Crema anticelulitica de la ARDES?

  •  
    • 221 mesaje
    22 Iun 2004, 17:19
    0 0
    Fetelor, ce stiti despre crema anticelulitica de la Ardes? Mi-a recomandat-o un maseur profesionist dar e destul de scumpa si sunt curioasa daca dintre voi a incercat-o cineva.As vrea sa stiu si parerea voastra inainte de a da banii pe ea.
    Ami
  •  
    • 69 mesaje
    22 Iun 2004, 17:50
    2 0
    nu am folosit-o dar am auzit ca e cea mai buna - pierzi centrimetri buni masandu-te cu ea
    as vrea si eu sa stiu parerea voastra - si de unde se poate cumpara
    pupici
  •  
    • 221 mesaje
    22 Iun 2004, 17:54
    1 0
    Maseorul care mi-a recomandat-o mie e distribuitor, dar costa 41 de euro 1 kilogram si la banii astia vreau sa stiu daca are efect sau nu.Eu daca ma hotarasc sa iau o sa iau cu o prietena, facem jumi-juma.
    Apropo de pret, cam acesta stiti sa fie pretul cremei sau poate incearca sa ma trega pe sfoara tipul respectiv?
  •  
    • 1222 mesaje
    22 Iun 2004, 18:05
    0 0
    aurora eu am vazut-o la farmacia-plafar Ki-life din piata amzei
  •  
    • 46 mesaje
    22 Iun 2004, 18:37
    2 0
    In cluj nu stie nimeni unde s-ar putea gasi?
  •  
    • 425 mesaje
    22 Iun 2004, 18:48
    1 0
    nu ti-a tras clapa, asta e pretul la kg... e intr-adevar o crema exceptionala
  •  
    • 368 mesaje
    22 Iun 2004, 20:41
    0 1
    aveti grija ca prin frecarea de la masaj arde rau!!! Se incalzeste...
  •  
    • 221 mesaje
    24 Iun 2004, 12:44
    0 0
    Deci sfatul vostru este sa o cumpar?
    Are si efect de subtiere a coapselor,nu doar anticelulitic?
  •  
    • 221 mesaje
    25 Iun 2004, 11:19
    2 1
    Chiar nu a mai incercat nimeni aceasta crema?
    M-ar interesa niste date concrete referitoare la efecte. ex: in cat timp incepe sa se atenueze celulita, cati cm se pierd(daca se pierd), cat de repede se consuma. Va sunt recunoscatoare pentru orice informatie.
    Pupici. Ami
  •  
    • 425 mesaje
    25 Iun 2004, 11:24
    0 0
    draga amicutz, eu ma fac cu ea si-s foarte incantata. celulita se atenueaza cu ea, dar trebuie sa masezi, chiar daca simti ca te arde. dupa ce te masezi, imbraca un strech (sunt unele anticelulitice care se pot comanda de pe site-ul www.cosmeticeonline.ro...sunt scumpe, dar merita. inlocuiesc foliile alimentare cu care eram obisnuite sa ne impachetam si, spre deosebire de acestea, nu intoxica pielea, intrucat au un sistem cu ioni de argint care este antibacterian puternic.
  •  
    • 425 mesaje
    25 Iun 2004, 11:26
    0 0
    aaaa, si ritmul in care se consuma...daca te dai si dimineata, si seara, 150 ml te tin cam 2 saptamani, deci 1000 ml, cat are borcanul mare, te tine 13 saptamani...
  •  
    • 15 mesaje
    25 Iun 2004, 12:44
    3 0
    Ami as vrea si eu crema de la distribuitorul pe care-l cunosti. Poti sa-mi dai un nr de telefon?
    Arina
  •  
    • 36 mesaje
    25 Iun 2004, 15:37
    2 0
    NU AM MAI INTRAT DE MULT PE FORUM SI NU STIU DACA S-A DISCUTAT PANA ACUM DESPRE PARAFANGO. ITI RECOMAND CU TOATA INCREDEREA. CELULITA S-A DUS APROAPE DE TOT IAR DE CENTIMETRII IN MINUS.... EU AM URMAT 10 SEDINTE VARA TRECUTA SI DE LA 42 AM AJUNS LA 38-40. PE BUNE.E SUPER SI SE VEDE CU OCHIUL LIBER DIFERENTA DUPA FIECARE SEDINTA. ACUM AS DORI SA INTREB PE CINEVA DACA SE GASESTE PE UNDEVA PARAFANGO PENTRU CA AS DORI SA EXPERIMENTEZ ACASA, LA NEVOIE. IN AFARA CENTRLOR COSMETICE SE GASESTE PE UNDEVA?
  •  
    • 39 mesaje
    25 Iun 2004, 16:51
    0 0
    Draga Onixia, ce mult ma bucur ca am auzit in sfarsit pe cineva ca a urmat un astfel de tratament. Eu nu stiam sigur daca sa incep sau nu, mai ales ca este cam scump si imi este teama sa nu arunc cu banii degeaba. Deci tu chiar ai slabit atat de mult dupa 10 sedinte de parafango? Daca poti sa-mi dai mai multe detalii, te rog mult. In legatura cu ce te intereseaza pe tine, am inteles ca firma Contrast impex din Bucuresti comercializeaza astfel de produse. Poti sa intri pe site-ul lor www.contrastimpex.ro si o sa vezi pretul exact al unei cutii de parargil si multe alte chestii interesante. Au sediul undeva pe la Unirii.
    Astept un raspuns de la tine. Crezi ca merita sa fac un astfel de tratament? Pe mine ma intereseaza f. mult sa scap de niste centimetrii in plus care sunt pe solduri si coapse. Daca tu imi spui ca la tine a dat roade in acest sens, ma voi apuca si eu de o serie de 10 sau 13 sedinte.
  •  
    • 425 mesaje
    25 Iun 2004, 16:59
    0 0
    e o diferenta intre parafango si parargil...parafango este un namol, iar parargilul are consistenta cearei topite (de fapt asta si contine) si se solidifica atunci cand se aplica pe corp...
  •  
    • 39 mesaje
    25 Iun 2004, 19:33
    1 0
    Si efectele sunt diferite intre parargil si parafango? Ce stiti?
  •  
    • 36 mesaje
    26 Iun 2004, 21:26
    0 1
    Deci cateva detalii... dupa cum ti-am spus eu nu eram vreo grasuta dar aveam burtica si celulita, de burtica nu am scapat de tot dar celulita aproape de tot. si talia s-a suptiat bine, si coapsele. pe parcursul sedintelor adica cam 2 saptamani am tinut si putin regim adica fara dulciuri si prajeli.o sedinta m-a costat 300 000 lei si mergeam in fiecare zi, si sambata. concret in chilotei de unica folosinta, imi intindea parafango pe picioare, fund si burtica si pe mijloc, apoi ma impacheta super tare cu folie, apoi pe pat punea vreo 2 paturi electrice si prosoape, pana la gat si ma infasura acolo . stateam cam cat rezistam ca era super cald, 1 ora si ceva 1ora jumate cam asa. apoi dupa vro 5 sedinte nu am mai suportat caldura si imi punea paturile electrice doar pana sub sani si era mult mai bine pentru ca incepusem sa pierd si din circumferinta sanilor. La sfarsit cand imi taia foliile acelea eram super transpirata si ma simteam mai slaba. imi dadea cu o crema anticelulitica si cam asa...s-a vazut diferenta imediat la pantaloni. si in plus ma punea pe cantar dupa fiecare sedinta parca si slabisem vreo 2 kg. dar si cu putin regim . problema e ca acum nu prea mai rezist la caldura din cauza unor probleme de sanatate , dar iti recomand sa te duci. Te ia somnul si e foarte relaxant. parafango e ca un fel de ceara, se aplica tot fierbinte, si e verde si placut mirositoare.cred ca difera...as vrea sa incerc acasa cu toate ca e cam complicat ... e mai bine la salon cu siguranta. si se elimina toate toxinele . e recomandat pentru cure de detoxifiere si nu are ce rau sa-ti faca. mai vorbim... sa-mi spui ce ai hotarat sa faci.
  •  
    • 281 mesaje
    26 Iun 2004, 21:40
    1 1
    La ce salon ai fost pentru impachetarile astea?
  •  
    • 39 mesaje
    26 Iun 2004, 21:50
    0 1
    Buna Onixia. Iti multumesc mult pt raspunsul detaliat. Iata ca m-ai convins sa merg la impachetari. M-am programat incepand cu data de 5 iulie si voi face cca 12-13 sedinte (de 3 ori pe saptamana). Mi-au spus ca rezultatele se vad cam dupa 10 sedinte. Eu sper sa se vada mai repede ca am nevoie. Vreau ca pe 2 august, cand plec la mare, sa fiu si mai subtirica la coapse si cu mai putina celulita. Aici unde voi merge eu, la mine in cartier, costa in jur de 500.000 sedinta pt impachetare lunga (adica si pulpele de jos pana la glezne) si 400.000 pana la genunchi doar. Daca imi fac abonament de 10 sedinte voi avea una gratis, iar daca am cardul pt studenti de la BRD am reducere de 25% pt fiecare sedinta dar nu voi mai beneficia de una gratis. O sa te tin la curent dupa ce incep. Multumesc mult inca o data.
  •  
    • 734 mesaje
    27 Iun 2004, 00:20
    0 4
    Stie cineve de astfel de impachetari, dar la rece? Astea cu paturi electrice nu le-as putea suporta din cauza unos capilare sparte, n-as vrea sa risc.