Autobronzant la plaja?

  •  
    • 3248 mesaje
    19 Aug 2005, 20:18
    0 0
    AAA...super tip!in kz de ati observat vreo pata ceva...spalti cu niste pasta de dinti alba,limpeziti si gata...dak e intensa...exfoliatzi ushor...sper sa va fie de folos sfaturile mele!@
  •  
    • 7 mesaje
    24 Aug 2005, 11:31
    0 0
    Mai disperata ca mine cu autobronzantele nu ati cunoscut.inainte de mare ma duc la o sedinta de bronzare artificiala cu sprayuri la salonul Vogue de exemplu, un bronz care apare in max. o ora si sunt ciocolatie uniform.ma tine 5 zile dupa care se ia destul de urat dar daca ma exfoliez e ok.recomand tuturor.exemple de creme bune autobronzante nu pot da.desi eu cumpar numai f scumpe mi se pare ca toate au culoare portocalie.ce vreau eu sa va intreb dar nu cred ca stiti...pe principiul sprayurilor de la coquette si vogue exista creme bronzante in usa cu AHA si DHA.Bronz ciocolatiu in max o ora.ati gasit asa ceva la noi?alea sunt adevaratele autobronzante folosite de j. lo si celelate vedete
  •  
    • 188 mesaje
    24 Aug 2005, 20:11
    0 0
    eu nu inteleg faza cu aplicarea autobronzantului. cum sa ma dau eu la fel peste tot???..cum ma dau pe spate..k nu-mi pot intoarce capul, iar al meu k bradu nu are prea mare rabdare si parca vad k ma da in 2 secunde si ies k un dalmatian?..deci cum sa ma dau prin zonele prin care nu ajung okii mei?
  •  
    • 1 mesaje
    30 Iul 2014, 09:12
    0 0
    Buna! :* Nu stiu daca iti mai foloseste raspunsul meu, insa sper ca da. Acelasi lucru l.am incercat si eu vara trecuta, adica autobronzant la plaja. Te sfatuiesc sa iti exfoliezi extrem de bine pielea inainte si cateva zile inainte sa te dai de cateva ori pe zi cu crema. Eu am foloait autobronzantul de la Gerovital si este foarte bune, cel putin pentru mine. Nu am avut pete ca de murdarie si s.a dus de pe piele uniform. Poti mai intai sa il testezi pe o portiune ascunsa de piele. De asemenea, daca iti e frica de rezultat, poti combina un parti egale autobronzant cu crema de corp si rezultatul o sa fie nu asa vizibil cum ar fi doar cu autobronzant. De asemenea mai gasesti la Avon un accelerator de bronz si la Yves Rocher un ulei de plaja foarte bun. ( Al meu este cu spf 6) Daca inca ai pielea alba, cel mai bine e sa te bronzezo treptat ca sa nu te arzi. Este bine sa schimbi pozitia la 30 min pentru a evita riscul arsurilor. De asemenea poti consuma multi morcovi, rosii si ardei gras deoarece au betacaroten care ajuta la stimularea melaninei. Daca vrei sa iti pastrezi bronzul si pana la iarna ( cum am facut eu ) , este indicat sa folosesti des crema de corp. Iti recomand crema de corp de la Neutrogena, cea cu pompita. Sper ca ti.am fost de ajutor! Si succes in continuare!