preot clarvazator

  •  
    • 3 mesaje
    13 Mai 2012, 21:08
    9 9
    manu1970 said:Buna,
    Se poate face un mic tarot si pt mine? Sunt disperata (relatia de cuplu, cautarea de serviciu, dorinta de a avea un copil, etc) Sunt in strainatate si nu am incredere in nimeni (din pacate cel pe care il credeam sincer se dovedeste egoist si mincinos) Vreau sa stiu ce va fi si daca e bine sa ramin aici Multumesc
    Adresa mea idefix173@yahoo.fr

     

  •  
    • 4 mesaje
    1 Iun 2012, 05:51
    5 20
    Rcomand cu toata increderea pe PARINTELE BARTOLOMEU tot de aici am auzit de dansul un om cu o credinta ce nu am mai intalint la ajutat chiar telefonic si am gasit raspunsul la multe probleme pe care le aveam de ani de zile si la care credeam ca nu o sa imi mai gasesc rezolvarea prin canoanele parintelui am reusit sa pot sa fac ce nu am facut in 34 de ani.Si pe aceasta cale i multumesc public si doresc ca toti care au probleme preoti ca parintele BARTOLOMEU sa gaseasca va las aici numarul de telefon la care puteti vorbi cu parintele RASPUNDE GREU cel putin asa am patit eu aici am vazut ca uni oamnei zic ca nu raspunde asa greu am inteles ca vine la Bucuresti parintele pe la sfarsitul luni la Biserica Sfantul Ciprian din Capitala .0727558408.multumesc
  •  
    • 4 mesaje
    2 Iun 2012, 13:25
    11 9
    Revin pe acest Forum sa multumesc Preacuviosului Parinte Bartolomeu  care mi-a schimbat viata radical de aproximativ 3 luni de zile.Nu am vrut sa aud de Dumnezeu nu am fost bisercile am crescut in alt regin in care biserica nu era asa agreata precum stit.De 2 ani mergeam prin spitale si nu imi gaseau nimic eram disperat si am sunat pe Parintele Bartolomeu si a zis parintele ca am argintul viu ,eu nu am crezut in prostile astea si ma invatat sa imi scot argintul viu din mine,in fiecare vine seara il sunam si ma punea sa iau un vas cu aba ne inpeputa si arucam din gura arhintul si cand cadea in apa se faceau bilute .2 ani de zile medici nu au vazut argitul in mine iar parintele care nu ma cunostea si nici acum nu l am cunoscut personal de la distanta ma vindecat un trimis a lui Dumnezeu
  •  
    • 54 mesaje
    6 Iun 2012, 20:01
    17 2
    Parintele Bartolomeu...hmmmm,astazi dimineata am luat numarul de pe acest forum,pe la ora 11 l-am sunat.Am vb cu el si nu stiu cum a ajutat pe altii sau ce v-a zis...dar pe mine m-a luat din prima ca am vraji.

    Cand i-am zis ca nu cred in ele mi-a zis ca e pacat sa nu cred,ca dumnezeu tocmai de asta mi-a dat sa-mi fie facute vraji pentru ca nu cred in ele(intrebarea mea este:"cum poate Dumnezeu sa permita sa mi se faca vraji,nu e normal")...ma rog....

    Daca a vazut ca nu ma poate convinge ca am vraji mi-a zis ca am o problema de suflet,si numai discutia cu un duhovnic ma poate salva...dar iarasi ma intreb,de ce el nu m-a putut ajuta,sau sa-mi zica ceva concret?
    Ramane o enigma..si apropo,mi-a raspuns foarte repede,nici nu a apucat telefonul sa sune a doua oara ca a si raspuns.
  •  
    • 1 mesaje
    7 Iun 2012, 09:58
    5 9
    O voce calda si o voce care te calmeaza asta am simtit atunci cand m am sunat pe parintele ce este drept nu am vb foarte mult la telefon petruca era ocupat dar cat am reusit sa vorbesc cu dansul la telefon a fost o binefacere nici eu nu prea cred in preoti clarvazatori dar dansul mi-a zis lucruri pe care nu avea de unde sa lestie nu ma cunoaste si nici nu ma vazut niciodat,nu mi a vorbit de vraji dar mi-a zis lucruri care erau stiude te mine si mi-a dat niste rugaciuni de facut acum pot sa zic ca sunt mai bine.Mii de multumiri parinte Bartolomeu
  •  
    • 87 mesaje
    9 Iun 2012, 00:43
    5 1
    remusdinica said:O voce calda si o voce care te calmeaza asta am simtit atunci cand m am sunat pe parintele ce este drept nu am vb foarte mult la telefon petruca era ocupat dar cat am reusit sa vorbesc cu dansul la telefon a fost o binefacere nici eu nu prea cred in preoti clarvazatori dar dansul mi-a zis lucruri pe care nu avea de unde sa lestie nu ma cunoaste si nici nu ma vazut niciodat,nu mi a vorbit de vraji dar mi-a zis lucruri care erau stiude te mine si mi-a dat niste rugaciuni de facut acum pot sa zic ca sunt mai bine.Mii de multumiri parinte Bartolomeu

     

    Totul se rezolva prin telefon, fara bani?

  •  
    • 54 mesaje
    9 Iun 2012, 08:49
    12 1
    Sunt sigura ca persoanele care il vorbesc aici de bine sunt prieteni cu aceasta persoana "pr.Bartolomeu".Din experienta zic ca nu era nici ocupat,nici voce calda...nici de un fel..era un om normal ce stie religie,are cateva expresii ce le foloseste mereu sa-ti arate ca esti pacatoasa...si atat.
    Sa ma ierte Dumnezeu,dar nimic din cele scrise aici pe site nu e adevarat,poate o fi chiar preot cel ce mi-a raspuns la telefon,dar nu m-a convins,iar de clarviziune,nici nu mai zic...
  •  
    • 1 mesaje
    10 Iun 2012, 05:29
    4 10
    Domna Mihaiela

     Eu am fost la dansu la manastire si cu siguranta e PREOT nu asa cum ziceti dumneavoastra,daca ar fi asa cum ziceti dumneavoastra nu lar cauta mii de oamenii din tara si de peste hotare ,banuiesc ca nu va covenit ce ati auzit un preot clarvazotor nu e VRAJITOR domna.
  •  
    • 54 mesaje
    11 Iun 2012, 09:40
    7 4
    Nici nu contest ca exista parintele Bartolomeu...eu doar am zis ca la numarul de telefon care e afisat pe net sigur nu raspunde acest preot...ci altcineva,care incearca sa pacaleasca persoanele naive.
    Nu ma astept de la un preot clarvazator sa faca vraji,caci oricum nu cred in ele...
  •  
    • 1 mesaje
    19 Iul 2012, 11:36
    5 3
    bostanica said:
    elenapapuc said:Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine/

     D-na Elena, dvs ati vb vreodata cu parintele Bartolomeu fata in fata??????Eu l-am cautat la Manastirea Sihastria Voronei si nu l-am gasit.Astept raspuns urgent de la dvs.Va multumesc!!!!

     

  •  
    • 3 mesaje
    19 Iul 2012, 17:26
    2 5
    Doamne ajuta,
     Ma numesc Raluca si locuiesc de 10 ani in Brazilia,am auzit de Parintele Bartolomeu de la o foarte buna prietena care locuieste in Romania si care la recomandat ca un foarte bun preot si pot sa va spun ca parintele are un har care pe mine personal ma ajutat.Din aceste motive il recomand pe parintele la toti care au nevoie de un preot cu har care are rabdarea sa te asculte si sa iti spuna ce ai de facut ca sa mergi pe drumul cel bun.Il puteti gasi pe parintele la telefon 0727558408 si Bunul Dumnezeu sa va ajute cum ma ajutat si pe mine.
  •  
    • 12 mesaje
    25 Iul 2012, 00:54
    8 3
    ASA ZISUL BARTOLOMEU E UN SARLATAN INTRATI PE SITEUL MANASTIRI AU TELEFOANE ACOLO SUNATI SI INTREBATI OPRITIVA NU MAI TRIMITETI NIMIC IN ACEL CONT CARE IL DA AM VORBIT CU MAI MARII MANASTIRII SE FOLOSESTE DE NUMELE MANASTIRI ACOLO NU ARE PRET FIECARE DA CAT POATE SI DACA VREI SA TRIMITI BANI TRIMITI PE ADRESA MANASTIRI
  •  
    • 12 mesaje
    25 Iul 2012, 01:07
    8 3

    OPRITIVA NU MAI TRIMITETI BANI LUI ASA ZISUL BARTOLOMEU U UN SARLATAN SUNATI LA MANASTIRE CUM AM SUNAT SI EU SA VEDETI CE VA SPUNE ACOLO DA FIECARE CAT POATE PT FIECARE LITURGHIE S-AU CE VREA SA DEA BANI DACA VRETI SA TRIMITETI DOAR PE ADRESA MANASTIRI PRIN MANDAT POSTAL NU IN CONTUL LUI SI DE LA EI DE LA MANASTIRE NU VINE NICII UNUL LA SF CIPRIAN DIN BUCURESTI MERGETI SI LA SF CIPRIAN SI VORBITI SI INTREBATI PREOTII DE ACOLO E CINEVA CARUIA NU II PLACE MUNCA SI ASA GASESTE FRAIERI SI BAGI BABI IN CONTUL ASA ZISULUI PETROVAN ZIS SECRETARUL LUI  SI SA IMI SCUZATI SCRISUL CU GRESELI CEI CARE SCRIE CA A VORBIT CU EL S-AU A FOST LA EL SUNT PUSI DE EL CA DE AICI SE INTRETINE IN PUSCARIE PROBABIL

  •  
    • 1 mesaje
    25 Iul 2012, 13:57
    10 3
    elenapapuc said:Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine

    BUNA ZIUA

    ma adresez lui elena  din bucuresti si lui robert din cluj care scriu despre un parinte bartolomeu si ati dat si numarul de telefon 0727558408.

    nu va lasati inselati de aceste persoane pentru ca nu exista nici un bartolomeu la acest telefon si cere sume de cite 4.000.000/ lei vechi pentru  40 liturghii si de fiecare data raspunde alta persoana

    eu personal am luat legatura cu schitul vorona si nu este
    B nici un preot cu acest nume  mai scria ca a slujit si la manastirea zlatari din bucuresti si nici asta nu e adevarat am luat legatura telefonica la telefonul nr.0213138341.

    este un dumnezeu acolo sus care ne va judeca dupa faptele noastre dar inainte de toate elena si robert sa se gindeasca ca sint oameni cu necazuri si greutati care au nevoie de un sfat bun si nu de minciunile unora. daca nu am dreptate scrieti-mi cu ce mint eu

    doamne ajuta si lumineaza-ne sa fim buni si curati la suflet cu adevarat.



     

  •  
    • 3 mesaje
    5 Aug 2012, 13:15
    3 5
    Nu am cuvinte sa mulltumesc Domnului Parinte Bartolomeu care in 40 de zile a reusit sa faca o minune sa raman insarcinata de 9 ani m-a tot chinuiam sa raman insarcinata un sac de bani am chieltuit prin doctori si am auzit de Domn Parinte de la o verisoare care a scapat de argintul viu ,eu nu credeam in asa ceva si zice am ca sunt inventi de la popi ca sa ia bani oamenilor saraci credeam in Dumnezeu dar nu e ram o practicanta inraita ma duceam de paste si de craciun la biserica si nu am avut incredere in Domn Parinte dar el a zis fata vei avea si asa a fost acum 2 luni am nascuto pe Elisabeta la 48 de ani prin rugaciuni si prin Domn Parinte am reusit sa am o fetita acum pot sa zic ca sunt o femeie inplinita si pot sa dau Slava lui Dumnezeu si eu ca multi alti aici pe forum recomand cu toata sinceritatea si cu increderea in Dumnezeu pe parintele Bartolomeu pe care l-am cunoscut in Timisoara cand a predicat in catedrala din Timis Parintele Bartolomeu 0727558408
      Multumesc de mii de ori parinte maici Domnului si Dumneavoastra
  •  
    • 143 mesaje
    6 Aug 2012, 23:27
    3 5
    ramona_petre said:Nu am cuvinte sa mulltumesc Domnului Parinte Bartolomeu care in 40 de zile a reusit sa faca o minune sa raman insarcinata de 9 ani m-a tot chinuiam sa raman insarcinata un sac de bani am chieltuit prin doctori si am auzit de Domn Parinte de la o verisoare care a scapat de argintul viu ,eu nu credeam in asa ceva si zice am ca sunt inventi de la popi ca sa ia bani oamenilor saraci credeam in Dumnezeu dar nu e ram o practicanta inraita ma duceam de paste si de craciun la biserica si nu am avut incredere in Domn Parinte dar el a zis fata vei avea si asa a fost acum 2 luni am nascuto pe Elisabeta la 48 de ani prin rugaciuni si prin Domn Parinte am reusit sa am o fetita acum pot sa zic ca sunt o femeie inplinita si pot sa dau Slava lui Dumnezeu si eu ca multi alti aici pe forum recomand cu toata sinceritatea si cu increderea in Dumnezeu pe parintele Bartolomeu pe care l-am cunoscut in Timisoara cand a predicat in catedrala din Timis Parintele Bartolomeu 0727558408
      Multumesc de mii de ori parinte maici Domnului si Dumneavoastra
















    mai excrocule futengura de muist ce esti si u si popa a tau fals am sunat si cerea 10 milioane pentru slujbe cica 48 de zile face slujbe mai cacatilor ce sunteti un preot care crede in D-zeu no sa puna niciodata pret pe ceea ce face normal ca nu o poate face moca dar sa ceri 10 milioane e ca si cum teai duce la medic sati dea o pastila si el iti da un sut in fund mai dobitocule daca tu crezi ca asa poti face bani simplu AFLA CA D-ZEU TE VEDE  SI CIND TE VA PUNE PE CARTICICA PACATOSILOR VA FI VAI SI AMAR DE ZILELE TALE ..........   macar nu mai prosti oameni saraci cauta sa o faci cu cei bogati 



    OAMENI BUNI NU MAI CREDETI IN TOATE MINCINILE DE PE TOATE FORUMURILE...... mergeti la preotul de care apartineti si el va va indruma unde trebuie daca nu e de competenta lui te va trimite la alt preot ei se cunosc si stiu cum va poate ajuta ...... nu mai sunati la toti care vor sa faca bani pe credinta voastra multumesc mult de intelegere ..... EU unul nu va recomand acest impostor........    
     

     

  •  
    • 2 mesaje
    7 Aug 2012, 13:08
    2 7
    De foarte mult timp cautam un preot cu har asa cum in timpurile noastre nu prea gasesti am cautat pe internet preoti cu har si am dat de parintele Bartolomeu si am sunat la un nr afisat aici pe internet 0727558408 la capatul firului o voce blajina cu rabdarea sa iti asulte problemele pe care le ai am sunat de foarte multe ori si imi afisa pe ecran apel in asteptare deci vorbea la telefon si vorbeste foarte mult si o ora m-am chinuit sa il prind la telefon.Am primit canon de la parintele si pot spune ca sunt mai bine acum si problemele incep sa capete o rezolvare.MULTUMESC PARINTE BARTOLOMEU
  •  
    • 224 mesaje
    7 Aug 2012, 13:22
    0 3
     ce prostie o mare tampenie sa crezi in clarvazatori vraji si mai stiu ce kkaturi
    e bine sa mergem la biserica sa ne rugam daca nu acasa pt linistea sufletului
    ce atatea tampenii cu  ghicitori si d'astea
    ai fii fericit sa stii ca peste o luna doamne fer mori tu sau cineva apropiat
    lasati prostiile ca nu duc la nimic bun  deschis de carti si toate aiurelile astea  nu fac decat sa te lase fara bai
    niste prostii cinwe crede in asa ceva e naiv rau si daca o apuci  pe calea asta  cine stie unde ajungi
  •  
    • 224 mesaje
    7 Aug 2012, 13:25
    7 1
    ralucabrazilia said:Doamne ajuta,
     ........................ si Bunul Dumnezeu sa va ajute cum ma ajutat si pe mine.

     da asa este   DOAR BUNUL DUMNEZEU POATE SA STIE  SI NE POATE AJUTA  DOAR  EL

     NU  GHICITORI NU CLARVAZATORI ............

  •  
    • 224 mesaje
    7 Aug 2012, 13:27
    5 7
    crysttal_2007 said:
    remusdinica said:O voce calda si o voce care te calmeaza asta am simtit atunci cand m am sunat pe parintele ce este drept nu am vb foarte mult la telefon petruca era ocupat dar cat am reusit sa vorbesc cu dansul la telefon a fost o binefacere nici eu nu prea cred in preoti clarvazatori dar dansul mi-a zis lucruri pe care nu avea de unde sa lestie nu ma cunoaste si nici nu ma vazut niciodat,nu mi a vorbit de vraji dar mi-a zis lucruri care erau stiude te mine si mi-a dat niste rugaciuni de facut acum pot sa zic ca sunt mai bine.Mii de multumiri parinte Bartolomeu

     

    Totul se rezolva prin telefon, fara bani?

     

     

          

              DA    DRAGA     MEA     PRIN    TELEFON ITI    PUI   O  DORINTA  SI  GATA    

    SUUUPERTARE    !!!!!!!!!!!!!!