ce e cu varsatorii astia?

  •  
    • 54 mesaje
    10 Aug 2009, 12:26
    4 3
    buna..iubesc un varsator..de fapt ne iubim foarte mult..insa domnul are acum nevoie de o pauza sa-si revina..vrea sa-i dau timp..timp pt ce/ce vrea de fapt?nu vrea sa fim impreuna dar nici sa-l parasesc..ce sa fac cu el sa-l dau pe drumul cel bun?
  •  
    • 366 mesaje
    10 Aug 2009, 14:14
    1 0
    Poate vrea o pauza mai...definitiva
  •  
    • 54 mesaje
    10 Aug 2009, 14:53
    0 1
    pai aia e ca nu vrea o pauza definitiva..ca "inca ma iubeste"...dar nu stiu totusi ce "timp" vrea sa-i las?l-am intrebat..dar a zis ca vrea doar timp..si nu stie cit..
  •  
    • 1336 mesaje
    10 Aug 2009, 16:11
    4 1
    vrea timp...sa "studieze"si alte..."posibilitati".
    daca intelegi ce vreau sa zic!A cunoscut o fata...vrea s-o cunoasca,..sa vada ce si cum,....si daca e ok....Te lasa pe tine.Daca nu e ok...ii va trece faza cu.."timpul"...si te va iubi din nou...pana va aparea alta...fata.
    Si iar va avea nevoie de timp...sa-si puna ordine ....in..ganduri...
  •  
    _xy
    • 53 mesaje
    11 Aug 2009, 00:50
    2 0
    Eu in locul tau i-as da o pauza definitiva, indiferent din ce zodie ar fi
    Daca te iubeste atat de mult normal nu ar fi sa vrea sa fie cat mai mult cu tine?
    Da-i pauza pe care o cere, si nu il mai cauta deloc sa vezi ce face, poate iti va simtii lipsa, caz in care te va cauta, sau poate nu ... Bafta!
  •  
    • 54 mesaje
    11 Aug 2009, 11:31
    0 0
    asa ma gindeam si eu..insa il iubesc..dar in acelasi timp il urasc pentru ce-mi face..oricum asta i-am zis..ca nu-i dau nici un timp..fiecare pe drumul sau...si gata...dar stiu ca ma iubeste..dar nu stiu ce e cu el...
  •  
    • 2009 mesaje
    13 Aug 2009, 01:25
    5 1
    Nu te mai necaji.....asa sunt varsatorii....Cand se plictisesc, vor o pauza....De fapt, daca nu gasesc ceva mai bun se intorc la tine....Nu te amagi ca te iubeste, cauta doar stabiliate ca sa aibe unde sa se intoarca. In rest nu e nimic de capul lor. Crede-ma, am stat o viata de om cu un varsator...Nu s-a meritat!
  •  
    • 66 mesaje
    14 Aug 2009, 22:07
    0 0
    imi pare sincer rau pentru tine dar daca te iubeste nu vrea pauza
    si eu sunt varsator dar eu nu ma plicitisesc din contra sunt cea care pune suflet si pe urma sufera asa sunt eu acum sufar dupa fostu meu prieten dar sper sa treaca totu e trecator :*
  •  
    • 54 mesaje
    15 Aug 2009, 07:28
    3 0
    mda...sa inteleg ca daca tratezi cu indiferenta un varsator el o sa te iubeasca mai mult...ca daca te-ar vedea sa " atai in limba pr el" cum fac eu se plictiseste..se simte sufocat...ok...o sa-i dau si eu pauza luuuuunga,luuuunga...
  •  
    • 5575 mesaje
    15 Aug 2009, 12:32
    1 0
    Da-i pauza, lasa-l in pace, vezi-ti de viata ca si cum n-ar exista, eventual cauta pe cineva cu care sa te afisezi. Si subit, omul o sa descopere cat de mult te iubeste.
    Cand cere pauza, nu e bine, se simte sufocat, nu te iubeste. Nici un varsator care iubeste nu cere pauza, ci vrea prezenta full time. Eu sunt varsatoare. Cand am cerut "o pauza", ma plictisisem de om, dar nu vroiam sa ii dau papucii in lipsa de ceva mai bun< il puteam suna oricand sa iesim, el ma astepta sa ma hotarasc, fara sa isi caute alta, probabil la fel ca tine, nu intelegea de ce am nevoie de pauza, dar nici nu pleca mai departe.
    Concluzia: scapa de el,are mari probleme de libertate, daca i se pare ca il constrangi, isi face bagajele si dispare. Doar daca te iubeste, te suporta.
  •  
    • 5575 mesaje
    15 Aug 2009, 12:36
    1 4
    Sunt doua posibilitati ca un varsator sa fie fidel si sa stea cu tine pe o perioada nedeterminata:
    1. sa te iubeasca in ultimul hal, sa te vrea numai pe tine, sa te idolatrizeze etc.
    2. sa se autoeduce sa fie fidel, pt ca in general, inseala pana nu mai pot. si cu autoeducarea asta, nu stiu cat dureaza, probabil cand gasesc ceva mai atractiv, isi cauta de drum fara ca macar sa te anunte sa nu mai pierzi timpul uitandu-te la telefon si asteptand sa sune.
  •  
    • 54 mesaje
    15 Aug 2009, 13:29
    1 0
    mare dreptate aveti..el zice ca ma iubeste..dar sa-mi vad de viata mea totusi..si culmea e ca ma suna cind nici nu ma astept..sa-mi zica ca voia sa vb cu mine...cred ca cel mai bine e sa nu-i raspund nici la telefon..
  •  
    • 2009 mesaje
    19 Aug 2009, 00:18
    3 0
    Alexa, eu m-am referit strict la varsatori...Culmea ironiei, prietenele mele sunt varsatoare...si sunt niste femei super.
    Mohicanule...la varsator nu ai sa vezi nici punctul 1. nici punctul 2.....o sa vezi doar restul punctelor.
    Dupa ce ii trece "marea iubire" simte nevoia sa cucereasca din nou, dar nu vrea sa te elimine definitiv din viata lui. II poti deveni cea mai buna prietena, poti sa iti faci viata cum vrei, dar el trebuie sa stie sigur ca te poate suna oricand... Cam astia sunt!
    Experianta mea de-o viata, experienta altora de o viata.....
    Nu sunt rea, dar nu as dori nici unei fete sa treaca testul varsatorului.....
  •  
    • 290 mesaje
    19 Aug 2009, 00:53
    3 0
    varsatorii au nevoie de spatiu,de libertate sa respire sa nu fie sufocati de persoana de langa ei,chiar daca nu-l sufoci pe el chiar si nu stiu ca te vede se simte sufocat asa ca ofera-i pauza de care are nevoie...a si inca ceva varsatorii sunt imprevizibili,sunt ciudati azi te pot iubi la nebunie iar maine pot sa te urasca cu toata fiinta lor...defel varsatorii sunt compatibli cu gemenii,fecioarele,capricornii.
  •  
    • 370 mesaje
    19 Aug 2009, 09:33
    3 1
    eu sunt capricorn, asa-zis-ul prieten e varsator si nu suntem compatibili. mie personal mi-a stricat viata. nu prea stie ce vrea in general, nu e constant in sentimente, in vorbe, in fapte, in orice, este instabil emotional, una gandeste, alta zice, alta face. totusi, are niste fixisme la care nu renunta orice-ar fi. la inceput, genul asta de om te intriga si te face sa vrei sa-l descoperi. ma rog, asta a fost prostia mea la inceput, pt ca a fost un joc al ambitiilor intre noi pana m-a prins! cand am inceput sa vad cum este de fapt, eram deja implicata in relatie. apoi, incepe cosmarul... mie
    mi-a facut mult rau, dar nici nu ma lasa in pace. m-am despartit de el de n ori, dar de fiecare data insista pana cedez si o luam de la capat. m-a facut sa ma urasc pt. ca l-am lasat sa se joace cu mine. in acelasi timp, mi-e greu sa ma rup total. ce sa zic... si eu am ignorat avertismentele primite initial. acum imi doresc sa nu-l fi cunoscut vreodata, ma jur! acum suntem certati si vreau sa imi adun toata puterea pt a pune capat definitiv.
  •  
    • 43 mesaje
    22 Aug 2009, 18:07
    4 0
    Cand iubesti nu vrei pauza deloc, deloc...din contra.
  •  
    • 131 mesaje
    13 Dec 2009, 19:37
    0 0
    Mihaela23, cum a ramas pana la urma? V-ati impacat?Cat a durat pauza?
  •  
    • 238 mesaje
    14 Dec 2009, 14:06
    3 0
    capricornu cu varsatoru compatibili?? veac! se potrivesc mai bine ca amici, prieteni dar nu sa aiba o relatie impreuna.

    eu sunt capricorn, el varsator si mi-a cerut o pauza de un 1 an cica dar nu asa...pauza de aia sa incerce altceva mai nou mi-a spus in fata....io i-am dat despartirea pauza definitiva
  •  
    • 141 mesaje
    23 Dec 2009, 17:34
    3 0
    da....si tata e varsator.... si stiu cum a procedat mama cu el...ca el tot asa nus tia ce si cum....l-a parasit...fara comentarii si fara dar si poate......si bineinteles ca in clipa aia l-a determinat sa faca pasul decisiv
  •  
    • 2439 mesaje
    25 Dec 2009, 19:18
    0 1
    Hmm, dar cum era varsatorul--tatal tau... Nu l-ai descris...
    Oricum, cea mai dificila zodie, asta e clar