O BATAIE E MOTIV DE DIVORT SAU NU?

  •  
    • 1 mesaje
    18 Dec 2009, 19:15
    0 0
    cine zicea k "mai merge"o bataie la 4 ani....nu cred k zice bine!o fii ea bataie la 4 ani,dar trebuia neaparat sa iti invineteasca ochii?eu sunt impotriva bataii in familie,de mica am vazut batai in familie si nu accept asa ceva,mai ales de la sot...mi-a ajuns ceea ce am vazut in atatia ani de cand ma stiu,un tata alcoolic violent e greu de suportat!
  •  
    • 184 mesaje
    18 Dec 2009, 19:24
    0 0
    Un copil nu este un motiv pentru care sa accerpti asa ceva.Din contra,trenuie sa te gandesti la el,nu e corect sa stea intr-o asa familie,cu un tata violent.Daca te-a lovit o data,o va mai face,fii sigura!Asa spun toti dar nu trebuie sa crezi.PIerzi timpul aiurea,o sa regreti k ti-ai pierdut timpul cu el.
  •  
    • 1352 mesaje
    18 Dec 2009, 23:33
    0 0
    Ca sotul sa fie un alcoolic,hai,treaca mearga.Sunt oameni care beau de nu mai stiu de ei,rad,canta si se culca.
    Dar alcoolicii care iau la bataie nevasta sau/si copilul,nu prea merita nici o sansa.

    Hai sa zicem ca se mai imbata peste 4 ani.Cum ar fi ca atunci sa se nimereasca copilul primul in fata lui?Ai suporta sa-ti vezi copilul cu ochii vineti?
  •  
    • 2 mesaje
    19 Dec 2009, 11:49
    0 0
    Buna!
    Va multumesc pentru sfaturi. Sincer nu credeam ca voi primi atata atentie din partea voastra. Inca sunt pe lumea asta oameni care isi pierd cateva minute in fata acestui topic pentru a a da un sfat. Muntumesc de asemenea administratorului acestui site pentru ocazia care ne-o ofera pentru a comunica.

    Sotul meu nu este un aloolic. El nu bea decat ocazional si atunci foarte putin. In acea seara a baut mult, ceva ce nu s-a mai intamplat decand eu l-am cunoscut si i-am explicat ca cel mai mult urasc oamenii care beau.
    Adevarat, nu e normal ce s-a intamplat, nici o fiinta nu ar trebui sa fie astfel tratata. nici femeie nici barbat, daca e posibil sa fie si asa.
    Copilul meu e topit dupa tatal lui. numai dupa ce ati vedea cateva scene din viata noastra petrecute cu copilul, ati putea intelege ce legaturi stranse sunt intre sotul meu si copil.
    Este bine ca nu era acasa cand s-a intamplat teribila scena.
    Imi pun intrebarea daca nu cumva peste cativa ani fetita mea nu ma va judeca pe mine ca nu am putut ierta o iesire.
    Sa va spun ca sotul meu ma iubeste foarte mult, la fel si pe copil,
    este atent cu mine, si odata a iertat si el ceva ce nu a fost usor sa ierte.
    vA mai scriu....
  •  
    • 2439 mesaje
    19 Dec 2009, 12:10
    0 0
    Daaa, este super atent cu tine, te bate mar
    Ce sa spun, tu stii mai bine, dar nu ar merita iertat!!!! Nicidecum eu nu l-as ierta!
    Cum mai poti apoi sa te culci cu el sau sa-l vezi in brate cu copilul? Nu te gandesti ca poate mai bea o data zdravan si bate copilul?! Sau doamne fereste de ceva mai rau......
    Mie oamenii astia imi provoaca sila.

    Du-l la psiholog sau psihiatru...
  •  
    • 25 mesaje
    19 Dec 2009, 12:12
    0 0
    da, ce sa mai l-a iertat
    sa fii sanatoasa
    la mai mare
  •  
    • 3036 mesaje
    19 Dec 2009, 17:13
    0 0
    pai da

    cu o bataie nu se face primavara.

    cateodata, nici 100 de batai nu sunt suficiente.

    si maica-mea tot asa a rabdat - adulterul, nu bataile... o data, de 2 ori... pana s-a obisnuit asa... acum are 70 de ani, si inca spera ca taica-meu se va potoli... iar el, la 71 de ani, e bigam bine-merci, amanta i-a facut o fata, fata a crescut, i-a facut un nepot... eheeeiii... iar el se plimba fericit intre cele 2 familii, si-i place la nebunie, i se rupe prastia de parerea altora...

    asa ca, dragele mele, nu permiteti nimic, nu iertati nimic, aparati-va pe voi si ceea ce este al vostru, fara sa va bazati o secunda pe eventualele bunele intentii ale celuilalt.

    pur si simplu, fiti ferme, fiti mereu in alerta si NU PERMITETI sa fiti puse in astfel de situatii!
  •  
    • 1784 mesaje
    19 Dec 2009, 19:12
    0 0
    ”Este bine ca nu era acasa cand s-a intamplat teribila scena. ”
    Ce ai sa faci daca data viitoare...pentru ca va exista o data viitoare, copilul tau va asista????
    As divorta imediat....si asta e un raspuns de la un copil care a asistat la mai multa batai...
  •  
    • 12819 mesaje
    19 Dec 2009, 21:30
    0 0
    love, raport medical, si plangere la politie
    dupa aia il poti ierta, dar acum, fa-ti temele
    nu e vorba sa te razbuni, dar, trebuie sa inteleaga ce inseamna responsabilitate.

    eu stiu ca am depasit viteza legala, si am platit. tu ce vina ai avut ca el a baut?
    vrei sa spui ca n-o sa mai bea in viata lui?
    n-as merge pe promisiunea asta. trebuie sa se stie si el constrans cumva, ca, daca mai calca pe bec, se poate intampla mai rau pentru viitorul lui
  •  
    • 1352 mesaje
    19 Dec 2009, 22:42
    0 0
    Ok,nu e alcoolic.E mai rau.E genul care cand se imbata ia la bataie sotia si pe cine mai gaseste.
    Ti-ai pus intrebarea daca peste ani fata ta te va judeca pt ca ai iertat prea usor aceasta iesire?
    Spui ca te iubeste.Dar te-a batut.
    Spui ca iubeste copilul.....Vezi o posibila continuare?
  •  
    • 1352 mesaje
    19 Dec 2009, 22:46
    0 0
    Si ca sa-ti raspund mai exact la intrebare : DA,o bataie la betie,FARA ALTA CAUZA,e un motiv de divort.
    Pt ca spune multe despre caracterul cuiva.

    Daca l-ai fi inselat sau i-ai fi spart economiile pe pantofi si te-ar fi batut,ar fi fost urat din partea lui,dara macar avea motiv.Dar asa,ce i-ai facut de te-a batut?
  •  
    _xy
    • 53 mesaje
    20 Dec 2009, 19:24
    0 0
    Fugi cat te tin picioarele!
    Acum ti-a invinetit ochii, data vitoare poate te baga in spital, sau iti ia si copilul la bataie.
    Nu cred ca asta e tocmai mediul potrivit in care sa cresti un copil.....
  •  
    • 2791 mesaje
    21 Dec 2009, 15:29
    0 0
    credeti ca ea asculta de sfaturile cuiva?
    se plange pe forum ca la cunoscuti stiti cum e...