aoro

  •  
    • 367 mesaje
    26 Oct 2010, 13:02
    5 0
    fetelor,chiar si in magazinele de parfumuri din mall-uri sau gen Unirea gasesti fake-uri.
    eu eram ferm convinsa ca sunt originale pana mi-am luat cu mine parfumul meu cumparat din Italia si am ramas uimita de diferenta
  •  
    • 54 mesaje
    28 Oct 2010, 17:48
    1 0
    E totusi ciudat faptul ca se vorbeste atat de mult de rau de Aoro. Un sambure de adevar trebuie sa fie pe undeva. Nu vreau sa comentez de rau, doar ca si eu cumpar de pe internet de la parfumio.ro si nu am avut niciodata nicio problema. Am foarte multe parfumuri in colectie, aproape 30, si stiu sa fac diferenta dintre unul original si un fake. La fel si prietenele care au cumparat de la Parfumio au fost foarte multumite, pret bun, livrare acasa... Pentru mine e foarte importanta increderea, si daca sunt multumita nu ma duc in alta parte. In plus, nu stiu care din alte firme fac consiliere pentru parfumuri pe care nu le cunosc eu, sau sunt dispuse sa imi caute mie luni in sir pe unele care nu se mai fabrica si nu se mai gasesc pe nicaieri... Cei de la Parfumio fac lucrurile astea si le fac bine. N-am mai vazut la prea multe magazine atata preocupare sa satisfaca clientul, sa vorbeasca cu el, sa-i povesteasca despre parfumuri in caz ca are nevoie de vreun sfat. Ei chiar fac asta! Am gasit la ei pe site si un blog dragut despre parfumuri ( www.parfumio.ro/blog ) iar eu cum sunt pasionata de parfumuri , ma "infrupt" de acolo cu articole foarte faine...
  •  
    • 3 mesaje
    5 Dec 2010, 20:03
    1 1
    In legatura cu firma de curierat daca doriti sa nu aveti proleme respectati urmatoarele indicatii
    - specificati ziua si intervalul orar in care doriti sa primiti coletul deoarece curieri sunt impartiti in cei care fac livrari matinale ... s.a.

    - Curierul nu face livrare doar pentru dumneavoastra si pentru alte aproximativ 100 de persoane asa k nu ii ingreunati munca fiti cu bani pregatiti si scrieti cu atentie adresa corecta si completa , ex .. et. sc. ... , interfon specificati daca interfonul nu functioneaza ... pentru cei care doresc livrare la firma specificati firma pentru ca sunt divizi separate care livreaza la firme si la persoane fizice
    - si cel mai important nu suntem obligati sa va contactam telefonic deoarece nu avem posibilitatea ..... cei care suna o fac dupa telefoanele personale pe propriu buzunar . dar chiar si asa multi nu raspundeti la telefon
  •  
    • 1767 mesaje
    5 Dec 2010, 23:28
    2 2

    Mda... ei bine, domnule/doamna, sunteti obligati sa ne sunati! De ce? Pentru ca dvs aveti serviciu din cauza mea si a altor sute de mii de cumparatori online si din cauza asta existati. Intr-adevar, nu aveti contract doar cu magazinele online (dar amintesc de magazine online pentru ca este un topic despre un magazin online) si consider ca acestea reprezinta un factor important pentru functionarea firmelor de curierat (majoritatea trimit marfa prin curier). Deci, daca eu nu sunt acasa cand veniti dvs, si maine la fel si tot asa, ce se intampla? Dvs consumati benzina, uzati masina, pierdeti timp iar eu nu primesc produsul care poate trebuia sa-l primesc urgent.

    Asa ca nu mai dramatizati atat si puneti-va la punct serviciile; telefonul de serviciu reprezinta o prioritate.

  •  
    • 1028 mesaje
    16 Dec 2010, 21:57
    2 0

    sunt falsuri, probabil ca unele imita mai bine si de aceea exista si oameni multumit...sau cei multumiti sunt chiar angajatii firmei.

    Am cumparat un Light Blue D&G un fals intr-o sticla care imita destul de bine originalul, dar nu identic, scrisul de pe sticla il tradeaza k fiind un fals.

    Mirosul as putea spune ca aduce f slab, dar nu e nici un caz parfumul pe care-l folosesc de ani de zile si cele mai multe le-am cumparat din Duty Free, presupun ca nu erau acelea false si cei de la aro mi-au vandut un parfum original.

    Ca sa-l returnez tb sa-l trimit in Cehia ca ei sa constate defectul! Ce parere aveti despre aceasta procedura? In caz ca nu este defect platesc eu transportul!! Deci mare grija cu aceasta firma!

     

  •  
    • 1 mesaje
    16 Dec 2010, 22:35
    1 0

    Tzeapa mare am luat  si eu de la aoro , am comandat Fantasy de la Britney Spears si JOOP Homme ,cred ca mai degraba is testere indiferent ca scrie apa de parfum , nu is produse originale nicidecum ,se simte mirosu de alcool , nu tin mult, concluzia bani aruncati degeaba

  •  
    • 3 mesaje
    21 Dec 2010, 09:32
    2 1
    Mda .... Mihaela21 se vede k gandesti de 21 , eu am dat cateva sfaturi pentru a imbunatatii acest serviciu daca nu esti capabila sa intelegi imi pare rau pentru tine ....... din cauza ta am servici .......... cata impertinenta livrarile magazinelor online reprezinta 5% din activitatea companiei iar in viata oricum fiecare are nevoie de fiecare nimeni nu poate trai 100% independent nici un stat , companie , om , pisica .... s.a
    Compania face economie pentru k suntem intr-o perioada grea si de aceea avem putine minute pe telefonul de servici , minute care ne ajung 5-6 zile De aceea am recomandat sa se specifice ziua si intervalul orar in care va gasim acasa
    Nici mie nu mi se pare normal sa avem asa putine minute dar asta este in compania in care lucrezi totul este perfect? sau poate nu lucrezi dar uite cate legi absurde exista nimik nu este perfect asta e oricum daca mai venim odata la livrare nu venim degeaba daca asta te nelinisteste ....
    Este chiar asa de greu sa intelegi Mihaelaa ??!!!!!
  •  
    • 1767 mesaje
    24 Dec 2010, 00:39
    3 2

    ...pai in primul m-am chinuit sa inteleg ceea ce ai scris in postare... tu chiar lucrezi? 

     

    In al doilea rand, de unde ai dedus matale ca am eu 21 de ani???? 

     

    Si in al treilea rand: neprofesionalismul trebuie pedepsit. Iar companiile care nu asigura servicii puse la punct trebuie sa dispara. Punct.

     

    Si nu, nu imi convine sa nu fiu sunata pe motiv ca sef'tu nu-ti asigura telefon de serviciu (cu abonament, nu cateva minute gratuite- dohhh!).  Sa asigure telefon pentru ca, in caz ca nu intelegi/-e, comunicarea este esentiala! Si daca nu stie sa conduca o afacere de curierat, pe criza, pe necriza, pana mea, sa se lase de afacere!

     

    Totusi, in ultimul an, companiile cu care am avut de-a face au sunat...deci firmele serioase au rezolvat problema asta. 

    Asa ca insiruirea ta de motive scrise incorect nu-si prea are rostul...


    Acest mesaj a fost editat de către mihaelaa21: 24 Dec 2010, 00:46
  •  
    ea1
    • 1 mesaje
    27 Dec 2010, 21:28
    1 1
    Mi-am facut cont acum pentru ca doresc sa intaresc cele mai multe opinii de aici , conform carora aceste parfumuri de la aoro sunt fake-uri. Am comandat un parfum Cerruti Image si mi-a avenit acum 2 zile, in ajunul craciunului si credeti-ma ca este teapa. Nu persista decat vreo 2- 3 ore si se vede clar ca ambalajul nu e original.
    Scriu aici pentru ca macar cei patiti ar trebui sa convinga oamenii sa nu mai cumpere. Incurajam astfel acest comert ilicit si le facem profituri.
  •  
    • 1 mesaje
    19 Ian 2011, 20:45
    1 1

    Si eu am avut aceeasi problema cu acest site www.aoro.ro, am cumparat de la ei acum aproximativ jumatate de an si produsul nu persista deloc. Mi-a fost recomandat de catre o prietena foarte buna alt site, www.hotscents.ro , am comandat de la ei cred ca de 5 ori pana acum si mereu am fost foarte multumita. Chiar daca nu aveau produsul pe stoc deoarece era o editie mai veche au reusit sa mi-l aduca si a fost exact ce mi-am dorit. Va recomand cu incredere www.hotscents.ro , preturile sunt foarte ok si produsele chiar sunt ORIGINALE!


    Acest mesaj a fost editat de către Rorut: 19 Ian 2011, 20:46
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2011, 12:44
    7 1

    buna ziua

    reprezint o firma imobiliara din pitesti si am comandat pt angajatii nostrii mai multe buc de la aoro.ro.am solicitat in mod express certificat de calitate si de provenienta pe mail sau fax . nu am primit nimic,nici macar o confirmare telefonica.produsele sunt fake de o calitate atenta si nu sunt fake ieftine de engross europa sau flora(turcia sau china).nu sunt originale cu siguranta.sediul firmei nu este specificat si nici nu se pot ridica de la sediu.sediul firmei nu este declarat in bucuresti,dupa cum se poate vedea pe www.mfinante.ro.firma este de curand infiintata si are sediul pre-schimbat in calarasi.reclamatii se pot face decat in scris si nicidecum personal.am fost la un tester in mall unde au certificate si aparatura speciala iar in urma testelor de alcool,ulei si fragrance a rezultat o mare incompatibilitate/diferenta cu originalele.

    ne cerem scuze pt inconvenient,eram datori firmei aoro cu acest raspuns pt neacceptarea unui retur

  •  
    • 2 mesaje
    14 Feb 2011, 00:44
    0 0

    Sa stiti ca eu am comandat de curand dupa site-ul http://www.parfumoriginal.eu , am fost foarte multumita de serviciile lor, in plus de asta livreaza mult mai repede fata de aoro si au transportul gratuit si la orice comanda indiferent de cantitate. Puteti incerca si voi, sigur veti fi multumite. Pupici!!!

  •  
    • 5 mesaje
    24 Feb 2011, 23:47
    0 1
    eu am comandat de curand parfumul bright cristal de la versace 50 ml si pot sa spun ca desi scrie pe el ca e apa de toaleta tine 12 ore pe piele. si miroase extraordinar. sunt f multumita de el. coletul a venit cam in 5 zile pe la 12-1 ziua, nu m-a anuntat nimeni de ora sau de zi cred ca sunt ok ca firma, mai am un prieten maniac dupa parfumuri de firma si la fel si el e multumit atat de pret cat si de calitate
  •  
    • 3 mesaje
    15 Apr 2011, 09:44
    0 7
    Mihaelaa21 In primul rand Te-ai chinuit sa intelegi pentru ca nivelul tau este mediocru din pacate pentru tine . In al doilea rand nu lucrez acolo pur si simplu este de ajuns sa stai de vorba cu unul dintre baietii care fac livrari sau sa citesti termenii si conditiile livrarii dar cu cititul ...... nu as vrea sa te chinui si mai mult decat ai facut-o deja ........ Din nefericire pentru oamenii normali toata lumea are acces la forum .
  •  
    • 1767 mesaje
    18 Apr 2011, 10:33
    5 1
    Nu baietica/fetita, m-am chinuit sa inteleg ceea ce ai scris pentru ca nu scrii corect.
    Si observ ca intri in categoria celor pr.o.sti dar si fuduli pe deasupra, ca dovada ca ai continuat sa scrii si - cica- sa-mi dai mie replica.

    Ia o gura de aer, respira, un ceiut eventual ...nu ti-a iesit; si nici nu o sa iti iasa
  •  
    • 5 mesaje
    19 Apr 2011, 17:24
    0 1

    si eu am comandat de pe aoro.ro un Versace Woman de curand si pana acum totul pare ok, calitatea e buna.

  •  
    • 1 mesaje
    24 Apr 2011, 13:57
    4 0
    Salut Tuturor! Acum 2luni mi-am facut un cont pe aoro.ro de curiozitate, apoi la indemnarea unui prieten, el afirma ca au produse bune, cu mici retineri totusi am zis sa testez produsele lor , te atrage f mult ofertele, reducerile, au preturi f mici dar este un miraj. Am cumparat 2 parf Ungaro 3 for men si jopp 125 ml for men la promotie. Ungaro 3 era puternic, dur in primele 30 minute, apoi devenea o aroma discreta... Joop Rosu For men pot sa zic ca este o aroma f slaba, apa de ploaie, nu are nici o tarie, este f discreta aroma.. Eu sunt dezamagit de produsele lor. De regula imi cumpar din Spania, Germania sau italia parfumuri, si imi voi cumpara mereu doar din strainatate, sunt mai ieftine ca in romania fata de magazine ma refer, si originale, persista... Concluzia este urmatoarea, aoro vinde fake-uri de buna calitate, f greu realizezi dupa ambalaj daca este sau nu de calitate, sunt f bine facute ca si desing arata super bine, nu au imperfectiuni etc.. Dar Constati ca produsul nu este de calitate abia dupa ce il folosesti, observi ca esenta din parfum este slaba, nu lasi jiraie de parfum prin casa in primele minute, aroma nu rezista pe piele, pe haine... Oricum cele mai bune parf sunt doar cele din strainatate, au oferte bune, preturi mici fata de Romania, nu sunt umflate... In rest fiecare face ce doreste, eu am dorit sa-mi spun nemultumirea, dezamagirea!
  •  
    • 3 mesaje
    9 Mai 2011, 16:56
    0 0

    ciudat ca voi ati avut atatea experiente neplacute cu aoro. eu una mi-am comandat pana acum un versace versense si un calvin klein beauty pentru o prietena la diferenta de o luna si nu au fost probleme...parfumul persista ca in prima zi. oi fi eu mai norocoasa cine stie...

  •  
    • 1 mesaje
    13 Iul 2011, 10:18
    0 0
    sunt de acord parfumurile de pe aoro.ro nu sunt originale.Chiar de curand am comandat unul..pentru prima data si regret enorm..nu are nicio treaba cu aprfumul original..din care mai aveam acasa putin si am putut sa le compar....cele de pe aoro .ro sunt falsuri..spirt gol..pe langa cele originale...dar asta e nu mai poate fi returant..asa ca un sfat prietenesc pentrru cei care au norocul sa citeasca aceste commenturi nu CUMPARATI DE PE AORO.RO!!!
  •  
    • 216 mesaje
    14 Iul 2011, 15:50
    1 0
    Hai ca ma bag si eu in clubul asta! Cei pe pe aoro.ro sunt de toata jena. Am comandat si eu un parfum si un rimel...........ceea ce mi-au adus ei nu au nici o legatura cu originalul. Am sunat imediat la ei si m-au intrebat ca de unde stiu eu ca nu e original parfumul, ce am de reclamat la el, ma rog incercau si ei sa faca conversatie. Mi-au spus ca nu-i problema ca se poate returna, DAR.....produsele vor ajunge undeva in Cehia, unde vor fii verificate si DACA intr-adevar va fii ca mine imi vor rerurna banii, DACA nu, si produsele vor fii considerate Ok, atunci platesc eu transportul !?! Toata aceasta poveste urmanad sa dureze 2 saptamani cel putin.
    Concluzia? M-am lecuit de aoro. Probabil ca ei au produse originale amestecate cu falsuri si acum cum ti-o fii norocul nimeresti unul bun sau unul fals....