ce e cu varsatorii astia?

  •  
    • 370 mesaje
    28 Dec 2009, 10:11
    9 0
    fiecare om e dificil intr-o masura... dar in cazul varsatorilor cred ca nu "dificil" este adjectivul care se potriveste. ar fi "frumos" sa fie doar dificili... mai degraba ingamfati, egoisti absoluti pana la cruzime, absurzi, fixisti in prostie, prea prietenosi si generosi cu persoane straine, mai ales cand nu e cazul, si rai, inumani cu apropiatii. cand esti cu un varsator toata lumea spune/crede ca "vai ce prieten bun/de treaba/simpatic/vesel ai!" si in tine ai sufletul distrus, pt ca pe tine daca te vede suparata sau poate plangand uneori, iti intoarce spatele sau pleaca sau se face ca nu te vede, nu te aude sau se culca linistit si sforaie in 2 minute, pt ca nu-l afecteaza tristetea/nemultumirea/problema sau orice ai avea tu... asta daca nu incepe sa iti reproseze ca te superi si sa iti arunce vorbe nedrepte. indiferent de orice, tu nu trebuie sa te superi, sa fii nemultumita, sa te deranjeze ceva pt ca asta il enerveaza, il sacaie, sentimentele tale, oricare ar fi ele, il obosesc pe domnul varsator, care doar el este un sensibil, doar el are sentimente si dreptul de a face orice. in afara de el, nu mai exista nimic. pe termen lung, ajungi sa te urasti, pt ca toata energia pozitiva ti-o mananca si iti da in schimb frustrare continua... si cel mai grav este ca si daca rupi relatia cu el, ramai cu toate sentimentele negative in tine... oribil...
  •  
    • 131 mesaje
    10 Ian 2010, 16:00
    8 0
    Uau azul, cand citesc ce-ai scris, ma felicit ca am scapat de varsatorul meu. Adevarul este ca totul a fost suuuuuuuuper cateva luni, mi se parea chiar prea frumos sa fie adevarat. Si la prima cearta mai serioasa , parca era alt om, am fost absolut socata de felul incare se transformase, doar pentru faptul ca i-am adresat un cuvant mai urat. Din cauza asta s-a cam dus tot.
  •  
    • 370 mesaje
    11 Ian 2010, 10:25
    3 1
    mda... pai cam asta e tiparul... daca tu esti numai un zambet e bine, se comporta ok, dar cum nu poti fi mereu asa, daca mai ai si tu o problema sau ceva care te nemulteste in relatie si ii spui sau daca va contraziceti pe diverse teme pur si simplu, ca in orice fel de relatie, se schimba total, se poarta ca si cum ar fi un strain care se cearta cu tine, un dusman chiar, "paraseste" statul de partener cand nu-i convine lui ceva... nici macar o cearta nu se desfasoara ca o cearta de cuplu, oricat de absurd suna...

    ... acum, nu stiu, eu spun cum am cunoscut eu un varsator, am mai cunoscut asa amical si altii cam la fel, am auzit pareri similare despre altii, dar chiar nu cred si nu pot spune ca toti sunt la fel. fiecare om e unic si nu trebuie sa judecam zodie inainte sa-l cunoastem. eu insa, nu pot sa nu o fac in cazul varsatorilor, e inevitabil dupa tot...
  •  
    • 38 mesaje
    13 Ian 2010, 18:58
    1 1
    Eu cred ca trebuie sa il lasi in pace o perioada daca iti cere asta. Varsatorii sunt sinceri si chiar nu si-ar pierde vremea mintindu-te. Iti spunea daca era altceva. Cred ca vrea doar spatiu. Ei sunt persoane deosebit de independente
  •  
    • 54 mesaje
    14 Ian 2010, 18:49
    6 0
    buna...revin cu vesti noi dupa citeva luni de suferinta...am trecut peste tot...am scapat de suferinta...si culmea e ca am aflat de El are pe alta,aia are copil mare,nu stiu cit e de fericit insa m-a inlocuit....concluzia:timpul le vindeca pe toate..si sa nu credeti niciodata un varsator...e cu doua fete,o spun din experienta si nimeni nu ma poate contrazice...
  •  
    • 131 mesaje
    17 Ian 2010, 16:00
    4 1
    Bravo Mihaela, ma bucur ca ai trecut peste. Eu sunt de acord cu tine, sunt cu doua fete. Sunt mincinosi ,nu te poti baza pe ei si au un orgoliu inimaginabil. Prefera sa sufere decat sa lase de la ei. Eu nici acum nu stiu ce sa cred,daca a fost sau nu adevarat macar jumatate din tot ce a declarat cand eram impreuna.Si cat de frumos parea totul la inceput...Eu nu ma interesasem deloc de aceasta zodie.. Feriti-va cat puteti de varsatori, caci desi nu-mi place sa generalizez, in cazul acestei zodii cred ca sunt toti la fel
  •  
    • 54 mesaje
    18 Ian 2010, 09:40
    1 0
    asa a fost si la mine...tot timpul imi zicea "printesa mea"...ca eu sunt tot ce si-a dorit de la viata..si cite alte chestii..de aia nu mi s-a parut normal ca dintr-odata sa doreasca timp sa se gindeasca...si culmea e ca parca era alt om ,m-am intrebat mereu cum poate sa se schimbe omul de la o zi la alta la 180 de grade...eu nu as fi facut niciodata asa ceva..cum poti sa creezi iluzii la cineva si apoi sa-l lasi balta?
  •  
    • 3 mesaje
    5 Ian 2013, 23:35
    0 0
    mihaela-23 said:buna..iubesc un varsator..de fapt ne iubim foarte mult..insa domnul are acum nevoie de o pauza sa-si revina..vrea sa-i dau timp..timp pt ce/ce vrea de fapt?nu vrea sa fim impreuna dar nici sa-l parasesc..ce sa fac cu el sa-l dau pe drumul cel bun?

     

  •  
    • 3 mesaje
    5 Ian 2013, 23:52
    0 1
    Credema stiu ce simti si nui usor. Si eu sunt indragostita de un varsator si cand lam cunoscut mi se parea adorabil si tot vorbind ma intrebat daca vreau sa fiu prietena lui....eu am zis da si ma intrebat daca poate sami zica iubire si na iam zis ca poate. Dupa aceea a trebuit sa plec si cand am intrat din nou pe Facebook mia zis ca trebuie sa luom o pauza pt ca e indragostit de o alta fata si ghiciti ce fata dusmanca mea de cand eram mica. nu stiu daca chiar e indragostit de ea dar mia zis sa luom o pauza. Tot imi zicea ca ma iubeste si ca o sa doarma cu gandul la mine. Acuma imi pare rau pt ca nu mai suntem impreuna si iam cerut scuze si iam zis cal iubesc .....acuma sper sa nu fie prea tarziu ....astep sa imi raspunda voi ce ziceti o sa ma ierte ??? Stiu un lucru nu merita sal pierzi nul Lasa singur acuma are mai multa nevoie ca niciodata si fal sasi dea seama ca pe tine te iubeste stai mai mult cu el si vorbiti despre noutati si despre chestile care ii plac lui o sa fie din nou al tau si sa nu uiti un lucru: un varsator te iubeste cu adevarat si pauza asta este doar din cauza ca Este confuz fal sa o uite pe Acea persoana pt pana la urma pe tine te iubeste si sa mai sti un lucru varsatori iti zic tot timpul adevaru si cand o fac au un mod al lor atat de dulce incat nu poti sa te superi pe el . Daca te iubeste cu adevarat o sa se intoatca la tine daca nu inseamna ca nu teo iubit niciodata dar asa Ceva nu Este in zodia unui varsator te iubeste doar ca trebe sa ai multa incredere in el si niciodata sa nu ii iei libertatea nu suporta acest lucru dar sa stii ca te iubeste<3
  •  
    • 3 mesaje
    6 Ian 2013, 00:02
    0 0
    mihaela-23 said:buna..iubesc un varsator..de fapt ne iubim foarte mult..insa domnul are acum nevoie de o pauza sa-si revina..vrea sa-i dau timp..timp pt ce/ce vrea de fapt?nu vrea sa fim impreuna dar nici sa-l parasesc..ce sa fac cu el sa-l dau pe drumul cel bun?

     

  •  
    • 157 mesaje
    6 Feb 2013, 23:07
    0 1
    Cum sa te intelegi cu un nativ Varsator :

    http://astromercur.blogspot.ro/2011/02/cine-sunt-varsatorii.html
  •  
    • 1 mesaje
    10 Feb 2013, 19:07
    1 1
    Nu este adevarat din toata descrierea ,si eu sunt varsator si am am fost parasit ptr altu, ca ala era indiferent si eu o sufocam cu prea multa iubire .
  •  
    • 122 mesaje
    20 Feb 2013, 17:56
    1 0
    azul said:fiecare om e dificil intr-o masura... dar in cazul varsatorilor cred ca nu "dificil" este adjectivul care se potriveste. ar fi "frumos" sa fie doar dificili... mai degraba ingamfati, egoisti absoluti pana la cruzime, absurzi, fixisti in prostie, prea prietenosi si generosi cu persoane straine, mai ales cand nu e cazul, si rai, inumani cu apropiatii. cand esti cu un varsator toata lumea spune/crede ca "vai ce prieten bun/de treaba/simpatic/vesel ai!" si in tine ai sufletul distrus, pt ca pe tine daca te vede suparata sau poate plangand uneori, iti intoarce spatele sau pleaca sau se face ca nu te vede, nu te aude sau se culca linistit si sforaie in 2 minute, pt ca nu-l afecteaza tristetea/nemultumirea/problema sau orice ai avea tu... asta daca nu incepe sa iti reproseze ca te superi si sa iti arunce vorbe nedrepte. indiferent de orice, tu nu trebuie sa te superi, sa fii nemultumita, sa te deranjeze ceva pt ca asta il enerveaza, il sacaie, sentimentele tale, oricare ar fi ele, il obosesc pe domnul varsator, care doar el este un sensibil, doar el are sentimente si dreptul de a face orice. in afara de el, nu mai exista nimic. pe termen lung, ajungi sa te urasti, pt ca toata energia pozitiva ti-o mananca si iti da in schimb frustrare continua... si cel mai grav este ca si daca rupi relatia cu el, ramai cu toate sentimentele negative in tine... oribil...

     

     

    Mare dreptate ai... exact asa se poarta si prietenul meu cu mine care e tot varsator. Eu il iubesc din tot sufletul si ma enervez foarte tare cand vad cat de indiferent este fata de mine. Cateodata simt ca as vrea sa ma despart de el dar nu pot pentru ca il iubesc prea mult

    Nu stiu ce sa mai fac, cum sa-l fac sa inteleaga ca nu e bine ceea ce face. Chiar ca am ajuns sa ma urasc sa-mi doresc chiar sa dispar de pe fata pamantului. Nu stiu ce se intampla cu mine...

  •  
    • 44 mesaje
    6 Nov 2018, 16:10
    0 0
    Am trait si eu o poveste cu un varsator. Timp de vreo 7 ani ne-am tot jucat de-a dragostea. Avea momente cand ma iubea si nu mai putea trai fara mine si momente cand avea nevoie de liniste sufleteasca si de relaxare (se ducea singur in pelerinaje sa se regaseasca) L-am inteles cat am putut, dar intr-un final mi-am dat seama ca nu pot trai in felul asta. Am ramas prieteni, in calitate de prieten am doar cuvinte de lauda la adresa lui, dar ca partener de viata, zic pas. Depinde foarte mult si ce zodie esti tu. Iti recomand sa citesti despre ei, gasesti pe zodiacool.ro tot felul de articole interesante si teste de compatibilitate. Bafta
    https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/varsator