barbatii balanta- oare toti inseala?

•  
    • 52 mesaje
    8 Iun 2004, 18:53
    0 0
    sunt Capricorn, el balanta, nu am dovada de 100%, dar cred ca m-a inselat, macar o data. Corespondeaza (doar prin email) cu unele d-re si la rugamintea mea sas inceteze - imi spune ca si eu am prieteni barbati si el nu-mi cere sa opresc prieteniile (ceea ce este adevarat, n-as renunta niciodata la prieteni). Poate sunt prea posesiva?
  •  
    • 49 mesaje
    8 Iun 2004, 23:33
    0 0
    Draga de tine, imi pare tare rau sa-ti spun ca in genere barbatii inseala. dar, din ce am cunoscut, balantele se pare ca nu pot trai decat dublu.
    Fostul meu prieten - BALANTA, 26 septembrie - (ptr care as fi bagat mana in foc) m-a inselat cu zambetul pe buze timp de aproape 2 ani.
    Acum, este casatorit (de cca 3 luni) si ma cauta pe mine, dorind sa ne intalnim. refuzandu-l a inceput sa-mi spuna ca el nu mai are chef de nimic etc. etc (TEATRU in toata legea).
    Ce pot insa sa-ti spun despre balante este ca sunt f. sensibili la femeile care le gadila orgoliul. daca printre persoanele cu care vorbeste exista si asa ceva... e de rau. sunt f. sensibili, de asemenea, la femeile care se dau neajutorate. asa ca ai grija, mare grija, daca tii la relatia ta, incearca sa fii atenta la cum decurge aceasta ca sa nu fii prinsa in "off side". caci nu preea mai ai ce face atunci.
  •  
    • 1033 mesaje
    9 Iun 2004, 11:13
    0 0
    criana, ce bine le zici.... !!!

balantele, nu pot respira daca nu inseala...

al meu de cateva zile cu mine in masina, a inceput sa claxoneze femeile pe strada....
    dar stii ce, pe mine chiar ma distreaza...ce.as rezolva cu o scena de gelozie???!!! nu as reusi decat sa.mi stric ziua, ca imbecilu' tot asa ar face si dupa ce ma dau eu jos, nu????!!!
  •  
    • 21 mesaje
    9 Iun 2004, 12:23
    0 0
    si eu fetelor am un prieten in balanta si suntem impreuna de 1,4 luni si de fiecaredata cand aduc vorba ca ma inseala imi reproseaza ca n-am incredere in el.uneori nu stiu ce sa mai cred .... ma face sa ma simt aiurea daca aduc vorba despre asa ceva. faza e ca si eu sunt balanta si suntem nascuti in aceeasi zi dar ani diferiti( el e mai mare cu 3 ani)la 20 min. diferenta si uneori ma regasesc in atitudinile lui dar spre deosebire de el eu nu l-as insela; chiar cred in dragostea adevarata. dar ma intreb oare el crede la fel???????.........
  •  
    • 6 mesaje
    20 Aug 2004, 16:07
    0 0
    nu crede tot ce se spune.Si noi doi suntem balante si ne este foarte bine.ne "ghicim "reciproc si ne ferim de intrusi
  •  
    • 317 mesaje
    20 Aug 2004, 18:43
    0 0
    Cam tot ce am citit pana acum de la voi despre balante este pur adevar!

Completarile mele...sunt niste persoane mereu nemultumite,cauta ceva si in acelasi timp nu vor,sunt nehotarati!

eu am un amic in balanta care imi povesteste toate aventurile lui si in felul asta am reusit sa inteleg si eu cum gandeste o balanta,am vazut ca se potriveste la majoritatea...

Si faza ca daca ii spui ca simti ca te inseala,face in asa fel incat sa pari tu cea vinovata ca ai gandit ast despre el.are un mare talent de a diseca situatiile si de a intoarce numai ce e bun catre el...
  •  
    • 609 mesaje
    24 Aug 2004, 16:47
    0 0
    Imi pare rau sa va contrazic, am o relatie de 6 ani cu o balanta si pana acum totul e bine.E o persoana echilibrata, calculata, si ne iubim mai mult ca la inceput.
    De barbatii balanta am auzit si eu ca inseala, dar cred ca conteaza si ascendentul, si pana la urma cred ca nu depinde de zodie fidelitatea lor.Ar fi usor, i-am alege pe cei din zodiile care ne garanteaza ca nu inseala!
  •  
    • 299 mesaje
    26 Aug 2004, 09:21
    0 0
    Si sotul meu este Balanta. Este inalt, frumos, destept, manierat, nu am avut niciodata motive sa il banuiesc ca ma inseala, dar are un mare defect: lenea. Daca ar fi dupa el acasa nu ar face absolut nimic.
  •  
    • 609 mesaje
    26 Aug 2004, 11:27
    0 0
    Daaaa, lenea e si defectul iubitului meu!
  •  
    • 1969 mesaje
    27 Aug 2004, 10:51
    0 0
    ia mai spuneti voi despre barbatii balanta,ca ma intereseaza foarte!
  •  
    • 13 mesaje
    19 Sep 2004, 19:40
    0 0
    ALINA25,sunt curioasa in ce zodie esti tu de te intelegi atat de bine cu balantele?cred ca esti gemeni,si eu sunt tot gemeni,de asta va zic ca ma inteleg bine cu balantele!cred ca mai conteaza si COMPATIBILITATEA!toate celelalte care zic ca se inteleg cu balantele,sunt curioasa,in ce zodie sunteti??
    VA PUP!
  •  
    • 13 mesaje
    19 Sep 2004, 19:44
    0 0
    aaa,slabiciunea mea sunt balantele nascute pe 12 octombrie!
  •  
    • 237 mesaje
    20 Sep 2004, 14:34
    0 0
    Nu stiu daca toate balantele insala sau toti barbatii insala si doar balantele sunt mai fraieri si se afla, in orice caz: am cunoscut 3, si toti au facut-o fara ezitare.
    In acelsai timp, pot spune ca toti aveau o caracteristica comuna: sunt slabi, lasi, nehotarati, meschini… in aparenta niste tipi minunati (le place sa lase impreia de baieti extraordinari, iar imaginea e cel mai important lucru pentru ei), dar nu ezita sa te loveasca de cate ori au ocazia, nebuneste, fara mila, pana te vad cazuta la pamant… asa isi confirma ei masculinitatea. Sunt genul ala care urzeste planuri si strategii ca sa te prinda cat mai strans si apoi sa te arda (sunt atatd e nesiguri si de ingrozitit de viata ca devin niste disperati, si ce nu face omu’ la disperare)… sun nestatorinici si snobi… si nici macar prieteni adevarati nu sunt… urate amintiri…cahhhh…
    Toata admiratia pentru cele care nu au avut probleme cu ei!
    Ma amuz cu horoscopul mai mult decat il cred, dar de data asta mi-am jurat ca nu ma mai apropii in viata mea de vreunul!
  •  
    • 299 mesaje
    21 Sep 2004, 11:55
    0 0
    Da exista si categoria pe care ai descris-o tu.
    In principiu, toti urzesc tot felul de planuri cum sa te cucereasca. Important este sa nu reuseasca sa te faca sa intri in jocul lor, pt ca in acest caz ajung sa cada in propria plasa. Cam asa a patit sotul meu. Dupa ce s-a indragostit el de mine, a inceput sa imi povesteasca despre toate cursele pe care mi le-a intins. La uimit faptul ca nu am reactionat asa cum se astepta (ei se cred experti in femei), de planuri tot nu s-a lasat, iar pana la urma s-a incurcat in ele, au actionat asupra lui.
  •  
    • 155 mesaje
    29 Sep 2004, 16:58
    0 0
    S a vedem o analiza pe balanta mea :
    - nascut pe 12 octombrie
    - bun gospodar : calca , spala , gateste , face curatenie si dragoste demential
    - ambitios ,stie ce vrea
    - romantic ,foarte atent cu mine
    - nu a inselat ,nu bag mana in foc daca o va face sau nu ( dar e clar ca a suferit pentru ca a fost inselat )
    - e un barbat interesant si super dragut si e agresat de " ele " nenumarate
    Stau si ma intreb dupa cate ati scris voi daca al meu sigur e balanta .
  •  
    • 1033 mesaje
    30 Sep 2004, 09:06
    0 0
    grettel, exact l.a fel am furat.o si eu....de la o balanta floricica ziua lui e chiar astazi -30 sept.!!!

numai ca el s.a intors la ex. pt. copii....si totusi umbla disperat dupa mine .....dar eu am avut puterea sa rup orice relatie cu el......

nu vreau sa detaliez !!!