preot clarvazator

  •  
    • 2 mesaje
    18 Oct 2011, 13:00
    23 17

    Buna.Daca stie cineva un preot cu har pe langa arad sau tm?Pe langa darul clarviziunii sa aiba har in slujba si binecuvantare.Multumesc

  •  
    • 4346 mesaje
    19 Oct 2011, 07:51
    18 10
    dalida79 said:

    Buna.Daca stie cineva un preot cu har pe langa arad sau tm?Pe langa darul clarviziunii sa aiba har in slujba si binecuvantare.Multumesc

     

    ce anume intelegi tu prin a avea har in slujba si binecuvantare????....iar despre darul clarviziunii sunt prea putini preoti inzestrati de la Dzeu cu asa ceva...in general preotii cu asemenea haruri au ajuns si sfinti dupa moarte ...dar probabil tu vb de aceia care "deschid cartea" -practica total neortodoxa si impotriva principiilor crestine.

  •  
    • 12 mesaje
    8 Dec 2011, 22:30
    4 5
    maria 42
  •  
    • 12 mesaje
    8 Dec 2011, 23:04
    48 21
    Buna seara parintele Isaia din satul Horia este foarte bun
  •  
    • 12 mesaje
    8 Dec 2011, 23:06
    12 4
    Daca faci tot ce te invata el nu se poate sa nu reusiti
  •  
    • 157 mesaje
    9 Dec 2011, 14:57
    22 7

    Si eu am fost la parintele Isaia de la schitul Horia. Intr-adevar, mi-a fost de mare folos ajutorul primit. Sper sa pot ajunge cat mai curand din nou.

  •  
    • 8 mesaje
    11 Dec 2011, 14:13
    22 5
    Mirunas said:

    Si eu am fost la parintele Isaia de la schitul Horia. Intr-adevar, mi-a fost de mare folos ajutorul primit. Sper sa pot ajunge cat mai curand din nou.

     

    Fetelor eu am fost pana acum de 3 ori la parintele Isaia iar sfaturile dumnealui mi-au fost de mare ajutor, ultima oara mi-am luat si o parte din familie. Din octombrie s-a adus un microbuz care pleaca din Bucuresti, statia de metrou Anghel Saligny si ajunge direct la schit, microbuzul este subventionat de catre parintele Isaia. Parinte nu doreste decat sa apropie cat mai mult oamenii de Dumnezeu si mai ales pe cei tineri, stie intotdeauna cu ce probleme vi si ce sfat sa iti ofere ca sa iti poti rezolva problemele. Merge-ti cu incredere la dumnealui si nu veti regreta.


    Acest mesaj a fost editat de către floryna24: 11 Dec 2011, 14:16
  •  
    • 157 mesaje
    12 Dec 2011, 12:32
    10 4

    Floryna24, ai putea sa-mi spui si mie cand ai fost ultima data la parintele Isaia? Ai fost si in timpul saptamanii sau doar duminca?

  •  
    • 12 mesaje
    23 Dec 2011, 02:02
    12 11
    Da parintele poate fi gasit in toate zilele in afara de luni si marti dar mai intai il sunati cu 2 zile inainte si ii spuneti ca aveti tel de la cineva si il intrebati daca este in ziua respectiva acolo ca vreti sa ajungeti acolo la el asta daca aveti tel lui .Iar microbuzul se plateste acum primele curse au fost gratuite dar platiti la parinte nu la sofer adica dus intors costa 30 RON plus ca iti platesti acatistul
  •  
    • 12 mesaje
    23 Dec 2011, 02:05
    4 6
    Si mi se pare normal microbuzul de la autogara te lasa in rehliu si de acolo ai foarte mult de mers pe jos mergi pe camp eu am fost acum 2 saptamainii
  •  
    • 157 mesaje
    23 Dec 2011, 09:37
    7 6

    Multumesc pt raspuns. Eu am fost o data la parintele Isaia si mi-a fost de mare ajutor. As vrea tare mult sa mai ajung si indemn pe toata lumea sa meaga cu incredere,

  •  
    • 8 mesaje
    28 Dec 2011, 02:14
    26 14
    profira43 said:
    Si mi se pare normal microbuzul de la autogara te lasa in rehliu si de acolo ai foarte mult de mers pe jos mergi pe camp eu am fost acum 2 saptamainii

     Eu am fost pe 10 dec si pe 18 dec la parintele Isaia si nu am platit absolut nimic, iar microbuzul ne-a lasat in fata schitului. Pe parinte il sun cu o zi inainte sa-l intreb daca il gasesc, iar daca nu reusesc sa dau de dansul il sun pe soferul microbuzului, cine are nevoie ii pot da nr de tel.

  •  
    • 8 mesaje
    28 Dec 2011, 02:21
    5 2
    Mirunas said:

    Floryna24, ai putea sa-mi spui si mie cand ai fost ultima data la parintele Isaia? Ai fost si in timpul saptamanii sau doar duminca?

     Eu am fost ultima data pe  18 dec, dar am fost si in cursul saptamanii la dumnelui, eu am o problema mai maricica si de aceea am fost mai des acolo, dar mai ales pt faptul k sfaturile parintelui imi adun multa liniste. Eu am fost indrumata la parintele Isaia de un domn pe nume Remus care m-a ajutat ffffff mult.

  •  
    • 157 mesaje
    11 Ian 2012, 16:02
    10 5

    La multi ani! As dori sa vorbesc cu persoane care au fost la preotul Cucu de la Sf Gheorghe.

  •  
    • 590 mesaje
    11 Ian 2012, 19:21
    2 4
    exista asa ceva?
  •  
    • 12 mesaje
    24 Feb 2012, 21:16
    11 9

    Ma numesc Any si am putin peste 40 de ani. Acum o luna, am intanlit o doamna REBECA pe un site. Am crezut ca este una din escroacele care au umplut google cu . Sa ma ierte d-zeu, am apelat la dansa sceptica initial, crezand ca o sa-mi spuna chestii comune, cum fac toate de altfel, dar spre surprinderea mea m-a dat pe spate. Nu-mi vine sa cred nici acum cand scriu pe acest site PESTE CE DAR DIVIN AM DAT. Va spun cu toata inima ca mi-a zis si cum arata casa mea si ce boala am cu tot cu diagnostic si solutii, pana si chestii secrete pe care doar eu le stiam. M-a surprins faptul ca este o doamna foarte elevata...profeseaza ca avocat...si nu face aceste preziceri sa se imbogateasca, desi darul divin cu care a inzestrat-o d-zeu, ar fi putut sa-l foloseasca sa se imbogateasca, pentru ca, chiar le are. Am intrebat-o de ce nu il transforma intr-o afacere de mare succes, si stiti ce mi-a zis.. O ALTA CHESTIE CARE M-A IMPRESIONAT A FOST CA I-AM ZIS DOAR NUMELE SI VARSTA MEA, FARA SA MA TRAGA DE LIMBA, ABSOLUT NIMIC DE GENUL ASTA, SI IN CATEVA MINUTE MIA ZIS . Am ramas imarmurita, chiar din acest motiv o cautasem. Nu stiu ce dar are doammna asta, dar eu asa ceva nu am mai vazut, cred ca e vorba de PARANORMAL...SI CE E IMPORTANT CA NU M-A VAZUT IN VIATA EI, NE-AM AUZIT DOAR LA TELEFON... SI AUZINDU-MI DOAR VOCEA MI-A ZIS TOATE ACESTEA. NU VREAU SA-I FAC RECLAMA, DAR O SA SPUN LA TOTI SI TOATE, PENTRU CA SUNTEM ATATEA DRAGELE MELE CARE AVEM PROBLEME SI DAM PESTE ATATEA ESCROACE CARE AR FI IN STARE SA NE PUNA PIELE IN BAT. MOTIVUL PENTRU CARE AM SCRIS DESPRE ACEASTA DOAMNA PE ACEST SITE SI O SA MAI SCRIU SI PE ALTE SITEURI, ESTE DE A FACE O FAVOARE, NU DOAMNEI REBECCA, SI CELORLALTE FEMEI CARE AU PROBLEME CA SI MINE, VOR SA-SI GHICEASCA SI DAU BANII DEGEABA LA NISTE ESCROACE. DIN ACEST MOTIV SCRIU CA SA STITI LA CINE SA APELATI. DACA PE MINE M-A INDRUMMAT D-ZEU LA ACEASTA FEMEIE, DE CE SA TIN ACEST LUCRU UN SECRET PENTRU MINE SI SA NU SPUN SI LA ALTE DOAMNE SA FIE AJUTATE?! DACA DORITI SA VORBITI CU DANSA SUNATI-O LA NR 0727.594.994 SAU INTRATI PE SITEUL DANSEI WWW.TAROTTIGANESC.RO


    Acest mesaj a fost editat de către anisoara.any: 4 Dec 2017, 11:05
  •  
    • 5 mesaje
    27 Feb 2012, 04:19
    10 11
    Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine/
  •  
    • 39 mesaje
    9 Mai 2012, 09:55
    8 5
    elenapapuc said:Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine/

     D-na Elena, dvs ati vb vreodata cu parintele Bartolomeu fata in fata??????Eu l-am cautat la Manastirea Sihastria Voronei si nu l-am gasit.Astept raspuns urgent de la dvs.Va multumesc!!!!

  •  
    • 2 mesaje
    9 Mai 2012, 22:11
    10 5
    Sunt Robert din Cluj si am 55 de ani,am avut mare probleme de sanatate si in afaceri imi mergea foarte prost si am tot cautat un Preot cu HAR dar cate vedeam in presa sau la TV ma facea sa cred ca nu exist asa ceva in timpurile noastre.Dar tot aici pe forum am citit despre PARINTELE BARTOLOMEU de la Sihastria Voronoi din Botosani,am sunat la dansul un om si un preot cu adevarat omul lui Dumnezeu.I-am zis problema si parintele mi-a zis " eeeeeee o sa fie bine si timp de o luna am vb zilnic la telefon si a avut dreptate cu ce ma invatat si ce mi-a zis asa a fost si acum sunt un om normal si pot da slava lui Dumnezeu si sa i multumesc din Suflet Parintelui Bartolomeu .Am avut indoieli la inceput dar m-am inselat ma ajutat foarte mult.Cauta-ti si veti vedea ca nu mai vocea parintelui este una care te face sa tremuri cand o auzi.Numarul Parintelui Bartolomeu este 0727558408 raspunde greu mai ales cand nu cunoaste numarul de telefon dar si cand va ,va rapunde veti simpti ca vorbiti cu un om in care puteti citi pacea in cuvintele dansului.Doamne ajuta si sa fim spre fapta cea buna si mantuitoare.
  •  
    • 12 mesaje
    13 Mai 2012, 18:45
    24 15
    Buna seara as dori sa stiu si eu din Bucuresti cu ce se poate ajunge la parintele bartolomeu si cu microbuz ? Si doamna care da in carti ce suma cere  ?