Cum invat sa dansez ?

  •  
    • 8 mesaje
    17 Iul 2013, 22:19
    1 0
    Pune-ti acasa muzica...=de genul celor care iti plac.Nu te chinui sa faci ceva miscari,pentru inceput,simte doar muzica,ritmul.Fa treburi prin casa si incearca sa te misti in ritm,adica dacaeste ceva dansant sau lent,stiu ca pare usor sa faci diferenta dar mergi la un eveniment sau ceva si mai vezi oameni care sunt total aiurea.Apoi incearca sa mai urmaresti ceva videoclip-uri pe youtube,atat a marilor artisti in care sunt dansatori pro dar si cele care te invata..adica iti arata incet si asa cum trebuie.Si cand esti la o petrecere incearca sa dansezi,gandeste-te ca dansul iti mai si vine pe moment si nu toata lumea sta sa se uite la tine.Eventual intr-un club sau unde lumina este difuza cam putin probabil sa urmareasca cineva cum dansezi..Mai mult este o chestie de curaj.Succes!
  •  
    • 19 mesaje
    26 Iul 2013, 10:00
    1 1
    Pasul 1:Incinge o plita
    Pasul 2eja stii sa dansezi
  •  
    • 1 mesaje
    17 Mar 2015, 15:37
    0 0
    Trebuie sa dansezi pe ritm.Acasa poti sa-ti pui muzica si icearca sa executi citeva miscari usoare.Succes!!!!
  •  
    • 2 mesaje
    25 Mai 2015, 22:34
    0 0
    Cum  trebuie sa dansezi cind pleci intrun club la discoteca eu  nu stiu multe figuri dar as dori sa invat si mai multe va rog ajutatima ..! Multumesc mult .....(K)
  •  
    • 2 mesaje
    25 Mai 2015, 22:36
    0 0
    Care sunteti online va rog frumos raspundeti cit mai repede varog
  •  
    • 5609 mesaje
    26 Mai 2015, 13:16
    1 0
    Andreia, vezi pe youtube, ca-s postate cursuri de dans!
  •  
    • 11561 mesaje
    28 Mai 2015, 15:36
    0 0
    iReaL said:Stiu ca este un topic aiurea. Dar, ma ajuta si pe mine careva sa fac vreo 2-3 miscari ? Cand ma duc intr-o discoteca, eu stau ca un fraier jos si mi-e rusine sa dansez ca nu stiu . Nu simt ritmul si nu stiu ce sa fac.

     Baga  nitel  "trotil"  inainte  si  uita  te  la  animatoare , te  "invata "  ele , daca  ai  buget  corespunzator!!

  •  
    • 1 mesaje
    10 Iul 2015, 23:28
    1 0
    Vad ca multa lume da sfaturi aiurea.
    Dacă vrei să înveți să dansezi ai două soluții:
    1. Mergi frumos la niște cursuri de dans
    2 Dansezi cu cineva care știe și poate să te învețe.

    Dansul nu se învăța din față monitorului și nu ține de simțitul ritmului pt ca până la urma ritmul pot să îl înveți să îl urmărești și să îl interpretezi. Eu am văzut mulți care au impresia ca simt ritmul dar mai mult erau pe lângă.
    Eu mă duc la dans de mai bine de 2 ani, dansul nu este ușor si nu îl înveți în 2 săptămâni.
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Iul 2015, 23:19
    2 0
    Orion4tech said:Vad ca multa lume da sfaturi aiurea.
    Dacă vrei să înveți să dansezi ai două soluții:
    1. Mergi frumos la niște cursuri de dans
    2 Dansezi cu cineva care știe și poate să te învețe.

    Dansul nu se învăța din față monitorului și nu ține de simțitul ritmului pt ca până la urma ritmul pot să îl înveți să îl urmărești și să îl interpretezi. Eu am văzut mulți care au impresia ca simt ritmul dar mai mult erau pe lângă.
    Eu mă duc la dans de mai bine de 2 ani, dansul nu este ușor si nu îl înveți în 2 săptămâni.

     

    De mi-s mai molcalau asa ... si abia imi tirai picioarele, as avea vreo sansa ?

     

  •  
    • 414 mesaje
    4 Sep 2015, 10:04
    1 0
    iReaL said:Stiu ca este un topic aiurea. Dar, ma ajuta si pe mine careva sa fac vreo 2-3 miscari ? Cand ma duc intr-o discoteca, eu stau ca un fraier jos si mi-e rusine sa dansez ca nu stiu . Nu simt ritmul si nu stiu ce sa fac.

     Cati ani  ai?  eu  cred  ca  problemele  tale  sunt  altundeva...  esti  timid.... si  rusinos....  nu  prea  stii  cum  sa  vorbesti  cu  fetele...  de  aici iti  vine  problema  cu  dansul...  Daca  chiar  ar  fi  asa,  primul  pas  ar  fii  ca  tu  sa  recunosti  toate  astea  in  fata  celorlalti....  si  rezolvarea  vine  de  la  sine....

  •  
    • 12208 mesaje
    4 Sep 2015, 10:45
    0 1
    Orion4tech said:Vad ca multa lume da sfaturi aiurea.
    Dacă vrei să înveți să dansezi ai două soluții:
    1. Mergi frumos la niște cursuri de dans
    2 Dansezi cu cineva care știe și poate să te învețe.

    Dansul nu se învăța din față monitorului și nu ține de simțitul ritmului pt ca până la urma ritmul pot să îl înveți să îl urmărești și să îl interpretezi. Eu am văzut mulți care au impresia ca simt ritmul dar mai mult erau pe lângă.
    Eu mă duc la dans de mai bine de 2 ani, dansul nu este ușor si nu îl înveți în 2 săptămâni.

    asa este ...dansul este o arta se invata la cursuri si cu multa vointa .... 

  •  
    • 9 mesaje
    13 Oct 2015, 10:52
    0 0
    cred ca cel mai bine ar fi sa incepi cu un curs de dans; ai ocazia sa intalnesti oameni deosebiti si chiar sa-ti faci prieteni. Citeam chiar putin mai devreme acest articol http://casoteca.ro/5-dansuri-pentru-seri-de-toamna/ despre cum si ce poti invata la un curs de dans
  •  
    • 2 mesaje
    15 Iun 2017, 19:44
    0 0
    Aiici gasesti cursuri de dans online: https://danceaddiction.ro
  •  
    • 170 mesaje
    22 Aug 2017, 11:39
    0 0
    Poti sa incerci sa cauti pe YouTube diferite tutoriale, am prins si eu cateva miscari de acolo