AJUTOR pt Cristina Dinu

  •  
    • 1997 mesaje
    19 Aug 2009, 00:22
    0 0
    eva, sa ne fereasca cerul de asemenea drame, dar te intreb, doar ca exercitiu, ai risca sa lasi soarta cuiva drag, la mana autoritatilor, indolentei, birocratiei, etc?.

    de cancer galopant ai auzit?
  •  
    • 27207 mesaje
    19 Aug 2009, 08:03
    0 0
    postat de: _Eva la data: 2009-08-19 00:01

    dar daca nu face rost de suma ce face la Viena fara bani?renunta la lupta daca trece luna? ce aternative are? planul B

    Eu ii dau dreptate Evei. Cu formularul 112, Cristina, are o alternativa. Ma gandesc ca poate stie deja (lunad in considerare mediul in care a activat) si daca nu stie, citindu-ne, poate afla si ea si ia si posibilitatea asta in considerare. Orice ocazie trebuie exploatata la maxim.
    Succes, Cristina!
  •  
    • 7743 mesaje
    19 Aug 2009, 09:24
    0 0
    Da, si eu as alege performanta medicala din afara, categoric
    dar as merge in paralel cu F112 - cheltuieli decontate si strangerea de fonduri pentru tratament afara- cheltuieli suportate de pacient
    si m-as zbate sa fac rost de orice leut, de bani este nevoie, oricum

    chiar si la biserici,peste tot! as impanzi netul si ziarele cu rugamintile mele,subliniez, rugaminti, multumiri,nu vorbe acide
    cred ca le-as pupa si talpile cui m-ar ajuta
    dar un plan B trebuie sa existe intotdeauna iar timpul o preseaza la maxim!
    lupta ei e contracronometru, ii inteleg disperarea si trebuie ajutata...e la un pas de reusita
    va rog, ajutati cu o mica donatie... viata ei depinde de dumneavoastra
    si stiu ca exista eve cu suflet mare printre noi
    ...
    rybana,in tara nu are nevoie de formular F112 ; acest formular F112 permite decontarea unor cheltuieli ce nu se pot efectua in tara de origine...medicul trebuia sa-i intocmeasca rapid un dosar in sensul asta, intelegeti?
    ea nu mai are timp de luptat cu birocratia!
    in cazul in care cuiva i se refuza eliberarea acestui formular in mod nejustificat poate sesiza Comisia Europeana
    un simplu e-mail, telefon , o scrisorica... pentru abuzul autoritatilor romane impotriva unui cetatean european!
  •  
    • 7743 mesaje
    19 Aug 2009, 14:34
    0 0
    Evelor, femei cu inima mare, orice banut conteaza pentru ea... haideti sa o ajutam un pic, noi cele care avem un serviciu putem rupe cativa banuti sa o ajutam pe Cristina, fata cu ochii atat de tristi

    impreuna putem salva o viata, cu o mica contributie putem schimba o soarta!

    sunt multe lucrurile pentru care putem multumi zilnic .
    eu va multumesc pentru sprijinul acordat, multumesc pentru gestul dumneavoastra nobil
  •  
    • 2342 mesaje
    19 Aug 2009, 15:41
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2342 mesaje
    19 Aug 2009, 18:17
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7743 mesaje
    19 Aug 2009, 19:51
    0 0
    Apelez la intelegerea si la bunatatatea dumneavoastra, a celor de pe forum, pentru un sprijin cat de mic

    multumesc
  •  
    • 2342 mesaje
    19 Aug 2009, 20:44
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 13679 mesaje
    19 Aug 2009, 23:28
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2342 mesaje
    20 Aug 2009, 16:46
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 36 mesaje
    20 Aug 2009, 19:48
    0 0
    Am donat si eu.
    Multa sanatate, Cristina.
    Uita-te si aici
    http://www.libertatea.ro/stire/ionela-linte-a-primit-o-sansa-la-viata-252893.html
  •  
    • 3 mesaje
    22 Aug 2009, 01:24
    0 0
    Cristina este o luptatoare!
    De pe Blog-ul Cristinei:
    "Din suma necesara, in cuantum de 97.214 Euro, eu si familia mea, cu sprijinul Dumneavoastra, acordat inca din luna aprilie a acestui an, am ajuns la aceasta data, la suma de 78.306 Euro. Va multumesc inca o data din suflet!"
    Mai are nevoie de aproximativ 19.000 si doar o saptamana la dispozitie!
    Pentru TOTI cei in situatia ei si pentru apropiatii acestora - sa lupte - se poate sa isi salveze viata la timp - Internetul chiar face minuni!
    S-o ajutam!
    Doamne Ajuta!
  •  
    • 2342 mesaje
    22 Aug 2009, 14:30
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 57 mesaje
    22 Aug 2009, 19:33
    0 0
    up.
  •  
    • 2342 mesaje
    24 Aug 2009, 14:59
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 6798 mesaje
    24 Aug 2009, 18:30
    0 0
    up
  •  
    • 1 mesaje
    25 Aug 2009, 00:52
    0 0
    Draga Putoiaca ,ufffff pardon pitoaico,ia baga-ti parerile undeva si mai lasa-ne.Roaga-te la DUMNEZEU ,sa nu treci niciodata prin ce trec persoanele care sunt internate la institutul oncologic fundeni,fa o vizita pe acolo sa vezi si tu cum sunt tratati acei oameni care singura lor sansa de a supravietui este BANUL.Degeaba spui ca tratamentul este gratis,dar ticul de a baga mana in buzunarul fiecarei asistente sau medic,de ala nu mai spui nimic?Cunosc foarte bine cazul Cristinei ,stiu ca a umblat in Romania la o gramada de spitale in care nimeni nu-i dadea un diagnostic concret ,era ceva acolo ,dar totusi au declarat-o clinic sanatoasa ,ba chiar au facut-o nebuna medicii ca nu-i crede ca este sanatoasa.Pai cum sa-i creada pe medici cand ea se simtea din ce in ce mai rau.De un an de zile avea cancer iar medicii Romani spuneau ca-i sanatoasa.Parintii ei au vandut tot ce se putea vinde ,au facut imprumuturi peste imprumuturi,ea de rusine nici nu vroia sa apeleze ,sa ceara ajutorul cuiva dar disperarea de a te agata de ultimul firisor de ata ,te face nevoit sa apelezi si la a cere ajutorul oamenilor.Nu mai vorbi in necunostinta de cauza daca nu stii despre ce este vorba si nu te mai baga.
  •  
    • 2342 mesaje
    25 Aug 2009, 18:07
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2342 mesaje
    25 Aug 2009, 23:10
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1829 mesaje
    26 Aug 2009, 09:25
    0 0
    sincer nu inteleg cum de va puteti certa si pe subiecte dintr-astea??? ma depaseste pe bune...

    s-a postat pt ca Cristina sa fie ajutata, trebuia oare sa degenereze in halul asta?? cu cine crede, cine nu, polemici, comparatii, etc...oare isi au rostul toate comentariile astea? ca ce ton ce ne-ton, etc?? cine chiar vrea sa doneze ia din primul post informatiile sau/si se uita la blogul Cristinei si face ceva, DACA vrea, nimeni nu baga mana-n buzunarul nimanui ...

    Doamne ajuta sa te faci bine Cristina! un gand bun iti trimit si nu numai ...