iar cand sunt campanii faine, nu poti accesa site-ul. De obicei ai acces dupa ce se vinde tot.

  •  
    • 2 mesaje
    26 Sep 2011, 11:07
    0 3
    Lenjerie intima
  •  
    • 500 mesaje
    26 Sep 2011, 11:42
    3 3
    eu imi cumpar de pe starshiners.ro ,este un site foarte serios si preturile sunt foarte bune la haine . Nu mi s-a intamplat niciodata sa imi iau vreo teapa de la ei si cumpar cam odata ep luna de la ei .Mai ales rochiile sunt superba
  •  
    • 6 mesaje
    29 Sep 2011, 13:25
    0 3
    Nikissima said:

    Fashiondays si dailybrands au aceeasi adresa. O fi aceeasi firma?

     

    la ce te referi cand zici aceeasi adresa? eu cumpar de pe amandoua, si de pe fashion, si de pe dailybrands.ro si nu au aceeasi adresa si sunt firme diferite. n-am avut probleme cu niciuna.

    la dailybrands ajung produsele mai repede si nici nu e inghesuiala aia de pe fashion, de nu mai apuci nimic.

  •  
    • 9 mesaje
    3 Oct 2011, 12:17
    0 1
    ioana0101 said:
    Nikissima said:

    Fashiondays si dailybrands au aceeasi adresa. O fi aceeasi firma?

     

    la ce te referi cand zici aceeasi adresa? eu cumpar de pe amandoua, si de pe fashion, si de pe dailybrands.ro si nu au aceeasi adresa si sunt firme diferite. n-am avut probleme cu niciuna.

    la dailybrands ajung produsele mai repede si nici nu e inghesuiala aia de pe fashion, de nu mai apuci nimic.

     

    La asta ma refeream:

    Sc Fashion Days Shopping Srl, Bucuresti, Calea Rahovei, Nr. 266-268, Electromagnetica Business Center

    S.C. Daily Brands SRL,  Calea Rahovei 266-268,  Sector 5, Bucuresti.

    Am observat lucrul asta de ceva vreme... Intrebam din pura curiozitate. Oricum, asta nu schimba cu nimic lucrurile. Ambele site-uri au oferte interesante si cred ca o sa incerc sa cumpar si de pe Daily Brands...

    Acum vad ca Fashion Days si-a schimbat adresa: Str. Industriilor.


  •  
    • 1 mesaje
    5 Oct 2011, 18:44
    1 0
    Nikissima said:
    ioana0101 said:
    Nikissima said:

    Fashiondays si dailybrands au aceeasi adresa. O fi aceeasi firma?

     

    la ce te referi cand zici aceeasi adresa? eu cumpar de pe amandoua, si de pe fashion, si de pe dailybrands.ro si nu au aceeasi adresa si sunt firme diferite. n-am avut probleme cu niciuna.

    la dailybrands ajung produsele mai repede si nici nu e inghesuiala aia de pe fashion, de nu mai apuci nimic.

     

    La asta ma refeream:

    Sc Fashion Days Shopping Srl, Bucuresti, Calea Rahovei, Nr. 266-268, Electromagnetica Business Center

    S.C. Daily Brands SRL,  Calea Rahovei 266-268,  Sector 5, Bucuresti.

    Am observat lucrul asta de ceva vreme... Intrebam din pura curiozitate. Oricum, asta nu schimba cu nimic lucrurile. Ambele site-uri au oferte interesante si cred ca o sa incerc sa cumpar si de pe Daily Brands...

    Acum vad ca Fashion Days si-a schimbat adresa: Str. Industriilor.


     

     

    Eu locuiesc in Rahova si am sa te lamuresc: Eletromagnetica Business Park este o cladire mare care pe vremuri a fost fabrica (sau ceva de genu), a fost vanduta si acum multe firme isi inchiriaza acolo spatiu pentru birouri, fie ca e o camarurta fie ca e un birou spatios. E posibil sa apartina de aceeasi firma cum apartin Bershka Zara Stradivarius si Newyorker de aceeasi firma, ori pur si simplu au sediul in aceeasi cladire.

  •  
    • 7 mesaje
    7 Oct 2011, 01:38
    3 0
    Eu am cumparat o data de pe fashiondays, produsele sunt ok , dar termenul de livrare cam lung...
  •  
    • 6 mesaje
    10 Oct 2011, 14:45
    2 0
    Roxana5 said:


     

    Eu locuiesc in Rahova si am sa te lamuresc: Eletromagnetica Business Park este o cladire mare care pe vremuri a fost fabrica (sau ceva de genu), a fost vanduta si acum multe firme isi inchiriaza acolo spatiu pentru birouri, fie ca e o camarurta fie ca e un birou spatios. E posibil sa apartina de aceeasi firma cum apartin Bershka Zara Stradivarius si Newyorker de aceeasi firma, ori pur si simplu au sediul in aceeasi cladire.

     

    Eu locuiesc in Ferentari si stiu si eu de Electromagnetica, intr-adevar practic e un centru de spatii pentru firme, pentru sedii de firme. Uite ca nu stiam ca si Fashion a avut (scris) sediu tot acolo. Dar din cate stiu eu, FD si dailybrands sunt separate. oricum de fapt nu asta era important. Shoppingul conteaza ) v-ati mai luat lucruri?