vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 13 mesaje
    7 Ian 2010, 07:24
    0 0
    biby am dat automat ignore ca nu stiam despre ce e vb...abia dupa aceea am deschis forumul. Da, despre buffy e vb. Zi-mi care e id-ul tau si iti dau eu add. daca nu vrei sa apara pe forum, trimite-mi mail. sorry... astept sa vb
  •  
    • 30 mesaje
    7 Ian 2010, 20:14
    0 0
    Claudia
    gasesti adresa la pag 2 jos
  •  
    • 150 mesaje
    8 Ian 2010, 13:44
    0 0
    Intrebare pt fetele care au postat la acest topic:ati facut niste cursuri in prealabil si aveti o diploma in mana sau odata cu angajarea se beneficiaza si de training? Poate intrebarea mea va suna puerila dar nu sunt cunoscatoare si as fi si eu interesata......
  •  
    • 31 mesaje
    8 Ian 2010, 14:07
    0 0
    dacă vrei să te angajezi în ţară at îţi trebuie diplomă, pe care o poţi obţine urmând cursurile SSAvC. pt companiile arabe diploma nu e necesară. training-ul îl fac ei, pe banii lor şi e obligatoriu de făcut chiar dacă ai absolvit cursurile SSAvC.
  •  
    • 150 mesaje
    9 Ian 2010, 18:11
    0 0
    M-am hotarat si voi incepe cursul de formare al insotitorilor de bord la Scoala Superioara de Aviatie Civila.Imi pregatesc actele necesare pt dosar saptamana viitoare,insa am o intrebare la cele care au facut testarea medicala:in ce consta si care sunt motivele medicale pt care esti respins.M-ar ajuta mult un raspuns detaliat.Imi este teama pt ca am o tahicardie si nu as vrea intampin probleme.Vreau sa stiu la ce ma astept.......
  •  
    • 12 mesaje
    11 Ian 2010, 12:59
    0 0
    Cabin Crew (Romania) Back | Save | Tell to friend | Print
    Sharjah based Airline Apply Now !
    Job Title : Cabin Crew (Romania)

    Location : Sharjah, Romania

    Posted on : Thu Dec 03, 2009
    Apply before : Mon Feb 01, 2010
    Job Type : Full-time
    Experience required : Any experience
    Job category: Cabin Crew
    Job Description
    Minimum age
    20 to 27 years of age

    Height/Weight
    Minimum of 162cm, maximum 6 ft 2 in (188 cm) with weight in proportion to height to enable you to wear the standard cabin crew safety harness.

    Appearance
    You will be provided with the Company uniform and therefore you should be well presented with excellent standards of grooming and no visible tattoos.

    Passport
    Applicants will either need to be in possession of a full, valid passport with no restrictions that allows entry to all Bahrain Air destinations.

    Health
    A good level of health is essential to cope with the demands of flying.

    Swimming
    Candidates must be confident in water and be able to swim at least 50 metres unaided.

    Education
    You must have a minimum of 3 GCSE’s grade C (or equivalent). This would ideally include Maths and English.

    Work experience
    Have a minimum of 6 months face-to-face customer service experience, ideally in the sales and service industry.

    Residential requirements
    Successful applicants must be willing to relocate to Sharjah.
  •  
    • 123 mesaje
    15 Ian 2010, 14:55
    0 0
    Buna Fetelor! Cei de la Emirates vin pe 28 Februarie in Sofia...pt cele interesate, informatia este si la ei pe site. Este Assessment Day si din cate am inteles tre aplicat mai intai la MT global experts.
  •  
    • 150 mesaje
    15 Ian 2010, 16:20
    0 1
    Avy,da-mi si mie link-ul unde trebuie sa aplic.Nu am participat niciodata la un interviu,imi poti spune si mie daca eu voi suporta cheltuielile pana la sofia sau in cazul in care voi fi selectata se vor ocupa ei de aspectul acesta.Da-mi niste sfaturi vizavi de criteriile si cerintele lor.As vrea si eu sa incerc....
  •  
    • 31 mesaje
    16 Ian 2010, 22:14
    0 0
    aplici aici: https://ekgrpapplications.emirates.com/careersonlineapps/CC_OPENDAYS/GlobalAssesmentDays.aspx?j=f&pub=/english
    ei nu suportă nici o cheltuială. cazare, transport, samd trebuie suportate de tine.
    cerinţe găseşti aici: http://www.emiratesgroupcareers.com/english/Careers_Overview/cabin_crew/requirements.aspx
    să ai la tine: copie paşaport, traducere legalizată diplomă studii, CV actualizat, 4 poze tip paşaport şi poze întregi în ţinută business.
    mai multe info despre companie, interviuri, samd găseşti aici: http://www.pprune.org/cabin-crew-wannabes/390996-emirates-wannabes-recruitment-vi.html
  •  
    • 150 mesaje
    17 Ian 2010, 15:04
    0 0
    Mersi frmuos sivia_air.Este cineva care se incumeta sa mearga? Imi este cam teama sa plec singura......
  •  
    • 36 mesaje
    18 Ian 2010, 17:06
    0 0
    pt cele care merg la sofia, cheltuielile ti le platesti tu, iar daca esti selectata, vei primi tel final cam in 6-8 saptamani.daca veti primi telefonul mult asteptat va veti plati inclusiv analizele, care va vor costa cam 600-700, in schimb vaccinurile ajung vreo 1000.toate trebuie sa fie in engleza asa ca cel mai bine mergeti sa le faceti la babes(dau toate rapoartele in engleza)si sa nu va asteptati sa fie usor interviul, ca nu va fi, iar asteptarea de dupa e covarsitoare....iar pt cele care vor reusi hope to see u in dubai.
    o zi buna
  •  
    • 150 mesaje
    18 Ian 2010, 18:59
    0 0
    Rox84,ma bucur ca ai resusit.Am vizitat Dubaiul anul trecut,am stat o saptamana si m-am indragostit de oras.Lasa-mi id-ul tau,daca ai timp,poate mai vorbim.Mi-ar fi foarte folositoare o parere a unei "cabin crew".........Esti o fericita.......
  •  
    • 24 mesaje
    31 Ian 2010, 14:37
    0 0
    fetelor nu mai stiti nimic nimic de RJ si Oman?nu mai vin oare....?daca stiti ceva anuntati-ne si pe noi...ms si bafta la cele pe punct de plecare.
  •  
    • 7 mesaje
    31 Ian 2010, 17:55
    0 0
    sal,fetelor...eu sunt noua pe acest forum,as vrea sa va rog sa-mi raspundeti pe ce site sa intru sa ma inscriu pentru sharjah. tzuculete,tu ai afisat pe forum despre sharjah.te rog tare mult dk poti sa afizezi si link-ul unde as putea sa m-a inscriu pt sharjah.merci mult
  •  
    • 7 mesaje
    31 Ian 2010, 18:49
    0 0
    rox84, am vaz ca si tu ai postat despre sharjah. vreau sa te rog sa afisezi pe forum adresa unde as putea sa m-a inscriu la ei....azi e ultima zi.merci mult
  •  
    • 31 mesaje
    1 Feb 2010, 10:53
    0 0
    Emirates are OD la Bucureşti :
    Romania, BucharestRef No: CC/BB/14140 13-Mar-2010 09:00 am Venue to be advised Register Now
  •  
    • 12 mesaje
    1 Feb 2010, 10:58
    0 0
    Toate informatiile le-am luat de pe www.inflightcrewjobs.com. Din pacate astazi m-am uitat si nu am mai gasit nici un detaliu.
  •  
    • 7 mesaje
    1 Feb 2010, 15:29
    0 0
    Fetelor,va multumesc pentru informatii.
  •  
    • 12 mesaje
    1 Feb 2010, 17:12
    0 0
    Buna,silvia ai putea sa ne spui unde ai gasit informatia? Multumesc
  •  
    • 31 mesaje
    1 Feb 2010, 21:09
    0 0
    pe site-ul emirates: http://www.emiratesgroupcareers.com/english/