Tendinte de suicid

  •  
    • 8 mesaje
    7 Iul 2004, 22:36
    0 0
    Am ajuns la capatul rabdarilor.Totul a inceput acum un an cind, dupa o sarcina dorita dar pe care am pierdut-o, am ramas cu niste kg in plus si, un pariu pus mai mult din orgoliu m-a facut sa fac o cura de slabire drastica cu ceai de leustean. Am cistigat pariul si am slabit intr-adevar 13 kg intr-o luna dar m-am demineralizat complet, nici nu mi-am dat seama ce mare prostie am facut...
    Apoi in septembrie anul trecut am ramas iar insarcinata, sarcina pe care iar nu am tinut-o...
    In martie anul acesta am inceput sa fac niste crize cumplite, atacuri de panica, cu senzatii de sufocare , am impresia ca mi se opreste inima, nu pot adormi de frica ca mi se opreste respiratia prin somn si mor.
    Am fost la psiholog care mi-a dat niste teste dupa care mi-a zis ca am o stare de depresie si anxietate. Prin urmare iau Lexotan si Tiapridal. Nu mai zic ca la serviciu dorm in picioare si mi-e frica sa nu devin dependenta de ele.
    Ajutati-ma va rog! Daca ati avut si voi stari din astea, va rog din suflet sa-mi scrieti, chiar si pe privat sa-mi spuneti cum le-ati depasit!!!!!!!
    Multumesc anticipat
  •  
    • 235 mesaje
    7 Iul 2004, 22:59
    0 0
    Psihologul ti-a prescris medicamentele acelea?
    Parea mea este ca in timp poti deveni dependenta de ele.
    Dar nu inteleg, daca ai fost la psiholog si in urma testelor a reiesit ca esti anxios depresiva, nu faci niste sedinte de terapie?
    Poate te pot ajuta, dar e destul de greu prin mesaje, am putea sta de vb pe messanger, daca ai si tu si binenteles daca vrei.
    Nu am pretentia ca te pot ajuta, eu nu profesez inca, dar pot incerca.
  •  
    • 235 mesaje
    7 Iul 2004, 23:00
    0 0
    Am sa-ti scriu maine mai multe despre cum cred ca poti depasi starea pe care o resimti, pe privat.
    Pupici.
  •  
    • 4 mesaje
    15 Iul 2004, 11:23
    0 0
    Draga Ancutzell
    se pare ca ai biciuit prea tare organismul cu acel regim, iar acum saracul nu mai raspunde comenzilor
    Ti-as recomanda, pentru reglarea si refacerea energiilor interioare sa practici sahaja yoga, te va ajuta foarte mult. Daca ai timp si dorinta de vindecare intra pe situl www.sahajayoga.ro si citeste cu atentie Daca ai nelamuriri te astept cu intrebari
    Numai bine!
  •  
    • 8 mesaje
    16 Iul 2004, 22:59
    0 0
    Stiu si recunosc ca am exagerat cu regimul cu atit mai mult cu cit sint asistenta medicala si stiam riscurile la care m-am supus , dar a fost facut la un pariu, pe cate l-am cistigat de altfel dar ce folos?
    Nu stiu daca yoga m-ar putea ajuta cred mai mult in doscutiile cu voi
    Suportul moral al celor de linga mine valoreaza mult mai mult
    Stiu ca sfatul tau este foarte bine intentionat dar nu cred ca as vrea sa incerc asa ceva
  •  
    • 8 mesaje
    16 Iul 2004, 23:00
    0 0
    lory79....astept mesajele pe care mi le-ai promis