Sotul nu ma ajuta

  •  
    • 1342 mesaje
    17 Dec 2009, 19:10
    0 0
    hmm..Spunea cineva ca ar trebui educati.Asta e si parerea mea ..
    eu cu iubi nu stam impreuna ..poate la anul vom reusi ceva in sensul asta.
    Dar cand ma duc la el si mancam el face de mancare daca nu este si tot el spala vasele dupa observ ca duce gunoiul ,ca mai da din cand in cand si cu aspiratorul.
    La inceputul relatiei chiar mi se partea un tip ff meticulos,in sensul ca nu suporta ca prietenii sa dea din greseala scrum de tigara pe langa .Acum s-a mai domolit
    Ei..,ce vroiam sa punctez e ca atunci cand vine la mine eu trebuie sa fac de mancare ,sa spal vasele,etc.DAR i-am spus ca atunci cand vom fi impreuna vreau sa fie ceva reciproc .

    pentru initiatoarea topicului: zic sa vorbesti cu al tau barbat si sa-i explici ce te deranjeaza si cum ar putea sa te ajute si cel mai important sa-i amintesti ca pana la urma esti doar un OM ,indiferent de gen.

    Si ca in viata reala nu poti fi chiar un superwomen.
  •  
    • 1198 mesaje
    18 Dec 2009, 21:47
    0 0
    Ralukutza99, mama imi povestea ca mai la inceputul casniciei o ajuta si el la treburi, dar in timp nu l-a mai interesat nimic in sensul asta, si oricum sunt mai multe chestii care fac ca in familia mea sa nu fie tocmai bine si frumos...
  •  
    • 2439 mesaje
    20 Dec 2009, 15:46
    0 0
    Superwoman, ti se potriveste nick-ul avand in vedere ca tu le faci pe toate.
  •  
    zuz
    • 231 mesaje
    23 Dec 2009, 20:43
    0 0
    pai ia nu mai faceti nici voi, vedeti ce se intampla, pote le-o fi si lor jena cand se aduna morman de vase in chiuveta. Nu stiu, cred ca asta ar putea fi o ultima solutie, dupa ce s-a epuizat treaba cu discutatul si rugatul si etc.
  •  
    • 4 mesaje
    30 Ian 2018, 10:12
    0 1
    .
    Acest mesaj a fost editat de către nefericita31: 2 Feb 2018, 15:28
  •  
    • 3765 mesaje
    30 Ian 2018, 10:14
    1 0
    Nu-i mai da piersicuta vreo doua saptamani, sa vezi ce alearga prin casa.
  •  
    • 4 mesaje
    30 Ian 2018, 10:28
    0 1
    .
    Acest mesaj a fost editat de către nefericita31: 2 Feb 2018, 15:29
  •  
    • 4 mesaje
    30 Ian 2018, 10:37
    0 1
    .
    Acest mesaj a fost editat de către nefericita31: 2 Feb 2018, 15:34
  •  
    • 3765 mesaje
    30 Ian 2018, 12:18
    0 0
    Iei taurul de coarne si-i impui niste reguli. Vrea piersicuta, te ajuta.
    Eu cred ca mai mult iti place sa te plangi decat sa iei aitudine.
  •  
    • 366 mesaje
    1 Feb 2018, 10:51
    0 1
    superwomen said:Buna,

    Sotul meu nu ma ajuta la nici una dintre treburile casnice. Voua vi se pare normal ca numai eu sa fac curat sa sterg praful, sa dau cu aspiratorul, sa spal vasele, sa intind rufe, sa calc etc?

     Da  de  tras  , ti  o  trage  cum  trebuie???

  •  
    • 366 mesaje
    1 Feb 2018, 10:54
    0 0
    nefericita31 said:Şi după ce că de multe ori sunt frântă, iar el mereu relaxat, mi se pune întrebarea sau poreclă :
    * De ce sunt înăcrită şi nervoasă în fiecare zi? *
    Oare? S

       Inseamna  ca  esti  ne!!!

     

  •  
    • 4 mesaje
    2 Feb 2018, 15:33
    0 1
    .
  •  
    • 48 mesaje
    4 Feb 2018, 15:53
    1 0
    princess87 said:din punctul meu de vedere femeia care nu e in stare sa faca curatzenie in casa si sa gateasca....este o mare puturoasa

     Femeia nu e sevitoare si nici barbatul musafir in propria casa incat sa nu miste un deget.treburile se impart.Si sotia are nevoie de relax , de o pauza, dar nu are timp de asa ceva in felul asta nu  ? Pai femeia face mancare,spala vase,face curatenie, baga la spalat , scoate de la spalat si de cele mai multe ori asta se intampla dupa ce vine si de la munca.Barbatul vine de la munca si sta cu fundul in sus la tv , asteapta sa fie chemat la masa iar searaaaaa? mai vra si altceva. Pai femeia aia de unde atata energie?E robot?Treburile se impart.Nu e nimeni obligat sa te serveasca pe tine ca barbat , si faca treburi in care ai putea sa te implici si tu si sa le terminati mai repede, apoi ar mai ramane timp si de stat impreuna.La mama e la mama, cand te-ai insuarat iti iei anumite responsabilitati.Nevasta nu e mama

  •  
    • 151 mesaje
    22 Feb 2018, 18:33
    1 0
    superwomen said:Buna,

    Sotul meu nu ma ajuta la nici una dintre treburile casnice. Voua vi se pare normal ca numai eu sa fac curat sa sterg praful, sa dau cu aspiratorul, sa spal vasele, sa intind rufe, sa calc etc?

     

  •  
    • 151 mesaje
    22 Feb 2018, 18:35
    0 0
    coana_mare said:
    superwomen said:Buna,

    Sotul meu nu ma ajuta la nici una dintre treburile casnice. Voua vi se pare normal ca numai eu sa fac curat sa sterg praful, sa dau cu aspiratorul, sa spal vasele, sa intind rufe, sa calc etc?