piele de pe corp moale

  •  
    • 8 mesaje
    23 Nov 2009, 20:02
    0 0
    am pielea de pe corp foarte moale si nu imi place absolut deloc ce sa fac ajutatima voi va rog mult am 31 de ani si as dori sa-mi refac pielea cit mai curind posibil
  •  
    • 1767 mesaje
    27 Nov 2009, 10:13
    0 0
    Cum adica "piele pe corp moale"? Te referi ca nu e tonifiata, ai probleme cu greutatea?

    Pai atunci sportul e cel mai bun.
  •  
    • 8 mesaje
    27 Nov 2009, 14:00
    0 0
    da deci nu e tonifianta sport am 5 zile de cind m-am apucat urmeaza sa vad rezultatele dar pt tonifiere ce gen de crema sau ulei sa folosesc care sa dea rezultate bune?am folosit mai multe feluri dar nu am gasit nici una sa ma multumeasca stii vreuna tu ?
  •  
    • 8 mesaje
    27 Nov 2009, 14:03
    1 0
    nu nu am probleme cu greutatea sint chiar slabuta dar am fost mai grasuta si am slabit dintro data nu treptat cum ar fi normal si nici sport nu faceam cred ca din cauza asta
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    27 Nov 2009, 16:26
    0 0
    asteapta si tu macar 2-3 luni sa vezi schimbarile daca te.ai apucat de sport. la ce te astepti in 5 zile?
    eu am folosit o gramada de lotiuni de corp, si mai scumpe si mai ieftine. cel mai bun mi se pare uleiul de masaj de la favisan. ca efect asupra pielii nu se compara cu nici un alt produs.
    evita dusurile fierbinti si clateste pielea cu un jet de apa rece de fiecare data cand faci dus. din cand in cand foloseste un burete mai aspru sau o lufa si maseaza pielea pentru a indeparta celulele moarte.
    consuma cat mai multe alimente bogate in uleiuri esentiale si vit.e : seminte nuci, alune crude, ulei de masline.
  •  
    • 1767 mesaje
    29 Nov 2009, 12:23
    0 0
    Da, cunosc problema cu pielea netonifiata... din pacate sportul e singura solutie..si eu fac la fel, 5 zile, ma las 2 saptamani, apoi iar..teoria ca teoria, dar practica ne omoara...
    Trebuie facut sport pe termen lung.

    Nu toate suntem asa; unele sunt tonifiate de la natura si daca nu se ingrijesc au probleme, altele sunt cu piele moale cum zici tu de mici copile.

    Sportul e solutia.
  •  
    • 8 mesaje
    29 Nov 2009, 15:54
    0 0
    da ok mersi mult mihaela21 pai asta e am sa fac sport cit de des pot si parerea mea ca daca mai folosesti contemporan si un ulei de fermitate sau o crema ceva obtin rezultate cit de cit bune.sper sa reusesc sa arat in final asa cum mi-ar placea ....mult succes si tie pupici