Frica sa ma intorc acasa

  •  
    • 1363 mesaje
    24 Iul 2009, 17:48
    0 0
    Banuiesc ca ai dreptate dili.....dar eu vreau sa fiu cu el , sa formam o familie, anii trec si te trezesti la un moment dat ca esti singur, eu nu vreau asta.
    Oricum, eu sunt optimista ......si oricand ne putem intoarce.
  •  
    • 2791 mesaje
    24 Iul 2009, 19:20
    0 0
    Ofiprix, tu nu trebuie sa intelegi ca cineva te impiedica sa mergi in tara sa fii alaturi de mare ta iubire

    Noi impartasim doar experiente. Dupa cum bine ai observat sunt experiente pro si contra asa ca nu trebuie sa crezi ca cineva vrea sa te intoarca din drum
  •  
    • 1363 mesaje
    24 Iul 2009, 19:38
    0 0
    medion

    Nici nu am crezut chestia asta, este decizia mea.
    Dar foarte multe persoane mi-au spus sa nu ma intorc, mai ales colegii de munca, sau sefii...care razand mi-au spus ca-mi dau maxim 6 luni in tara dupa care ma voi intoarce.
    Am lucrurile foarte clare, doar ca ma pun pe ganduri unele postari, dar ,doar in ceea ce priveste partea laborala.
  •  
    • 2386 mesaje
    28 Iul 2009, 14:32
    0 0
    Dar de ce nu ramane el in Spania?
  •  
    • 1363 mesaje
    28 Iul 2009, 14:42
    0 0
    Nu e asa de simplu dupa cum pare, el s-a intors in tara de aproape 2 ani, initial s-a intors pe o perioada determinata, dar ajuns acolo, firma a decis ca au nevoie de el in tara......si uite asa am ramas eu singura aici......iar acum, la situatia care e aici, ca sunt someri cu milioanele, nimeni nu mai e sigur de nimic....cum sa-i cer sa lase locul de munca si sa vina inapoi, la ce ?
    Tocmai de aia am luat decizia sa ma intorc eu, cel putin suntem la noi in tara.
    Ce vrem amandoi, e sa fi impreuna si dupa aia cu Dumnezeu inainte le vo face pe toate.
  •  
    • 2386 mesaje
    28 Iul 2009, 14:48
    0 0
    Daca exista dragoste si intelegre, va descurcati voi pana la urma. Sunteti in tara, aveti rude...
  •  
    • 2 mesaje
    19 Sep 2017, 20:49
    0 0
    Bună!. A-si vrea sa stiu dacă te-ai întors în țară și cum e. Te-ai adaptat ușor?Te intreb pt că am 15 ani in Italia,2 copii si vrem sa ne întoarcem în iunie de tot..Suntem foarte indeciși..Anul acesta am fost in Țară și ne-am luat un apartament cu 3 camere in Bacău și ne-am dori la anu sa ne retragem de tot.Mai mult mie frica pt băiețelul mai mare e in casa a 6-a , vb românește ,intelege dar nu stie sa scrie asa bine .El nu vrea sa vină,ai place aici. NU stiu ce sa fac ...
  •  
    • 12208 mesaje
    22 Sep 2017, 14:03
    0 0
    Nu noi ne dam dupa copii , iar de invatat va invata repede te asigur , si tu ar trebui sa incerci sa citesti carti in limba romana ca sa ii poti ajuta la lectii si nu numai !