pt. acnee

  •  
    • 23 mesaje
    4 Oct 2015, 19:10
    0 1
    amizade said:Pentru acnee as recomanda o schimbare a alimentatiei: renuntarea la lactate + laptele de soya in primul rand (exista vreo 6 tipuri de lapte vegetal: de migdale, de cocos, orez, etc si alte substitute ale branzeturilor). Alti factori ar fi: bauturile acidulate, ciocolata si produsele fainoase.
    Apoi, bauta apa zilnic, mancat multe fructe si legume care au un aport crescut in lichide, vitamine, etc.
    Facut miscare/sport pt ca pielea sa transpire si sa scoata toxinele la suprafata si spalata pielea imediat dupa.
    Schimbata fata de perna zilnic sau la maxim 2 zile, schimbat prosop sau folosit prosop de hartie de bucatarie.
    Eu folosesc apa termala Avene de care sunt multumita si uleiuri naturale (jojoba pentru fata deocamdata e cel mai bun pt mine si cel de cocos pentru corp si par).

     Din mesajul tau nu am citit absolut nimic nou.Deja ,cum am precizat si sus,am incercat toate aceste lucruri:o alimentatie sanatoasa,un stil de viata sanatos,sport,odihna,o igiena curata,precisa...acneea inseamna mult mai mult decat igiena si toate aceste lucruri importante deasemenea pt sanatatea noastra de zi cu zi.Numai cei care se confrunta cu aceasta problema de foarte mult ca si in cazul meu (10 ani),pot intelege mai bine si imi pot da dreptate.Numai un dermatolog bun te poate ajuta.Si vorbesc de acei dermatologi buni care au intentia de a te ajuta si nu de-ati fura banii din buzunar.E inutil ,bei numai lapte de cocos,iti speli fata de 100 ori pe zi,faci sport,si mananci numai salate,daca problema vine din sange,din organism.


    Acest mesaj a fost editat de către myshanu: 4 Oct 2015, 19:14
  •  
    • 615 mesaje
    11 Oct 2015, 20:32
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către amizade: 15 Oct 2015, 00:19
  •  
    • 31 mesaje
    2 Nov 2015, 14:19
    0 0
    Singurul tratament eficient pe care l-am incercat impotriva acneei este peeling-ul cu laser. Acest tratament da intr-adevar rezultate iar tenul arata impecabil dupa. Eu mi-am facut doua proceduri la dr. Calin Dobos si acum nu mai am nici urma de cosuri pe fata!
  •  
    • 1 mesaje
    24 Nov 2015, 16:02
    0 0
    Stie careva daca ciocolata sau laptele favorizeaza aparitia de cosuri. Am citit pe forumuri ca e posibil.

    Multumesc!

  •  
    • 292 mesaje
    29 Nov 2015, 20:32
    0 0
    Am citit foarte multe si despre mierea manuka, cum ca ar fi foarte buna pentru acnee si pentru leziunile pielii
  •  
    • 1 mesaje
    16 Dec 2015, 18:23
    0 0
    Buna seara ,

    a incercat cineva tratamentul cu bicarbonat de sodiu si apa oxigenata pentru cosuri? Nu am un tenul cu acnee insa in ultima perioada am foarte multe puncte negre .
    Sau ce produse ati folosit. Eu mi-am luat Grnier si masca cu argila si nici un rezultat. 
  •  
    • 33 mesaje
    15 Ian 2016, 14:19
    0 0
    Laserul poate sa fie o solutie pentru a scapa de cosuri, dar cel mai bine e sa se apeleze la sfatul unui dermatolog inainte.

  •  
    • 18 mesaje
    6 Apr 2016, 11:01
    0 0
    Sanziana in cat timp ai observat primele rezultate dupa ce ai facut peeling cu laser. Suna bine si parca as incerca si eu.

  •  
    • 11 mesaje
    22 Apr 2016, 15:36
    0 0
    Buna. Cativa ani in urma, m-a impins pacatul sa calc intr-un salon de frumusete sa-mi faca o curatire a tenului, cu extractii si tot tacamul. Deci...ce a urmat nu doresc nimanui. Probabil mi-au bagat vreo infectie...ca ma chinui cu tenul problematic si in ziua de azi.  Mi-e frica sa bag sucuri de fructe sau plante pe fata, dar cu bicarbonat de sodiu rezolv orice problema. Mai buna ca metoda asta inca n-am gasit. Dupa masca, ma dau cu Akneo de la Verdex, ca sa imi calmeze si sa tina sub control sebumul...si uite asa
    Abia astept sa raman gravida, am inteles ca si asta trateaza tenul.
  •  
    • 2 mesaje
    25 Apr 2016, 20:22
    0 0
    Buna, va recomand cu drag crema Nera Plant cu galbenele si lotiunea pentru ten, produse din cadrul Manastirii Nera. Acestea contin ingrediente 100% naturale si regenereaza pielea afectata de acnee. Sunt doua produse ce m-au ajutat foate mult, nu as renunta la ele niciodata. http://goo.gl/4x3Cch / http://goo.gl/AWSv1U
  •  
    • 137 mesaje
    26 Apr 2016, 10:19
    0 0
    Pentru combaterea acneei este necesara si schimbarea alimentatiei. Iata cateva informatii utile:

    http://www.eva.ro/dietafitness/nutritie/sanatate-ce-trebuie-sa-contina-dieta-care-te-scapa-de-acnee-articol-98893.html?pagina=1
  •  
    • 6 mesaje
    2 Mai 2016, 13:44
    0 0
    acest burete despre care scriu aici este foarte bun http://biankablog.ro/2016/04/02/exfoliere-cu-buretele-konjac-o-minunatie/ 
  •  
    • 14 mesaje
    10 Mai 2016, 16:13
    0 0
    Buna fetelor!
    As vrea sa va recomand cu cea mai mare caldura clinica SHANTI BEAUTY CLINIC pentru a scapa de problemele cauzate de acnee si nu numai!
    Eu toata tineretea m-am confruntat cu acneea , si ulterior dupa ce cosurile au inceput sa dispara semnele au ramas foarte inestetice pe fata mea. Am fost la Shanti Beauty Clinic, am vorbit cu domnul doctor El Shanti Abdel, si dansul mi-a recomadat tratamentul cu DERMAPEN, iar rezultatele au fost uluitoare chiar dupa prima sedinta.
    De asemenea dansul are un vaccin special impotriva acneei care este foarte eficient, este un antidot personalizat pe fiecare pacient, impotriva acneei , astfel puteti scapa definitv de aceasta problema!
    Incercati, eu sunt extrem de multumita de rezultate! www.beautyclinic.ro
  •  
    • 11 mesaje
    12 Mai 2016, 23:44
    0 0
    Aoleu...lamaia aia o sa strice tenul. poate dispar cosurile, dar tenul in general va imbatrani nu e ok de loc asa! Incearca cu AKNEO, mai ales daca ai ten gras. la mine a facut minuni si acum ma laud la toata lumea. e numai din uleiuri ecologice. o doctorita i-a facut reteta. ma mir de ce nu fac reclama mai multa, e minunat tratamentul
    Acest mesaj a fost editat de către kardelia: 12 Mai 2016, 23:45
  •  
    • 170 mesaje
    13 Dec 2017, 09:57
    0 0
    Poti sa vezi aici cateva produse anti-acnee, iti recomand produsele de Bruno Vassari. https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale-301
  •  
    • 38 mesaje
    1 Feb 2018, 10:33
    0 0
    Si derminax e uti pentru eliminarea cosurilor. Daca avem grija ce mancam si facem si sport vom avea rezultate bunicele si acneea va fi inlaturata pe o perioada mai mare de timp.
  •  
    • 1 mesaje
    8 Feb 2018, 03:38
    0 0
    Un medic dermatolog spunea că în cazul coșurilor e nevoie mai întâi de o detoxifiere a organismului. Degeaba se tratează pe dinafară dacă e plin de toxine corpul. Asta i-a spus cumnatei mele care a avut niște coșuri urâte și iritate pe față. După tratamentul dat de el a scăpat de coșuri.
    Acest mesaj a fost editat de către xwoman: 8 Feb 2018, 04:16
  •  
    • 33 mesaje
    20 Feb 2018, 10:22
    0 0
    corny20 said:Si derminax e uti pentru eliminarea cosurilor. Daca avem grija ce mancam si facem si sport vom avea rezultate bunicele si acneea va fi inlaturata pe o perioada mai mare de timp.

     
    Pai ce anume trebuie sa mancam? Eu am inteles ca nu prea e recomandat prajeala si lapte. Probabil ca mai sunt si alte alimente care pot influenta acneea.