Caderea parului...Help!

  •  
    • 122 mesaje
    17 Oct 2010, 09:41
    4 6
    pishikusha, ai luat vitaminele forcapil?
    Ti-a mai cazut parul? S-a regenerat? Te-ai ingrasat de la ele?
  •  
    • 693 mesaje
    17 Oct 2010, 23:47
    1 2
    Eu nu am mai luat Forcapil la momentul ala pt ca dupa ce am terminat cu examenele s-a oprit si cadrea parului..In schimb a luat prt meu si i-au facut bine...Cateva luni nu mai pica deloc...Pe urma, iarasi in perioadele mai stresante ii mai pica, dar parca nu la fel de mult..
    La el e posibil sa fie si ceva genetic...
    Insa acum cred ca voi lua si eu pt ca am obs ca imi pica multicel..
    Iar referitor la pofta d mancare..prt meu a avut o pofta d mancare in prima saptamana..mama, mama!Dar p urma nu a mai fost deloc o probl..A mancat normal..Oricum el e slabut..
    Dar la inceput ma speriasem ca i se facea foame f des..Si el chiar nu e genul care sa manance orice, oricand..Noroc ca nu a durat decat cateva zile..Nu stiu dc era d la forcapil..dar...avand in vedere ca foamea a venit o data cu tratam...cred ca de la ele era..
    Sincer, eu nu cred ca asta e o probl f mare..Pana la urma dc te controlezi cred ca e ok..Tb sa ai putin mai multa grija cu ce mananci..Oricum tratam nu dureaza o vesnicie..Prt meu a luat 2 luni, pauza d 2 sapt, apoi iarasi 2 luni.
  •  
    • 1742 mesaje
    18 Oct 2010, 02:06
    4 2
    un remediu excelent ptr asa ceva...ulei de amla de la dabur....va spun drept mi s-a indesit parul inapoi asa cum era innate sa cada...si in plus mi-a revenit la culoarea initiala parul albit..desi am 28 ani mi-a aparut ceva fire albe.si ce a mai dat rezultate bune e uleiul de samburi de struguri cu orez care se gaseste la carrefour., ulei de cocos de la VATIKA tot ptr par....toate au contribuit in timp.desi sunt blonda vopsita am un par superb
  •  
    • 15 mesaje
    29 Oct 2010, 15:37
    2 0
    incearca samponul revalid...il gasesti in farmacii si costa in jur de 30 lei. Nu e exagerat de mult si intr-adevar merita,se vad rezultate de la prima spalare.
  •  
    • 61 mesaje
    5 Nov 2010, 15:30
    1 0
    Ceva pentru uz extern..daca stie cineva...nu as vrea sa ingurgitez pastile.....ma gandesc totusi ca ..au si efecte adverse....Multzam fain..dragelor!!
  •  
    • 61 mesaje
    5 Nov 2010, 15:32
    1 0
    draga Larysza...ai folosit acest sampon ..revalid..si este intradevar..asa cum spui??..mie imi cade parul la spalat..desi fac impachetari cu ulei de masline..cu miere si galbenus de ou...inainte d efiecare spalat..adica saptamanal..
  •  
    • 161 mesaje
    5 Nov 2010, 17:42
    3 3
    eu nu cred in pastile pt unghii si par
    Am avut aceasi problema si am scapat de ea dupa ce am scapat si de stres Coafeza mea mi-a si tuns din par , zicea ca si lungimea prea mare duce la caderea parului.-nu stiu daca sa cred ca si asta e un factor dar nah ea e de meserie nu eu.
    Am mai inteles si ca ,conteaza daca iti tii parul strans in coada ,coc etc - trebuie lasat liber .
  •  
    • 5 mesaje
    5 Sep 2019, 14:37
    1 0
    Pastile pentru caderea parului - https://nplink.net/zbIvGiin
    Părul a început să-mi crească din nou, în plus, nuanța sa naturală era de negru și nu șuvițe gri!

    Acest mesaj a fost editat de către antogerskk: 30 Sep 2019, 14:50
  •  
    • 3 mesaje
    11 Nov 2019, 19:48
    2 1
    pishikusha said:Chiar nimeni?!!...C'mon...k am nevoie de recomandari

     Am auzit ca Minoxidil ar fi bun pentru caderea parului. Eu nu am incercat dar mi.a spus o prietena care a folosit.