Produse pentru ingrijirea picioarelor

•  
    • 41 mesaje
    17 Iun 2009, 09:58
    0 0
    Buna, fetelor!
    Voi ce produse pentru ingrijirea picioarelor folositi? M-a luat vara pe nepregatite si am pe calcaie piele ingrosata. Pe langa asta, cand ajung seara acasa imi simt picioarele foarte grele, o senzatie extrem de neplacuta. Ce imi recomandati? Mary
  •  
    • 32 mesaje
    17 Iun 2009, 11:49
    0 0
    Pai...daca spui ca ai piele groasa pe langa calcaie, eu te sfatuiesc cand faci dus sa foloseti o piatra cu care sa te freci, pentru a scapa de ea. Apoi, iti recomand produsul pentru picioare umflate si obosite de la Guma Gambe. Este un gel pentru picioarele obosite. Iti ofera relaxare si hidratarea pielii.
  •  
    • 33 mesaje
    17 Iun 2009, 14:54
    0 0
    Garnier crema de calcaie. F ieftina si f buna!
  •  
    • 629 mesaje
    17 Iun 2009, 15:50
    0 0
    Incearca produsele Scholl. Cele doua pile de calcaie sunt super. Te speli pe picioare, dai cu pila, aplici crema mousse hidratanta tot de la Scholl. Super super. 2 saptamani ai picioare de bebelus.
  •  
    • 7 mesaje
    17 Iun 2009, 16:49
    0 0
    Pentru picioare eu folosesc produse de la Oriflame. Imi plac foarte mult! Am pila pentru calcaie, crema antiperspiranta si crema de noapte cu ulei de avocado.
  •  
    • 1037 mesaje
    17 Iun 2009, 22:33
    0 0
    ceri de la farmacie stimuven gel si te masezi de jos in sus iar pt calcaie crema cu uree
  •  
    • 41 mesaje
    18 Iun 2009, 11:35
    0 0
    Multumesc mult pentru sugestii. Am sa incerc ceea ce mi-ati recomandat. Sper sa am rezultate bune.....cat mai repede. Mary
  •  
    • 1768 mesaje
    18 Iun 2009, 12:07
    0 0
    Mary, in primul rand iti trebuie o piatra ponce pe care sa o folosesti zilnic pana dispare problema. Apoi crema foarte hidratanta pt picioare, poate sa fie si ulei.
    Numai ca trebui sa iti faci un obicei din folosirea cremelor hidratante si sa le aplici in fiecare seara.
  •  
    • 241 mesaje
    18 Iun 2009, 15:20
    0 0
    PedEgg si crema de maini de Farmec. Plus exfoliate picioarele o data la saptamana.
    Pedichiurista mea mi-a spus ca piatra Ponce e prea abraziva si nu face altceva decat sa crape pielea si mai tare :O...nu stiu ce sa zic, pasez si eu informatia mai departe.
  •  
    • 2383 mesaje
    30 Iun 2009, 14:42
    0 0
    Ati incercat crema de la Yves Rocher?
  •  
    • 1266 mesaje
    30 Iun 2009, 16:34
    0 0
    Eu ma duc la pedichiura o data pe luna ( eu am si probleme cu o batatura langa unghie...). Pedichiuristele de la salonul la care merg mi-au recomandat pur si simplu Crema cu glicol pt picioare (calcaie) de la Farmec. Este si ieftina, si f buna. Eu ma fac tot timpul cu piatra ponce, ma dau cu crema asta, si nu mai am nici o problema. Vezi si tu....
  •  
    • 51 mesaje
    30 Iun 2009, 16:56
    0 0
    buna printe. sti cumva cum pot comanda produse yves rocher sau oriffleme? am auzit ca sant f bune. va pwp p toate
  •  
    • 41 mesaje
    1 Iul 2009, 09:50
    0 0
    De crema de la Farmec pentru calcaie am mai auzit ca ar fi buna. Dar pentru senzatia de greutate si oboseala? Mi-ar placea un gel foarte racoritor cu efect de gheata, sau ceva bazat pe plante care se stimuleze circulatia. Si care sa aiba un miros placut. Mi-ar placea sa am cateva produse pe care sa le folosesc intr-un ritual de ingrijire si rasfat al picioarelor.
  •  
    • 1768 mesaje
    1 Iul 2009, 09:52
    0 0
    Mary, adaug si ca de doua ori pe saptamana sa iti faci un peeling serios pe toata laba piciorului cu zahar/malai/cafea amestecat cu ulei de masline si miere (de fapt acest scrub poate fi folosit pe tot corpul).

Face foarte bine si lasa o piele fina pe picioruse.
  •  
    • 31 mesaje
    1 Iul 2009, 11:01
    0 0
    Ai mare dreptate....cu malai ma fac si eu dar pe tot corpul si apoi cu o crema hidratanta si am o piele super....
  •  
    • 31 mesaje
    1 Iul 2009, 11:04
    0 0
    am uitat sa zic ca nu e bine cu malai simplu....amestecat cu ulei de masline sau pus cu gel de dus....eu mai intai ma dau cu sapun de alep si apoi cu malai peste tot. E o senzatie extraordinara sa ai o piele asa de fina.
  •  
    • 2383 mesaje
    16 Iul 2009, 15:18
    0 0
    In strainatate e simplu de gasit produsele Y Rocher.

In Romania, era un magazin la Unirea.
    Sau cauta site-ul lor si comanda prin corespondenta. Cred ca exista si in Romania.