pt. acnee

  •  
    • 2 mesaje
    15 Mar 2009, 10:04
    1 0
    fetelor, am descoperit ceva; aplicarea zilnica a sucului de lamaie pe o fata acneica duce la vindecarea cosurilor si a urmelor lasate de acestia; e bun si sucul de portocala sau cel de grepfruit
  •  
    • 1510 mesaje
    15 Mar 2009, 15:22
    0 0
    vezi ca lamaia e fotosensibilizanta, sa nu iesi la soare dupa ce te dai cu ea ca iti arzi pielea
  •  
    • 2 mesaje
    15 Mar 2009, 16:55
    0 0
    merci pt sfat miriam; voi avea grija
  •  
    • 2 mesaje
    15 Mar 2009, 17:40
    1 0
    sal fetelor din cate stiu lamaia usuca tenul fffffff tare . corectatima daca gresesc
  •  
    • 17 mesaje
    16 Mar 2009, 18:28
    0 0
    am incercat si eu lamaia. acum 2 saptamani am avut o invazie de cosuri, am mers la dermatolog si mi'a zis sa ma dau cu diacneal. dupa 2 seri de diacneal mi s-au facut niste pete rosii in jurul cosurilor. ceva groaznic si pielea pe regiunea respectiva avea aspect roz-galbui de piele arsa. nu m'am mai dat cu nimic vreo 2-3 zile si apoi intro dimineata mi-am tamponat fata cu zeama de la un sfert de lamaie amestecata cu apa plata, am lasat sa se usuce si apoi am clatit cu apa calduta. la sfarsit am aplicat o crema effaclar de la roche posay. in 2 zile mi s-au uscat petele si s-au exfoliat, iar fata avea un aspect foarte curat. totusi, fiindca am citit si eu ca lamaia cam usuca fata, nu m-am mai dat de atunci. cateodata daca mai apare cate un cosulet pun pe el un pic de aspirina netamponata dupa ce am pus un strop de apa pe ea. totu bine si frumos. sa speram ca tine o vreme
  •  
    • 80 mesaje
    16 Mar 2009, 21:17
    1 0
    cand am citi ca lamaia usuca cosurile am incercat.si ma ajutat foarte mult.sau uscat de tot.mam dat ieri si ma mai dau si azi si cred ca maine nu o sa mai am deloc cosuri.mam dat si pe spat ca am mult cosuri de care nu reusesc deloc sa scap dar sau uscat tot de la zeama de lamaie cam jumate din ele.

    deci mie mia facut numai bine si multumesc mult corina ca neai impartasit si noua acest remediu.:*:*:*
  •  
    • 1 mesaje
    16 Mar 2009, 21:45
    0 0
    Fetelor,eu am incercat multe metode..si toate m-au dezamagit..dar mi-a prescris dermatologul,anticonceptionale..si am urmat tratament timp de 2 luni..si nu mai am probleme...acum,dupa aproape un an jumate..imi mai apar pe ici colo,cate un cos,doua..dar trec repede pt k ma spal cu gel de la Avene..la mine a functionat..incercati si voi:*
  •  
    • 99 mesaje
    17 Mar 2009, 15:23
    0 0
    Am sa incerc si eu gelul de la Avene, spui ca usuca cosurile si trec mai repede nu?Eu am probleme f rar dar e bine de stiut
  •  
    • 87 mesaje
    17 Mar 2009, 15:27
    0 8
    eu imi iau pida la ciane si mo pun in cap si maananc muci si nu mai am acnee...uraaaaa
  •  
    • 3 mesaje
    17 Mar 2009, 17:14
    0 0
    eu va recomand inhalatii, e un remediu care nu a dat gres in nici una dintre cazuri, tratamentul consta in: ceaiul se prepara din galbenele, musetel, putin pelin, coada soricelului, brusture, sanziene si busuioc in fiecare seara inainte de culcare stati pana se termina vaporii cu un prosop deasupra capului, dupa care daca doriti ar fi bine sa folositi crema de galbenele cu propolis de la Plafar, tratamentul merge cam o saptamana o saptamana jumate, sincer da rezultate nu numai mie la foarte multe persoane a dat.
    Atentie nu intotdeauna produsele care usuca tenul va scapa de acnee, ci poate sa le irite si chiar sa va agravati acneea, metoda spusa mai sus va hidrateaza tenul si-l calmeaza acneea dispare treptat, incercati macar odata.
  •  
    • 37 mesaje
    28 Apr 2009, 12:21
    0 0
    Eu pentru ten sensibil folosesc o sauna faciala. Ma ajut sa scap de punctele negre si sa imi rehidratez fatza. Prin intermediul aburilor, te ajuta sa iti cureti in profunzime tenul si sa scapi astfel de acnee si de puncte negre. Sauna faciala are rolul de a deschide porii blocati, de a rehidrata pielea fetei, de a stimula circulatia sangvina si de a indeparta celulele moarte. Tenul tau va deveni fin, proaspat si revigorat.
    Daca va intereseaza, produsul il gasiti aici: http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Sauna-faciala-LAICA-BF2062
    Comanda se face online, livrarea in maxim 2 zile daca nu sunteti din Iasi.
  •  
    • 80 mesaje
    29 Apr 2009, 16:52
    0 0
    eu am incercat acu de la avene gel de curatare,crema taratament si tonicul si sunt excelente.lamaia ma ajuta intradevar dar odata cu cosurile usuca si fata.
  •  
    • 12 mesaje
    29 Apr 2009, 22:40
    2 0
    Buna seara fetelor. Acneea este o problema prea serioasa ca sa o tratati acasa, in nici un caz prin aburi si extractii !! Observatia voastra cu sucul de lamiie este partial corecta. Lamiia contine acid citric, iar ce faceti voi acasa este un asa-zis peeling chimic, insa asta nu e de ajuns. Eu am facut in salon un tratament extraordinar cu acid glicolic si cu niste procedee mai complexe - aparatul se cheama BDR si eu am fost fffff multumita. Am mai scris o groaza la topicul cosmeticiene bune in Iasi. Seara buna.
  •  
    30 Apr 2009, 09:26
    3 1
    exista o crema speciala cat si niste pastile pentru tratarea acneei . intra pe www.tratamente-naturale-chinezesti.ro
  •  
    • 18 mesaje
    2 Sep 2014, 14:49
    1 0
    Din ce stiu eu sunt foarte multe tratamente antiacnee, dar conteaza foarte mult care reactioneaza cel mai bine la tenul tau. Eu am incercat foarte multe pot sa zic, dar cel mai eficient a fost un tratament natural antiacnee pe baza de produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation.
    Am folosit de la ei o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidrantata si un gel medicinal antiacneee. Asa cum ziceam aceste produse au functionat cel mai bine pentru tenul meu, care era plin de cosuri si puncte negre. Le-a uscat si treptat au disparut definitiv. Numai bine!
  •  
    • 456 mesaje
    2 Sep 2014, 16:02
    0 0
    Monica_Petre_1981 said:Din ce stiu eu sunt foarte multe tratamente antiacnee, dar conteaza foarte mult care reactioneaza cel mai bine la tenul tau. Eu am incercat foarte multe pot sa zic, dar cel mai eficient a fost un tratament natural antiacnee pe baza de produse din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation.
    Am folosit de la ei o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidrantata si un gel medicinal antiacneee. Asa cum ziceam aceste produse au functionat cel mai bine pentru tenul meu, care era plin de cosuri si puncte negre. Le-a uscat si treptat au disparut definitiv. Numai bine!

     

     

    ei da, da' n-ai incercat solutia minune, care te scapa de cosuri in mai putin de o zi. este vorba de extractul de scula. se foloseste atat exterior cat si interior. contine crabohidrati asa ca nu este recomandata consumul in cantitati mari. mai contine  sticleti scanteietori, purtatori de viata si osccilocopcica dermateitica. se gaseste atat in stare naturala cat si la tub. pentru folosire, se agita tubul prin frecare.

  •  
    • 94 mesaje
    3 Sep 2014, 16:13
    0 0
    Buna fetelor, aveti mare grija cu acneea, in primul rand daca aveti o acnee activa, e indicat sa mergeti sa vi se ia o proba pentru a se vedea daca aceste cosuri sunt generate de un microb aflat la nivelul fetei, daca iese pozitiv vi se va face automat o antibiograma pentru a vedea ce antibiotice sa folositi pentru a scapa de problema( pentru evele din Bucuresti recamand sa mergeti la Cantacuzin: daca iese negativ mergeti si la un medic endocrinolog (e posibil sa aveti o dereglare hormonala); aveti grija cu produsele pe care le folositi ideea este sa normalizati excesul de sebum nu sa uscati tenul; conteaza foarte mult tabieturile pe care le aveti acasa, folositi lotiunea tonica mereu pentru e echilibra ph-ul pielii si nu iesiti din casa fara protectie solara buna; pentru cicatricile ramase dupa o acnee vulgara va recomand tratamentele cu IPL.
  •  
    • 10 mesaje
    25 Sep 2014, 22:56
    0 0
    Hey! Poti scapa de acnee daca iti ingrijesti zilnic tenul! aplica sfaturile dinarticol si daca tot nu scapi de acnee mergi la medic! E ceva hormonal sau vreo infectie cu vreo bacterie!
    http://www.madychic.com/infrumusetare/ingrijirea_tenului/ingrjire_zilnica_pentru_un_ten_superb_fara_cosuri_75
  •  
    • 18 mesaje
    22 Nov 2014, 19:07
    0 0
    Sa incerci  crema fereto hydra mat dimineata si fereto hydra sensitive seara si intr-o luna scapi de acnee. Sunt produse bio care vindeca acnee. Eu le folosesc de doua luni, in prima luna m-au scapat de acnee si acum le folosesc pentru ingrjire tenului. Cine a mai incercat fereto stie despre ce vorbesc.
  •  
    • 13 mesaje
    4 Dec 2014, 16:58
    0 0
    Am intalnit o doctora dermatocosmetolog intr-un salon din Pantelimon. Salonul este situat pe Soseaua Vergului si se numeste OJO Salon. Este foarte atenta cu clientul si iti explica fiecare pas pe care il face in tratament. Intrebati de Stela Ermurachi cand ajungeti la Salon.
    Si un site: www.ojosalon.ro