vreau sa fiu stewardezaaaaa!!!!!! 2

  •  
    • 36 mesaje
    18 Nov 2009, 12:00
    0 1
    Ca sa nu pierdem informatii pretioase
  •  
    • 34 mesaje
    18 Nov 2009, 14:23
    0 1
    ce trebuie sa luam cu noi la interviu, sambata? stiu de Cv si poze... trebuie sa avem recomandari de unde am lucrat, sau ceva de genu'?
  •  
    • 56 mesaje
    18 Nov 2009, 14:34
    1 0
    Recomandari nu trebuie, doar sa aveti copie de pe pasaport color si cred ca copie de pe diploma de Bac in cazul in care sunteti alese( asta numai in ultima zi cred ca trebuie toate actele)
  •  
    • 56 mesaje
    18 Nov 2009, 16:02
    0 0
    Care dintre fete a mai fost in august si nu a fost selectata dupa testul de engleza si group discussion si mai merge la Bucuresti?
  •  
    • 31 mesaje
    19 Nov 2009, 15:53
    1 0
    AvyTavia- in vara dupa OD am deschis subiectul varstei deoarece am 29 ani si cineva mi-a raspuns ca prefera persoane pana in 28 de ani. daca e asa inca te incadrezi in profilul lor. merita sa incerci!

    mi s-a recomandat Emirates sau Ethiad care nu au limite de varsta, dar am zis sa mai incerc inca o data la Qatar cum celelalte companii nu se grabesc sa vina in Romania.

    daca incerc am sanse mici de reusita, dar am ceva sanse....dar daca nu merg la OD nu am nici o sansa.
  •  
    • 34 mesaje
    19 Nov 2009, 15:59
    0 0
    fetelor ce dimensiuni trebuie sa aiba pozele???stiu ca full length si una pass. size.sau de fapt cate poze trebuie???nu gasesc nicaieri...
  •  
    • 13 mesaje
    20 Nov 2009, 20:29
    0 0
    buna fetelor puteti sa ma ajutati si pe mine.... nu sunt sigura la ce hotel are loc maine interviul .la radisson sau la novotel si ora e 9?
    multumesc
  •  
    • 31 mesaje
    24 Nov 2009, 09:30
    0 0
    mi-as dori sa stiu ce s-a intamplat a 2-z si a 3 zi la Bucuresti, cate persoane au reusit si care au fost probele.

    asteptam vesti!
  •  
    • 30 mesaje
    24 Nov 2009, 21:09
    0 0
    Salutare

    Eu am fost la OD pt Qatar airways si am ajuns pana in ultima zi- astept mail de la ei in 3 sapt daca ma accepta sau nu.
    In prima zi am dat cv-urile cu pozele si ne-au spus ca cei care vor fii selectati vor fii sunati in cursul acelei zile.
    M-au sunat .Am mers a doua zi si am stat vreo 5 ore ...in care am avut test de engleze scris(gramatica,vocabular si un eseu).Dupa aceasta proba a fost eliminatorie,
    Cine a trecut de aceasta proba...a avut parte de grup discussion,si aceasta fiind o proba eliminatorie.
    In final am ramas aprox 20 pers.Ni s-a dat un formular de completat care trebuia sa-l ducem cu noi la interviul final si alte pliante cu informatii despre companie.
    La interviul final care a fost in a treia zi am purtat o conversatie individual cu cele 2 doamne de la qatar.Au fost fff ok,fff dragute.Din pacate pozele mele nu au fost ok si a trebuit sa le refac.
    Cam atat astept nerabdatoare mailul de la resurse umane
  •  
    K17
    • 1 mesaje
    25 Nov 2009, 10:18
    0 0
    Buna Byby..ai putea sa imi spui si mie mai exact cum a decurs prima zi si cam de la c ora la ce ora ati stat? Cate recrutoare erau prezente?? Iti urez succes
  •  
    • 30 mesaje
    25 Nov 2009, 21:20
    0 0
    Erau 2 reprezentante ale firmei Qatar.Am inceput la ora 9 si a durat cam pana la ora 11 in prima zi.In aceasta zi ne-au prezentat oferta de munca,tara,conditiile...tot.Apoi am dat cv-urile cu pozele care le aveam in speranta ca vom fii sunate pana la ora 5.
    Tipele de la Qatar au fost super ok,foarte prietenoase.
    Cine a mai fost la OD Qatar?
  •  
    • 123 mesaje
    26 Nov 2009, 01:36
    0 0
    Eu am mai fost la OD la Qatar si a doua zi am plecat dupa testul de engleza Bafta in continuare tuturor care au luat interviul
  •  
    • 34 mesaje
    26 Nov 2009, 13:02
    0 0
    si eu am fost la Qatar. am ajuns pana la interviul final si acum astept raspunsul, dar nu sunt prea optimista...
  •  
    • 24 mesaje
    26 Nov 2009, 17:30
    0 0
    CIAO FETELOR!Nu mai stie nimeni nimic de interviurile pentru Oman si Rj?pe site scria ca in decembrie o sa fie...nu stiti nimic legat de asta?ms v-am pupat
  •  
    • 31 mesaje
    27 Nov 2009, 10:35
    0 0
    parcă era o fată care lucra pt. RJ.... o rugăm frumos să posteze dacă află ceva despre interviul din Bucureşti
  •  
    • 30 mesaje
    27 Nov 2009, 20:57
    0 0
    andreea_tihana
    au fost ok pozele care le-ai dus in ultima zi?
    pe mne m-au sunat ca nu sunt ok pozele,mi-au dat o adresa de email dar de 3 zile incerc sa trimit pozele si imi vine inapoi mail ca a intervenit ceva eroare
  •  
    • 34 mesaje
    27 Nov 2009, 22:28
    1 0
    Cred ca da, au fost bune... nush ce sa zic... mie au uitat sa imi ceara diploma de bac si copie dupa pasaport, sau nu le mai interesa.eu am cam gafat-o, in ultima zi nu mi-am completat formularul, am zis ca o sa-l completez acolo(lucru care nu le-a placut deloc)... mi-a luat mai mult decat ma asteptam sa fac pozele alea, am ajuns la 3 ar fi trebuit sa intru la 3 jumate... fata care era programata pt. 2 jumate, la fel a venit cu formularul necompletat, a fost mustrata, ca si mine mai apoi, si de rusine, a plecat si nu s-a mai intors pentru interviu, asa ca ar fi trebuit sa intru la 3... in fine... ideea e ca am intarziat... ceea ce e foarte urat. dupa ce mi-au tinut o predica bine meritata, mi-au zis ca nu o sa tina cont de chestia asta...nu sunt deloc optimista... pozele mele au fost pe fundal albastru.le-am facut la un studio, si le-am developat la altul...ale tale cum au fost?
  •  
    • 30 mesaje
    28 Nov 2009, 01:44
    0 0
    pai eu fiind din cj aveam pozele pe cd dar nu erau cu parul prins si nu stiam unde sa ma duc sa-mi fac.am mers la bucuresti mall ca era aproape de unde stateam ,mi-au facut poze au zis ca nu sunt ok ca nu am zambit si am ramas ca le voi trimite pe mail dat imi da eroare dupa cum iti ziceam.ai idee cum sa sau de departamentu de recrutare?sa intru la ei pe site si sa sun intr-o parte si-n alta?tu ai fost luni sau marti la interviul final?
  •  
    • 34 mesaje
    28 Nov 2009, 06:49
    0 0
    eu sunt din Bistrita, am fost luni la interviu, de la 3 jumate-4. pe ce fundal ai facut pozele si la ce adresa le-ai trimis de iti da eroare?acum sunt la munca, dar cand ajung acasa, am sa caut si am sa iti spun unde cred ca ar trbui trimise.
  •  
    • 30 mesaje
    29 Nov 2009, 20:23
    0 0
    poti sa-mi dai add la adresa biby_biu@yahoo.com si mai vb