ochi obositi ,cearcane

•  
    • 111 mesaje
    22 Oct 2009, 00:15
    0 0
    salutare Evelor
    din cauza lucrului ( stau toata ziua la calculator si neon ) am cearcane mari si ochii tot timpul obositi .poate ma ajutati voi cu ceva remedii ( prefer ) maturiste . Multumesc
  •  
    • 7 mesaje
    23 Oct 2009, 09:37
    0 0
    Buna,
    Eu iti recomand creionul activ anti cearcan My Eyes asigura o acoperire perfecta a pungilor de sub ochi, oferind o culoare uniforma pielii.
    Contine substante active speciale pentru hidratare, drenare si normalizare a pielii, obtinandu-se o reducere a umflaturilor si a pungilor de sub ochi.
  •  
    • 7 mesaje
    23 Oct 2009, 09:38
    0 0
    Iti dau si link-ul: http://medintex.bizoo.ro/vanzare/251942/Creion-anti-cearcan
  •  
    • 111 mesaje
    23 Oct 2009, 20:23
    0 0
    multumesc mult am sa incerc
  •  
    • 1786 mesaje
    24 Oct 2009, 11:11
    0 0
    Mai sunt mastile alea care contin un lichid si care trebuie pastrate la frigider inainte de a le purta. Am inteles de la persoane care au folosit ca ar avea efect mai ales asupra ochilor.
    http://www.kudika.ro/comentarii/articol/3541/ochi-frumosi-cearcane-urate.html
  •  
    • 1768 mesaje
    25 Oct 2009, 10:15
    0 0
    Passion, mai intreaba, mai informeaza-te.
    Nu lua chiar de buna ce a zis Adina pt ca ea are rezolvare la toate problemele cu produsele acelea pe care le recomanda.

Produsele naturiste nu prea dau rezolvare la problemele foarte accentuate ale fetei.
    Cred ca o vizita la un cabinet cosmetic ar da ceva rezultate.
  •  
    • 8234 mesaje
    25 Oct 2009, 13:42
    0 0
    Cearcanele pot avea multe alte cauze care nu tin de cosmetica, nu te multumi sa le acoperi.

Pentru ochii obositi, banala felie de castravete, rece dimineata si seara functioneaza....daca problemele sunt altele atunci cosmetica nu mai functioneaza.

In mediul de care spui tu, ochii tind sa devina uscati si atunci trebuie sa folosesti niste picaturi speciale pentru asta...nu stiu daca in romania exista picaturi umectante care se pot elibera fara reteta.

Cel mai sigur e sa faci o vizita la oftalmolog, este recomandata de cateva ori pe an mai ales daca lucrezi mult la computer. Tot el iti poate recomanda picaturi umectante dupa caz, poate ai alte probleme si sa nu le agraveze.
  •  
    • 682 mesaje
    26 Oct 2009, 10:00
    0 0
    si foarte important: ia-ti ochelari speciali pentru calcularor, e un accesoriu obligatoriu pentru cine lucreaza multe ore la calc; functioneaza mai bine decat ecranele protectoare. Incearca la opticris, sau la un alt centru de ochelari, unde au si medic care sa te consilieze. costa in jur de 500 ron o pereche, dar ai privirea senina