placa de par ionica

  •  
    • 417 mesaje
    22 Apr 2009, 21:57
    0 0
    buna fetelor, am incercat tot felul de placi de indreptat parul, dar nu sunt multumita. am una phillips, 2 remington si una rowenta si niciuna nu face treaba buna.
    am hotarat sa cumpar una profesionala si am de ales intre o placa bio-ionica - dar e cam scumpa, in jur de 600 lei si o placa eco-cerion, in jur de 300 lei. voiam sa va intreb de cea ionica, chiar o fi asa buna cum scrie pe site, sau e reclama si atat? voi ati folosit vreuna din cele 2? si ce parere aveti? multumesc.
  •  
    • 1208 mesaje
    22 Apr 2009, 23:53
    0 0
    Este buna cea ionica. dar nu folosi pe parul ud ca ti-l distrugi.
    intai usuci si intinzi parul cu foehn-ul si o perie profesionala ( cea de metal nu de lemn) si apoi cu placa. si oricum foloseste ceva creme speciale sau ulei din seminte de in daca se gaseste in Ro.
  •  
    • 417 mesaje
    24 Apr 2009, 21:08
    0 0
    ms de raspuns.
    pe site scrie ca dai pe suvita o singura data si se indreapta pe loc, plus ca nu distruge parul, asa se lauda.
  •  
    • 1208 mesaje
    25 Apr 2009, 08:59
    0 0
    cu placere.

    ei ca sa-si vanda produsul se lauda...dar fa asa cum ti-am spus, este sfatul pe care l-am primit si eu de la stilisti pe la coafor. pupici.
  •  
    • 7 mesaje
    25 Apr 2009, 18:36
    0 0
    Eu am cumparat placa ionica profesionala de folosit pe par umed, de la Kleral System direct de la sediul lor din Bucuresti. Pretul a fost f. bun ptr. ca nu se gaseste in magazine. E doar ptr. saloane. Dar daca le scrii cred ca o poti inca lua. E super.
  •  
    • 742 mesaje
    26 Apr 2009, 20:53
    0 0
    Folosesc placa bio-ionic de 2 ani si ceva si e intacta, daca o vezi zici ca e noua, deci nu e de unica folosinta ca majoritatea placilor de par din comertz. Eu una sunt multumita pe deplin de ea + ca nu mi-a ars parul (am folosit si remington inainte sa am placa bio-ionic si dupa 2-3 luni aveam parul destul de ars, pe cand cu placa asta nu mi l-am ars in 2 ani nici pe jumatate din cate mi-l arsesem cu placa de par de la remington). Parerea mea: face toti banii..
  •  
    • 417 mesaje
    26 Apr 2009, 21:58
    0 0
    e adevarat ca intinde parul mai repede decat alte placi, pentru ca dai o singura data pe suvita? cea pe care am comandat-o eu exact asa se numeste - onepass. de fapt nu mi-a venit comanda inca. dar abia astept.
    e adevarat ca sta parul intins pana la spalare? la alte placi a doua zi a deja stricat.
    ma gandeam sa merg la bucuresti sa incerc si retexturarea, indreptarea permanenta. dar acum am apucat sa comand placa. ati auzit pe cineva care sa fi facut asa ceva? preturile sunt cam piperate si nu as vrea sa arunc banii degeaba...
  •  
    • 1 mesaje
    23 Mai 2009, 10:13
    0 0
    sp si mie , te rog frumos , ejti mutzumita de placa ??? vreau sa mi cumpar si eu una , insa mi e frica sa nu fiu iar dezamagita + costa ap 6 mil ... am o cunostinta care mi a sp k a fost dezamagita d placa , i se indrepta f greu paru si nici nu rezista ... singurul lucru bun e k nu i distruge f mult paru
  •  
    • 417 mesaje
    23 Mai 2009, 11:25
    0 0
    buna, am placa de vreo luna si pot sa iti spun ca imi place, este clar mai buna decat celelalte. dar despre faptul ca reduce cu jumatate timpul de indreptare, iti spun ca mie tot o jumatate de ora imi ia, deci nu reduce nimic. iar daca stai la abur, umezeala, ceata sau dormi, parul se strica, deci nu rezista mai mult decat dupa alte placi. insa punctul forte e ca aluneca f f bine pe par, spre deosebire de altele care te mai trag de cate un fir. are niste benzi de silicon de aceea aluneca bine. in rest, e usor de manevrat, e f f mica si usoara, zici ca e de jucarie, ceea ce e ok. concluzia: din ce am eu acasa e cea mai buna, nu regret ca am luat-o, dar nu face 6 mil... eventual 3,5 sau 4, dar 6 in nici un caz.
  •  
    • 494 mesaje
    23 Mai 2009, 12:24
    0 0
    eu folosesc de vreo luna modelul S2004 Remington si sunt f multumita de ea. nu este bio-ionica.
    nu-mi ususca sau despica firele, imi ia max 20 min sa-l indrept. lungimea parului este medie. mai jos de umeri, putin mai sus de mijlocul spatelui.
  •  
    • 30 mesaje
    19 Sep 2009, 19:32
    0 0
    albertina, spune-mi te rog daca dupa mai multe luni de folosire mai ai aceeasi parere despre placa One Pass pt ca vreau sa o cumpar si eu si daca dau 600RON raman falita dar macar sa am satisfactia ca am cumparat ceva de calitate.
  •  
    • 1767 mesaje
    20 Sep 2009, 18:00
    0 0
    Ai mai fetelor.... 600 pe o placa??? Aia care arde parul????
  •  
    • 417 mesaje
    20 Sep 2009, 18:04
    0 0
    buna, imi mentin parerea pe care am spus-o in postul din data de 23 mai, cuvant cu cuvant. plus ca, dupa tot acest timp, nu am observat sa imi strice in vreun fel parul. in concluzie, nu imi pare rau de banii dati pe placa bio ionic.
    insa imi pare foarte rau de banii dati pe remington s8203 din gama wet 2 straight - aparatul de indreptat minune care promitea atat de multe, in schimb este doar scumpa si de joasa calitate - parerea mea - si la fel de rau imi pare si de banii dati pe remington s 2004 - nu tine parul drept nici pana iesi din casa. cu banii pe care i-am cheltuit pe placi proaste, imi luam una buna, dar nu am avut pe nimeni sa imi spuna asta atunci. alegerea e a ta, succes.

    later edit: da, este o suma destul de mare pentru o placa de par, dar aceasta este singura coafura pe care o port si care imi sta bine, asa ca eu consider ca merita investitia, mai ales ca o placa o poti avea 5 ani sau chiar mai mult. inainte mergeam la coafor pentru a-mi indrepta parul si dadeam destul si acolo, acum e mult mai simplu, rezolv totul acasa.
  •  
    • 2 mesaje
    18 Iun 2020, 16:45
    0 0
    Am gasit un top foarte misto si bine explicat ,fiecare model in parte care sunt partile bune si partile lele la cele mai noi modele de Placa de par din 2020 .Merita vazut! https://topzece10.net/casa-gradina/top-10-cele-mai-bune-placi-de-par/
    Acest mesaj a fost editat de către andreea0011: 18 Iun 2020, 16:51