cum seduci barbatul leu?

  •  
    • 358 mesaje
    15 Sep 2009, 22:36
    1 5
    " am iesit o data in oras numai noi, ne-am simtit foarte bine, apoi nu a mai dat niciun semn " )))))))))))))

    asta e de cascadorii rasului. ok! eu nu sunt leu dar sunt barbat si iti pot oferi un raspuns sincer: esti urat.a , fa!!!!!!!!!!!!!!!! ce dra.cu vrei mai mult de la omul ala? totul a fost frumos pana cand ti-a vazut mufa! din momentul ala omul si-a spus in sinea lui " doamne, scapa-ma de langa mumia asta si jur ca pe viitor voi fi mult mai preacaut ". si odata scapat s-a duuuus omul cale lunga fara sa se mai uite inapoi.
    acum, daca tu esti spuki si freci omul cu zeci de telefoane, din bun simt, iti mai raspunde, din cand in cand la telefon si iti spune ca te-a placut. ce sa-ti spuna bietul om?! eu zic sa te multumesti cu laba si sa-i multumesti lui d-zeu pt faptul ca s-a inventat macar asta si pentru tine.
    ...iar daca te linisteste cu ceva, sa stii ca nu esti singura. e lumea plina de frustr.ate care se cred frumoase. sunt convins ca ai 130kg si ca ai sanii pana la buric.
  •  
    • 886 mesaje
    17 Sep 2009, 17:25
    0 0
    Vai de capul tau
  •  
    • 1509 mesaje
    17 Sep 2009, 20:42
    0 0
    Libra, ignora-l, asa e el.. dus cu pluta , de fapt asa ii sunt postarile, ca el nu e prost, doar se preface .

    Tu cum mai esti cu Leu-ul tau?
  •  
    • 1 mesaje
    17 Sep 2009, 21:29
    0 0
    ai grija iubita mea.......eu traiesc cu unu de 4 ani si mi a mancat sufletul......ori il accapti asa cum e su uita l.......nu ai nici o sansa daca ai incercat sa i dai de inteles ca il placi.....a fost greseala ta fatala...il vei avea dar cu multe sacrificii si doar din pareta ta...........
  •  
    • 886 mesaje
    17 Sep 2009, 23:07
    0 1
    Am mai iesit intre timp, mai ales dupa ce i-am trimis eu un mail veninos in care ii ziceam sa imi scoata nr de tel din agenda si sa nu ma mai sune, ca mai rau ma incurca. De atunci ma tot suna. Problema e ca se victimizeaza foarte tare, stiu ca o face poate ca sa ii fac eu complimente si sa ii spun cat de grozav e, dar pe mine ma cam deprima. Are destul de multe probleme, intr-adevar, si, oricat de egoist ar suna din partea mea, nici eu nu ma aflu in acea perioada din viata in care sa simt ca i le pot rezolva, sau ca as fi un bandaj bun de pus pe rana. Deci cred ca nu voi continua aceasta relatie
  •  
    • 1509 mesaje
    18 Sep 2009, 01:22
    0 0
    Libra_, indiferent in ce zodie e, inceputul trebuie sa fie frumos intr-o relatie... macar inceputul ... cred ca si eu as lasa-o mai moale, din pacate.

    uyulana, ce experiente neplacute ai sau ai avut de-a lungul timpului cu Leu-ul tau?
  •  
    • 7934 mesaje
    18 Sep 2009, 12:11
    0 0
    chiar nu am timp sa ne vedem zilele astea..o sa te sun
  •  
    • 886 mesaje
    18 Sep 2009, 14:00
    0 0
    funny..si tu esti..cine?
  •  
    • 411 mesaje
    22 Sep 2009, 17:25
    3 0
    Libra, lasa-l sa umble dupa tine. Adora sa vaneze. Perioada de tatonare e totul. Daca cedezi prea repede, se duce dracu' relatia. Cu cat il tii mai mult in sah, cu atat mai tare te va dori. Si daca te obtine cu greu, va fi precaut sa nu te piarda...
    Nu-ti fie teama ca s-ar putea sa-l iei prea tare si sa se retraga. Cu cat lupta e mai crancena, cu atat mai tare se lipeste de tine.
    Fostul meu e leu si-am stat cu el 2 ani jumate. Le stiu bine "rasa".
    Mult succes!
  •  
    • 2 mesaje
    4 Ian 2012, 22:53
    0 1

    buna eu sunt leu ...astept intrebarile voastre

  •  
    • 411 mesaje
    1 Feb 2012, 18:10
    5 0
    libra_ said:Am cunoscut un tip leu, pe net. Buunn..pana aici totul frumos. In primele zile m-a sunat si m-a tinut cateva ore la telefon, am iesit o data in oras numai noi, ne-am simtit foarte bine, apoi nu a mai dat niciun semn. Am inceput sa il sun eu, nu prea imi raspundea, sau imi raspundea dar nu imi propunea sa ne vedem. L-am provocat la o discutie pe messenger, in care l-am intrebat direct daca nu m-a placut sau ce s-a intamplat, si mi-a zis ca dimpotriva, m-a placut si vrea sa ma ia incet, sa nu ma sperie. I-am propus eu sa ne intalnim, m-a cam vrajit, ca nu stie ce timp are, cand poate si asa, pana la urma ne-am vazut, s-a purtat foarte galant, dar in acelasi timp distant, nu a incercat sa ma sarute, nimic. Nu prea inteleg..Are 30 de ani, nu suntem copii, ce sa inteleg din comportamentul lui? Sa il mai caut eu sau sa il las in pace? Cum sunt leii, le place sa seduca ei sau le flateaza orgoliul mai degraba o femeie care umbla dupa ei?

     Din ce spui tu aici, pare sa nu-i prea placa de tine. Fie c-ai facut tu ceva care l-a indepartat, fie (cel mai probabil) mai are o alta alternativa, pe care o prefera. Oricare dintre variante ar fi cea reala, nu faci decat rau prin a insista. Barbatiul leu e genul vanator, care va alege intotdeauna prada pentru care a stat cel mai mult la panda. Prada usoara, care-i va pica la picioare exact cand el sta in tufe si-si planuieste atacul, este atat de neinteresanta incat nu va vrea s-o guste decat o data...cel mult. Altadata, se va uita doar la ea cu dispret ca i-a stricat acoperirea...si va pleca plictisit mai departe.

    Orice, numai nu insista. Nu-l cauta tu, nu veni tu cu initiative. Nici nu se pune problema sa vrea, dar sa nu aiba timp pentru tine. Cand vrea ceva cu adevarat, nimic nu-i sta in cale.

  •  
    • 1 mesaje
    18 Iul 2013, 23:23
    0 0
    Buna, am si eu o problema cu un baiat din aceasta zodie-Leu.Imi place foarte mult de el,ne-am cunoscut pe internet, de fapt el mia dat cerere de prietenie,apoi mia scris "ce mai faci papuso" insa conversatia nu dura prea mult.In unele zile ii scriam si eu prima si doar eu il intrebam ce mai nou, ce a mai facut s.a. In ultima vreme nu imi scrie deloc si imi fac griji.Nu vreau sa insist mult..poate ii place de alta fata. Nici nustiu cum sa aflu de asta,poate sa-l intreb? Defapt,cind vorbeam,nu mia cerut nr. de mobil ci ma invitat odata cu el insa eu am refuzat ca era foarte,foarte tirziu..sper ca ma inteles caci era 2:30 noaptea. Deci,eu sa ii spun ce simt? Sau cumva mam gindit sa-i cer ajutor..insa la ce si cum? Ajutatima!
  •  
    • 143 mesaje
    21 Iul 2013, 18:22
    1 1
    libra_ said:Am mai iesit intre timp, mai ales dupa ce i-am trimis eu un mail veninos in care ii ziceam sa imi scoata nr de tel din agenda si sa nu ma mai sune, ca mai rau ma incurca. De atunci ma tot suna. Problema e ca se victimizeaza foarte tare, stiu ca o face poate ca sa ii fac eu complimente si sa ii spun cat de grozav e, dar pe mine ma cam deprima. Are destul de multe probleme, intr-adevar, si, oricat de egoist ar suna din partea mea, nici eu nu ma aflu in acea perioada din viata in care sa simt ca i le pot rezolva, sau ca as fi un bandaj bun de pus pe rana. Deci cred ca nu voi continua aceasta relatie

     

    eheee cucoana pina ai sa gasesti u mascul cu puta tare care sa te faca la pat o sati creasca barba ca lu mos craciun )  esti sadica femeie si sperii barbatii .... apreciez la tine onestitatea si nefalsitatea da vezi ca in viata trebuie sa fii pervers ca sa te intregrezi.......... cauta un barbat mai tinar sfatul meu....... bafta ai grija de tine..........    inca ceva nu mai bea sampanie ca faci ca purcica si  chiar daca nu se aude se simte mirosu asta e dezgustator pentru un barbat bafta pa

  •  
    • 16 mesaje
    25 Feb 2015, 16:41
    0 1
    Despre Lei, calitati si defecte: http://www.astrum.ro/zodiile-calitati-si-defecte/