Barbatul SAGETATOR

  •  
    • 726 mesaje
    29 Iun 2009, 11:31
    0 0
    Cum e? Ce vrea de la o relatie,ce nu vrea? Ce iubeste, ce nu iubeste? etc...Orice despre ei..

    Mercic frumos!!
  •  
    • 13 mesaje
    15 Oct 2009, 18:29
    1 0
    Din cate stiu eu, ii cam place sa fie lasat liber. Ii place mult libertatea . Mai multe nu stiu nici eu.
  •  
    • 1 mesaje
    29 Oct 2009, 00:37
    2 2
    Buna!Despre barbatul sagetator iti pot spune ca este o persoana foarte ambitioasa care iarta foarte greu atunci cand ai gresit fata de el poate chiar nu iarta deloc,nu suporta persoanele geloase,posesive care sa il controleze,i place sa il iubesti si sa fi doar a lui dar sa nu incerci sa vrei sa fie doar al tau,este iubitor si stie sa se poarte cu o femeie.Are o parere foarte buna despre el uneori exagerata.Adora sa se laude si sa fie laudat.Nu suporta sa nu fie ascultat de exemplu daca el iti spune sa faci ceva chiar daca tu consideri ca nu e bine si in acelasi timp un amic de-al voastru spune la fel ca tine si tu ramai la parerea ta va crede ca ai ascultat de amic si nu de el si te va lasa.Conteaza foarte mult pentru el sa il aculti cand cere ceva.Pot spune ca este un aventurier si niciodata nu ai cum sa te plictisesti alaturi de el,tot nu refuza niciodata plimbarile si nu i e frica de nou,este dispus oricand sa experimenteze,oricand poate fi numit sufletul petrecerii.Sagetatorul este de asemeni un foarte bun prieten care niciodata nu te va lasa la greu si va fi dispus sa te asculte la orice ora din zi sau din noapte.Singurul lucru rau la el este ca iubeste femeile si niciodata nu poti fi sigura ca este doar al tau.Sper ca te-am ajutat cu ceva!
  •  
    • 1509 mesaje
    29 Oct 2009, 16:49
    1 1
    "Nu suporta sa nu fie ascultat de exemplu daca el iti spune sa faci ceva chiar daca tu consideri ca nu e bine si in acelasi timp un amic de-al voastru spune la fel ca tine si tu ramai la parerea ta va crede ca ai ascultat de amic si nu de el si te va lasa."

    asta-i de mare angajament

    ma duc sa-mi caut si eu un sagetator
  •  
    • 4687 mesaje
    30 Oct 2009, 09:11
    7 2
    sagetatorul se considera buricu pamantului in doua cuvinte , nu-ti va spune in veci ca esti frumaoasa sau desteapta, nu-ti va zice ca te iubeste, te insala ca asa vrea muschiul lui , tu ca fraiera tre sa-l ierti , crede-ma stiu cum e
  •  
    • 2 mesaje
    1 Nov 2009, 17:39
    2 1
    eu sunt casatorita de 13 anu cu un sagetator, si crede-ma ca este barbatul ideal, mai ales pentru o femeie independenta. In concluzie stai linistita, nu te intreaba cat castigi, ce salariu ai, unde mergi, ce faci, asta daca ii capeti increderea si vorbesti cu el orice.
    este omul care iti suporta toate toanele, toate crizele, te lasa pana te calmezi, si apoi discuta cu tine calm. asa ca merita o relatie cu un barbat segetator.
  •  
    • 247 mesaje
    2 Nov 2009, 19:41
    0 1
    Si eu zic acelasi lucru: se cred cei mai tari,cei mai frumosi,cei mai destepti,numai ei au dreptate si nu prea "vad" in jurul lor.
  •  
    • 234 mesaje
    8 Nov 2009, 02:57
    3 0
    Sunt casatorita cu un sagetator. Temperamentul, comportamentul e diferit de la om la om, iar eu ma declar intru totul fericita alaturi de sotul meu - sagetator! Ce iubeste si ce nu un sagetator? E atat de placut sa-l descoperi pe cel de langa tine, atat de incitant si ludic, incat de ce sa nu aflii singura?fara prejudecati.
    Chestia cu inselatul nu e in functie de zodie, ci tine de moravurile fiecaruia. Sa nu catalogam o zodie intreaga...parerea mea. Eu, de exemplu, cunosc multi tauri care si-au inselat sotiile si nu pot crede ca toti taurii sunt la fel.
  •  
    • 447 mesaje
    9 Nov 2009, 22:00
    0 1
    Desteapto.......ai avut ocazia......
  •  
    rx7
    • 5 mesaje
    8 Iul 2011, 00:34
    0 0
    si cum te poti baga in seama cu un sagetator? nu direct, ca am inteles ca el tb sa fie cuceritorul..mai degraba cum sa creezi conditiile ca el sa se bage in seama?
  •  
    • 1 mesaje
    8 Iul 2011, 11:23
    4 5
    ati spus aproape totul despre barbatul segetator dar ati omis un singur lucru ..este ce-l mai mare mincinos practic se incurca in minciunile lui si este a naibi de gelos
  •  
    rx7
    • 5 mesaje
    9 Iul 2011, 17:32
    0 0
    cele care au fost sau sunt combinate cu un sagetator..spuneti-ne va rugam cum v-ati cunoscut, in ce conditii, cat s-a tinut dupa voi, cum v-au cucerit..
  •  
    • 2 mesaje
    1 Iul 2012, 22:20
    0 1
    gheatza said:sagetatorul se considera buricu pamantului in doua cuvinte , nu-ti va spune in veci ca esti frumaoasa sau desteapta, nu-ti va zice ca te iubeste, te insala ca asa vrea muschiul lui , tu ca fraiera tre sa-l ierti , crede-ma stiu cum e

     


    nu te pot contrazice , insa daca sti cum sa'l faci , barbatul din zodia sagetator va ajunge sa gandeasca pentru inca unu gen "+1"  

  •  
    • 2 mesaje
    1 Iul 2012, 22:24
    1 1
    eu am o relatie cu un barbat sagetator de 4 luni de zile si pot spune ca unele lucruri pe care le-am citit sunt adevarate si altele nu " in cazu meu" , barbatii sagetator sunt extrem de infideli , insa atunci cand stiu ei ca au gasit fata potrivita pentru  ei cuvantul infidelitate nu exista . sunt extrem de gelosi insa nu arata , cum de altfel nici sentimentele nu le servesc pe tava . si am tot vazut ca sunt intrebari despre " cum sa te bagi in seama cu un barbat sagetator " ... ei bine .. in cazu asta nu fata trebuie sa se bage in seama cu un sagetator , el trebuie sa se simta atras de ea si totu ' vine de la sine , defapt e valabil pentru orice zodie .. 
  •  
    • 157 mesaje
    2 Iul 2012, 09:11
    2 2
    Poate va ajuta aceasta descriere, sa intelegeti mai bine tendintele de manifestare ale unui nativ Sagetator :

    http://astromercur.blogspot.ro/2010/12/cine-sunt-sagetatorii.html

    ar fi potrivit sa intelegem ca nativii Sagetator au mare incredere in fortele lor, de aici pot trece foarte usor in extrema in care nu au incredere in nimic altceva; aceasta stare combinata cu entuziasmul debordant il poate face sa-i lase pe ceilalti in urma, dar fara sa aiba vreo intentie rea, pur si simplu el vrea sa mearga inainte si i se pare normal sa-l asculte oricine.

    spor si succes !!!
  •  
    • 44 mesaje
    6 Nov 2018, 16:30
    0 0
    Am stat 2 ani cu un Sagetator, mi-a mancat zilele dar in acelasi timp a stiu sa ma faca fericita. E foarte orgolios, daca i s-a pus pata, i s-a pus. Nu iarta si nu uita ce il supara, tine de tine cum gestionezi relatia dintre voi doi. Chiar daca imi manca zilele si nu stiam ce sa mai fac ca sa fie bine, totodata facea in asa fel incat uitam de toate supararile si ma indragosteam tot mai tare de el. Sunt foarte sensibili, ii supara orice vorba spusa aiurea, orice gluma pe care nu o inteleg, sunt foarte dificili. Cu timpul ajungi sa te obisnuiesti si sa ti se para un comportament normal, desi nu este Intra pe zodiacool.ro si vezi poate mai gasesti ceva ce te poate interesa despre sagetatori
    https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/sagetator