Injectii cu acid hialuronic sau botox?

  •  
    • 11 mesaje
    12 Feb 2015, 17:31
    3 0
    exista rezultate nereusite din 2 motive :
    - lipsa de experienta a medicului
    - substante de proasta calitate
  •  
    • 127 mesaje
    13 Feb 2015, 15:04
    2 0

    Maya, la ce medic ai facut injectiile cu acid hyaluronic? Eu as vrea botox insa am nevoie de un medic bun cu care sa ma consult si care sa fie super bun.. Am cautat si eu pe forumuri si am auzit de Calin Dobos, e cunoscut in tara pentru chirurgie plastica. Ce spuneti de el? Multumesc.

  •  
    • 8 mesaje
    18 Feb 2015, 19:14
    1 0
    L-am intalnit pe Dr Calin Dobos in cadrul mai multor evenimente. E un doctor f bun, iti explica cu mult calm ce si cum ai nevoie..
    Mie personal imi plac cei de la clinica slimart, in special dr dina balbesse pe partea de estetica, mi-am facut botox si am fost foarte multumita si de rezultate si de durata. eu am platit 250euro, iar substanta este Dysport, stiu ca e cea mai buna de pe piata. Efectul botoxului incepe sa dispara dupa cca 4 luni , dar treptat treptat, nu iti cade fata intr-o dimineata. In schimb dupa ce dispare efectul, in cel mai rau caz ajungi de unde ai plecat ( nu s-a intamplat in cazul meu, ridurile de expresie chiar s-au ameliorat f mult).
    va recomand cu toata caldura toate procedurile si echipa celor de la slimart
    Acest mesaj a fost editat de către gabi2015: 18 Feb 2015, 19:34
  •  
    • 15 mesaje
    4 Mar 2015, 19:18
    0 0
    Si atentie MARE la produsul pe care il folositi! Eu am incercat botoxul si sunt f multumita. Nu exista nici un botox, din pacate, care sa reziste mai mult de 6 luni. Mie doctorul mi-a recomandat sa revin la 4 luni la inceput iar apoi perioada se mareste. Acum sunt la inceput si sunt destul de multumita, aveam un rid intre sprancene care era f enervant. Va recomand si voua, Grand Beauty Clinic si intrebati de doamna Dr. Simona Manea. Au preturi bune si produse f bune atat la botox si la acid. Tot la ei mi-am marit si buzele cu acid  
    Acest mesaj a fost editat de către Alexys83: 4 Mar 2015, 19:19
  •  
    • 15 mesaje
    4 Mar 2015, 19:20
    0 1
    catincamenditta said:exista rezultate nereusite din 2 motive :
    - lipsa de experienta a medicului
    - substante de proasta calitate

    Exact. Am o prietena care se tot lauda cu medicul ei si in afara de faptul ca a ramas cu dermatita, nu a avut nici un efect la ochi, botoxul! Substantele sunt f importante, la fel ca experienta medicului!

     

  •  
    • 66 mesaje
    13 Mar 2015, 17:31
    0 2

    Eu mi-am facut cu acid hialuronic, in buze. prima oara nu mi-a rezistat prea mult, dar a doua oara am mers la alt doctor, care mi-a explicat ca sunt mai multe tipuri de acid si ca e foarte importanta marca. plus ca dr a lucrat foarte fin si mi se pare ca arata super naturale buzele, nu sunt exagerate...dr la care am fost a doua oara si la care o sa mai merg sigur este calin dobos, am vazut ca a facut operatii multor vedete si e foarte apreciat de pacientele lui  

  •  
    • 15 mesaje
    17 Mar 2015, 18:04
    3 0
    Irinuk_Marin said:

    Eu mi-am facut cu acid hialuronic, in buze. prima oara nu mi-a rezistat prea mult, dar a doua oara am mers la alt doctor, care mi-a explicat ca sunt mai multe tipuri de acid si ca e foarte importanta marca. plus ca dr a lucrat foarte fin si mi se pare ca arata super naturale buzele, nu sunt exagerate...dr la care am fost a doua oara si la care o sa mai merg sigur este calin dobos, am vazut ca a facut operatii multor vedete si e foarte apreciat de pacientele lui  

     

    Primesti bani pentru atata reclama? Ai scris peste tot..am inteles ideea cu totii cred... 

  •  
    • 5609 mesaje
    17 Mar 2015, 23:34
    2 0
    Alexys83 said:
    Irinuk_Marin said:

    Eu mi-am facut cu acid hialuronic, in buze. prima oara nu mi-a rezistat prea mult, dar a doua oara am mers la alt doctor, care mi-a explicat ca sunt mai multe tipuri de acid si ca e foarte importanta marca. plus ca dr a lucrat foarte fin si mi se pare ca arata super naturale buzele, nu sunt exagerate...dr la care am fost a doua oara si la care o sa mai merg sigur este calin dobos, am vazut ca a facut operatii multor vedete si e foarte apreciat de pacientele lui  

     

    Primesti bani pentru atata reclama? Ai scris peste tot..am inteles ideea cu totii cred... 

     
    Pacat ca nu o ajuta si capul!
    Daca scria "ca femeie" parea credibila, cand a sarit peste cal, de la micsorare de sani intr-un topic, la marire de sani cu silicoane 2 luni mai tarziu si apoi in alt topic a scris ca-i barbat de 60 de ani.... a dat-o bara!

  •  
    • 15 mesaje
    19 Mar 2015, 12:36
    1 0
    Maricon said:
    Alexys83 said:
    Irinuk_Marin said:

    Eu mi-am facut cu acid hialuronic, in buze. prima oara nu mi-a rezistat prea mult, dar a doua oara am mers la alt doctor, care mi-a explicat ca sunt mai multe tipuri de acid si ca e foarte importanta marca. plus ca dr a lucrat foarte fin si mi se pare ca arata super naturale buzele, nu sunt exagerate...dr la care am fost a doua oara si la care o sa mai merg sigur este calin dobos, am vazut ca a facut operatii multor vedete si e foarte apreciat de pacientele lui  

     

    Primesti bani pentru atata reclama? Ai scris peste tot..am inteles ideea cu totii cred... 

     
    Pacat ca nu o ajuta si capul!
    Daca scria "ca femeie" parea credibila, cand a sarit peste cal, de la micsorare de sani intr-un topic, la marire de sani cu silicoane 2 luni mai tarziu si apoi in alt topic a scris ca-i barbat de 60 de ani.... a dat-o bara!

     

    Nu creeeeeeeed Nu am vazut  post-urile ei/lui ce o fi acolo, insa, insista pe o reclama proasta si e plictisitor ca poate unele dintre noi chiar ne intereseaza anumite lucruri pe bune, nu reclama unui medic,  care a dat-o in bara destul de rau

  •  
    • 31 mesaje
    29 Sep 2015, 13:33
    1 2
    Eu mi-am facut o injectare in buze cu acid hialuronic. Asta mi-a recomandat medicul Calin Dobos si sunt foarte multumita de alegerea facuta.
  •  
    • 1 mesaje
    16 Oct 2015, 18:50
    3 0
    Buna. Si eu am apelat la acidul hialuronic,mai mult din necesitate, pentru ca am buza superioara destul de subtire.Din pacate, am nimerit pe mainile unei doctore f incapatanate,care a simtit nevoia sa faca exact ce isi doreste fara sa tina cont de ceea ce imi doream eu asa ca mi-a injectat o cantitate f mare de acid, iar buza este f urata,inegala si cu multe imperfectiuni. Am revenit evident pentru corectare si a refuzat sa imi faca ceva,desi este de datoria ei sa corecteze ceea ce a gresit. 
    Asa ca dragelor aveti grija la ce cabinete ajungeti,aceasta doctora avea pe site zeci de diplome afisate dar este departe de a f profi,,are diferite anunturi pe net,este posibil sa o intalniti destul de des.las la aprecierea vostra daca merita fortul psihic si finaciar evident,dar eu consider ca nu.

    Acest mesaj a fost editat de către Darria78: 16 Oct 2015, 21:35
  •  
    • 31 mesaje
    2 Nov 2015, 14:18
    0 6
    Eu sunt la a treia injectare cu acid hialuronic la dr. Calin Dobos. Am fost foarte multumita de colaborarea cu el si cred ca in curand imi voi face si un lifting la nivelul pometilor.
  •  
    • 3 mesaje
    11 Nov 2015, 10:48
    0 0
    http://www.alinatudorache.jeunesseglobal.com Incearca Instantly Ageless de la Jeunesse, au efect de botox instant, sunt extraordinare. Pt testare se dau si la bucata, video demonstrativ gasesti pe youtube iar pt mai multe informatii si alte produse intrati in linkul de sus sau tel. 0774496343
  •  
    • 15 mesaje
    25 Nov 2015, 18:37
    4 0
    Chiar insisti vad
  •  
    • 3 mesaje
    25 Nov 2015, 18:53
    3 0
    Buna dragelor.. In primul rand vreau sa va multumesc pentru toate informatiile pe care le-ati postat si diferitele pareri pe care le-ati avut.. Mi-am facut curaj si eu, intr-un final, si am mers la unul dintre medicii despre care ati vorbit voi pe aici, pentru marire de buze. La dr. Dobos nu m-am riscat pentru ca am vazut f multe informatii negative referitor la calitatea lui ca medic. Am optat pentru clinica Grand Beauty, la o doamna dr. Manea parca, foarte draguta. Eu, bineinteles ca am venit cu o mie de intrebari la mine dar intr-un final a fost totul in regula si sunt foarte multumita de cum a decurs totul. M-am speriat putin a doua zi cand m-am trezit pentru ca erau buzele f inflamate dar acum am deja 2 saptamani si sunt ok. Sa vedem si cat rezista ca din cate am inteles, prima oara se retrag mai repede? O seara frumoasa, va doresc si inca o data multumesc
    Acest mesaj a fost editat de către Crystina00: 25 Nov 2015, 18:54
  •  
    • 11 mesaje
    14 Dec 2015, 17:42
    2 1
    mayaconstantin2106 said:Fetelor,nu se pune problema de botox sau acid hyaluronic pt ca nu se exclud una pe cealalta...Tratam cadranul superior al fetei cu botox si cel inferior cu hyaluronic..Eu am folosit hyaluronic pt buze si sunt f multumita,putin volum..si am schimbat forma..Deci,atentie doar la medicul pe care il alegeti pt efectuarea tratamentului.succes

     
    De aceea il ador pe dr Morad Iancu. Sta si explica pe intelesul pacientului! 

  •  
    8 Ian 2016, 14:55
    1 3
    Nu vreau sa intru in polemici cu voi, dar si eu merg cam de 2-3 ani pe la Dobos pentru botox si am devenit dependenta de rezultat! Ma intinereste, imi da incredere in mine si nu este deloc dureros. Eu am incredere in dl. Dobos, eu zic sa il cunoasteti mai intai si apoi sa va lasati influentate de alte comentarii negative...
  •  
    • 15 mesaje
    19 Ian 2016, 15:05
    2 0
    Ideal ar fi sa primim mai multe opinii despre mai multi medici, nu reclame fortate spre un anumit dr... Se vede de la o posta reclama voastra vizavi de Domnul Dr. Dobos si personal chiar nu ma intereseaza. Nici gratis daca mi-ar face ceva nu as merge la dansul! Bafta
  •  
    • 11 mesaje
    22 Ian 2016, 17:52
    0 1
    eu am incercat permanent ,cu grasime proprie, ca sa evit sa ma duc de prea multe ori. Sincer, sunt mai multumita ca e de durata.  
  •  
    • 7 mesaje
    29 Feb 2016, 15:39
    0 1
    Te referi la injecatarea buzelor cu grasime proprie?In ce clinica ai facut interventia?m ar interesa si pe mine.Multumesc