Cum sa-mi creasca parul?

•  
    • 105 mesaje
    22 Nov 2009, 15:37
    0 0
    Buna fetelor. As vrea sa-mi ziceti cum ar putea sa-mi creasca paru. Nu am avut niciodata parul lung, si imi creste atat de incet, sunt ceva masti pe care as putea sa le aplic? M-am mai uitat si pe net insa nu stiu daca functioneaza la toate tipurile de par. Parul meu este si foarte slabutz...Daca stiti ceva care a functionat...scrieti-mi si mie! Mersii va pup:*
  •  
    • 1768 mesaje
    23 Nov 2009, 09:23
    0 0
    Stiu eu ce functioneaza : timpul. Atat.
  •  
    • 3 mesaje
    23 Nov 2009, 09:40
    0 0
    dap...si eu am problema asta..numa k la mine stiu care e problema...e o problema genetica...si mamam mea e la fel...ce fac eu?iau vitamine pentru par si in al 2lea rand imi masez scalpul..aproape in fiecare zi..cam atat sper k te-am ajutat :*
  •  
    • 682 mesaje
    23 Nov 2009, 17:01
    0 0
    larisa baby, lasa parul sa creasca in ritmul lui, eu cred ca orice lucru fortat, va avea repercusiuni nesanatoase in timp, iti poate cadea mai mult, etc
    mergi pe vitamine si chestii care hranesc radacina firului
  •  
    • 105 mesaje
    24 Nov 2009, 17:24
    0 0
    Multumesc pentru sfaturi. Oricum nu cred ca timpul rezolva problema deoarece am asteptat destul....Si in timp ce creste trebuie sa tai varfurile deci nu ma aleg cu nimic. Asa ca oricat as astepta........nici un rezultat nu creste atat de mult cum mi-as dorii! va multumesc oricum! Astept si lte sfaturi! Va pup!:*
  •  
    • 405 mesaje
    24 Nov 2009, 19:20
    0 0
    parul.....offfff, vesnica problema a oricarei femei........ podoaba capilara a fiecarui om, poate reprezenta un simbol al frumusetii si totodata exprima si starea de sanatate a unui organism. Lipsa vitaminelor, efectele stresului, lipsa somnului si disfunctiile hormonale sunt doar cateva aspecte vizibile la nivelul parului, dar si al pielii. Parul persoanelor care nu au un regim de hrana sanatos, nu mananca fructe, legume ci numai grasimi este degradat, friabil, lipsit de stralucire si cade

asadar....incearca sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa si rabdare......va creste cu siguranta....
  •  
    • 105 mesaje
    24 Nov 2009, 21:38
    0 0
    Multumesc Akio...asta chiar nu stiam ca stilul de viata si alimentatia influentiaza....O sa incerc sa tin cont poate poate...:*
  •  
    • 3 mesaje
    24 Nov 2009, 23:17
    0 0
    Buna!!parul creste daca ii tai in fiecare luna varfurile si mai si conteaza persoana care taie,adica mana sa fie usoara!!
    parul meu a crescut datorita unui maestru,hair design!Nicoleta Ciucurash!
    puteti sa vizitati sait-ul ei www.coafat.ro
    cred ca e unica care nu doar va face frumoasa ,dar va si explica multe despre par!Stie totul despre par si o sa va dea sfaturi de folos!
    mult succes!
    datorita ei am un par lun,frumos si sanatos!!!
  •  
    • 1768 mesaje
    25 Nov 2009, 11:18
    0 0
    Bineinteles ca timpul rezolva!

Dar nu ai spus ca este degradat parul tau. Foloseste produse de ingrijire bune, profesionale, tunde varfurile la 2 luni si apoi, cand parul este refacut, tunde-l la 6 luni.

Si astepti. Iti trebuie cel putin 3 ani ca sa il ai pana la mijloc 9aici depinde si de organismul ta).

Si ia si niste vitamine.
  •  
    • 105 mesaje
    25 Nov 2009, 17:29
    0 0
    Mersi lola...Da...Intr-adevar cea care imi tunde varfurile nu e asa de buna...o sa caut pe cinva cu mai multa experienta si mai documentat! Parul meu nu e degradat chiar deloc si folosesc produse pentru ingrijire de calitate...deci nu cred ca asta e problema! Oricum va multumesc tuturor pentru sfaturi:*
  •  
    • 467 mesaje
    25 Nov 2009, 19:18
    0 0
    Eu iau vitamine,fier si imi pun masca cu galbenus de ou si ulei de masline (cand mi-aduc aminte si imi permite timpul).
  •  
    • 1768 mesaje
    27 Nov 2009, 10:04
    0 0
    Deci:in conditiile in care creste foarte incet, nu e deloc degradat dar trebuie sa-i tai mereu varfurie :

--asa este organismul tau, la unele persoane parul creste mai repede la altele foarte incet (ca mie de exemplu)
    --inseama ca parul tau nu e chiar atat de sanatos si trebuie folosite produse de refacere.
    Si eu imi taiam parul la 2 luni, acum insa imi tai 1cm-1.5cmla 6 luni...

Ia niste vitamine; recomand Viaderm
  •  
    • 405 mesaje
    27 Nov 2009, 10:17
    0 0
    larisa, daca totusi nu ai rabdare ca parul tau sa creasca, ii va lua destul timp pana va ajunge la o lungime vizibila, considerabila, pt a te face sa te imti intr-adevar bine....poti opta, daca le agreezi desigur, pt extensiile din par natural, este o alternativa....poate nesanatoasa pt unele fete, parerile sunt impartite visa-vis de extensii.....