dresurile sunt si pentru barbati?

  •  
    • 5 mesaje
    28 Mar 2009, 05:32
    2 2
    ok. se pare ca voi femeile va excita barbatul care trebuie sa aiba par pe el ca pe maimuta,sa arate putin mai frumos decat dracu ...dar la striperi ,care nu au un fir de par pe ei de ce va uitati asa fascinate?...ce va excita?
  •  
    • 5 mesaje
    28 Mar 2009, 05:45
    2 0
    ...si apropos...mai poata si ...tanga...Acum eu...ca barbat va intreb pe voi fetelor,cum ar arata un striper care danseaza pe scena sau in club cu par pe el ca pe maimuta si sa poarte si tanga???...zau ca nu va mai inteleg...
  •  
    • 2342 mesaje
    30 Mar 2009, 18:19
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7673 mesaje
    31 Mar 2009, 16:49
    2 0
    iar problema dresurilor?
    evy,nu trebuie sa ai neaparat probleme feminine sa porti ciorapi.....al meu sot ,prefera dresuri din bubmac ,iarna decat izmene si crede-ma ca _i muuult mai sexos ....in fine...fiecare cu parerile lui
  •  
    • 5 mesaje
    4 Mai 2009, 01:48
    1 0
    Eu nu am spus ca barbatul de langa tine sa poarte tanga ....si nici sa arate ca o maimita...facultativ..dar ori cum...barbati in general...au par pe ei....ma refeream la barbatii de care fac animati la club...ca sant epilati..ca poarta tanga...de ce va fascineaza?..de ce va excita?..ca nu au par?ca poarta tanga ...ca danseaza mai ..nustiu cum?...ce crezi ca noi nu stim sa dansam sau ne defavorizeaza ...burta sau ce...voi femeile gingase care sunteti nu aveti fantezii?...ba da .....aveti...dar cele mai multe dintre voi va place sa recunoasteti...aruncati cu ...in barbati...sa nu zic cu ce..dar cand va lipsesc barbati ...sau barbatu...atunci cand aveti nevoie de el sa va satisfaca din puct de vedere sentimental sau sexual...nyu mai conteaza...poare sa arate ca dracu sau sa poarte stramp sau...sa danseze la bara si sa poarte tenga ...dar sa va satisfaca......oare de ce credeti voi femeile ca barbati nu au sentimente sau fantezii?...credeti ca noi suntem de tabla?...si suntem nascuti numai sa satisfacem pe voi....femeile?....
  •  
    • 1509 mesaje
    4 Mai 2009, 16:13
    0 0
    Cristi, relax, ce te-ai aprins asa?
    In fond e doar un forum unde fiecare isi scrie parerea personala.

    Uite, pe mine nu ma "excita" sa-i vad pe stripari ... ma lasa rece.. in schimb prefer un barbat/partener epilat/ras .. la partea cu tanga nu stiu ce sa zic.. ma abtin, dar iar nu ma incanta , mi se pare aiurea sa vad pe unu' cu ata-n fund.. oi fi demodata, eu stiu?
  •  
    • 5 mesaje
    10 Mai 2009, 17:52
    0 1
    Sincer nici eu nu port tanga dar am fantezii cu strampi.Imi place sa le sarut si sa le mangai picioarele prin strampi, sa le mangai si sa le sarut pasarica prin strampi ,sa ma joc cu pocioarele ei,sa dormim amandoi in strampi sa ne atingem picioarele si sexele in strampi ca un preludiu si apoi sa trecem la adevaratul ...sex...Nu cred ca exista barbati carora nu le place sa vada niste picioare frumoase si o pasarica rasa fara nimic pe sub ci doar in strampi si o camasutza de noapte transparenta si ceva danteluta ...
  •  
    • 76 mesaje
    7 Aug 2009, 16:04
    0 0
    cred ca uni au uitat despre ce era vb la inceput cu siguranta uniiiiii nu au inteles despre ce e vb aici dar infine uni sunt tare incuiati la cap pe bune
  •  
    • 54 mesaje
    10 Aug 2009, 10:50
    0 0
    Buna
    Sincer numai acum am vazut acest topic desi e de mai multa vreme si pe alte topicuri asemanatoare am mai intrat.

    Si eu port strampi si chair am incercat sa aflu si eu cat este de raspandit acest fenomen printre barbati dar am renuntat din diverse motive.

    Desi este foarte incictant si pt mine sa vad o femeie in ciorapi, cat mai transparenti, etc nu imi place cum arat in ciorapi transparenti de asta port doar opaci, cat mai grosi, chiar din cei de bumbac si asta cand e rece.

    Sincer nu cred ca e o imagine prea placuta un barbat in ciorpai fini de 20 den sau in fine transparenti. Am impresia (nu-mi sariti in cap) ca cele care sunt atat de exaltate de a vedea barbati in ciorapei de 20 den sunt de fapt barbati cu aceste pasiuni care nu isi gasesc partenere cu care sa puna in practica aceste pasiuni.

    Acum pana la urma, si daca ar fi asa cum ziceti ce faceti voi in dormitor e treaba voastra si nu conteaza ce zic unii si altii ca fiecare avem fantezii care ne starnesc sau care ne incita si care ne ajuta sa ajungem la o partida de amor placuta.

    Dar mai zic inca o data, imi par mult prea feminii ciorapii subtiri si transparenti dar consider potriviti ciorapii grosi si opaci cam in genul celor purtati de balerini sau in diverse sporturi. Si daca in tari din vest (germania) se paorta asa ceva se poarta in vremuri reci si in geenral sub pantaloni pt a tine de cald.
  •  
    • 76 mesaje
    10 Aug 2009, 16:46
    0 0
    Pai despre asta era vorba hanro99 la inceput doar ca asa cum avem noi barbati fanteziile noastre cu partenera de viata sau marog,iubite ,etc,etc,asa le vedem in tot felul de costume si ciorapei ff fini asa au si ele fanteziile lor cu noi

    Iar dupa cum am mai spus ,sunt in totalitate deacord cu strampi, iegari
    sau colanti cei grosi de 70-100 DEN pe timp rece mai ales daca muncesti si afara.

    Dar in orce caz nu am sa ma apuc de defilat pe strada in asa ceva ,cred ca as fi de toata mirarea pe strada in casa e altceva
  •  
    • 5575 mesaje
    11 Aug 2009, 02:27
    0 3
    bai fratilor, nu vi se pare ca e foarte gay ce ziceti voi aici? daca as da peste un barbat care poarta strampi sau colanti, as fugi cat ma tin picioarele. Maine il gasesc imbracat in bikinii mei. Ce dreaq facem?Imi pare rau, dar eu prefer ca barbatul sa fie masculin sub toate aspectele, nu am nevoie de concurenta la purtat cei mai simpatici strampi. Un barbat cu strampi ridica un semn de alarma. Eu inteleg sa se face propaganda ca societatea sa accepte gheiciunea, dar mi se pare prea de tot ca barbatii in strampi sa fie la moda.Balerinii au circumstante atenuante.
  •  
    • 290 mesaje
    11 Aug 2009, 04:23
    0 0
    maine ,poimaine vor purta barbatii si sutien ca na sa nu li se lase sfarcurile si eu mai stiu ce alte tampenii...a luat-o lumea razna...oricum chiloti tanga pt barbati s-au inventat asa ca nu ar mai trebui sa ma uimeasca ceva...
  •  
    • 1 mesaje
    17 Dec 2009, 12:27
    0 0
    Salut pe toata lumea!! Si pro si contra. In primul rand, sunt casatorit, hetero (asta pentru a nu se interpreta) si port colanti pe sub pantaloni de multi ani. Il consider un substitut la banalele izmele!! Sunt mult mai practici. Eu imi cumpar de pe ***.
    Fara sa vreau sa fac reclama dar au niste produse interesante.
  •  
    • 411 mesaje
    17 Dec 2009, 19:26
    0 1
    Daca l-as vedea pe al meu in strampi, as rade de el cu tot sufletul. Mi s-ar parea foarte caraghios. Dar daca e o necesitate, l-as accepta. Adica, decat sa se imbolnaveasca, mai bine sa poarte ciorapi pe dedesubt. Dar totusi as rade de el, nu de alta, dar nu m-as putea abtine!
  •  
    zuz
    • 231 mesaje
    28 Dec 2009, 23:02
    0 1
    daca l-as pune pe al meu sa poarte ceva sub pantaloni ar inebuni. In schimb tatal meu poarta de o viata sub pantaloni izmene iarna.
  •  
    • 1 mesaje
    21 Mar 2010, 14:13
    1 1
    Mai sincer iarna colantii sunt foarte buni ca se muleaza usor pe picior si tin de cald, nu ca izmenele acelea demidate care sunt si largi si inconfortabile.Am gasit pe taraba in Bucuresti niste colanti vatuiti pe interior si foarte caldurosi.De trei ani(ierni) port colanti grosi mai ales la sfatul sotiei mele sa port asa ceva mai ales iarna.Alta chestie interesanta este ca purtarea dresurilor medicinale chiar de barbati previne formarea varicelor si relaxeaza foarte buna a picioarelor atunci cand stai mult in picioare sau cand alergi(joging sau ciclism), am observat ca strange usor muschii si favorizeaza circulatia sangelui si formarea muschilor la sala de fitness.Deci dresurile medicinale sau cu efect de relamasaj) sunt ideale pentru sport sau pentru cei care stau mult in picioare(paznici,jandarmi).Eu port de cativa ani cand am nevoie si stiu ca voi calatorii mult pe jos sau cand este foarte frig afara.Nu este nici o rusine mai els ca pe sub blugi nu se vede si nu este important sa arati bine in ei,ci pentru efectul lor reconfortant(dresuri medicinale de relax) sau in cazul colantilor grosi ca tin de cald.Deci purtare dresurilor sau colantilor de catre barbati(chiar daca sunt de dama) este binevenita si nu conteaza culoarea pentru ca important este sa tina de cald si sa maseze piciorul, nu de frumusete cum sunt cei lycra luciosi cu grosimi de 15-20DEN. Astia sunt chiar pentru dama si nu isi are rostul.
  •  
    • 1 mesaje
    28 Mar 2010, 17:31
    1 0
    Cred ca multi tipi poarta strampi grosi/colanti pe sub pantaloni iarna, insa e intradevar un accesoriu mai tabu si un pic jenant de discutat altfel decit sub anonimitatea internetului Cred ca jena se refera in general la orice se pune pe dedesubt, nu neaparat la optiunea intre izmene sau dres.
    In nici un caz nu cred ca este ceva de care sa iti fie rusine, dar plecind de la interpretarea ca este o slabiciune sa iti fie frig probabil ca sintem mai atenti sa nu se afle ce avem pe sub pantaloni (fapt ce e valabil de multe ori si in cazul fetelor).
    Am vazut la tarabe mai ales egari grosi cu "deschidere" in fata, ceea ce inseamna ca exista o clientela suficienta pentru astfel de produse (in afara celor care gasesc pe internet o varietate mai mare).
  •  
    • 1 mesaje
    7 Aug 2010, 20:25
    0 0
    buna evysor, sunt un tip si am citit mesajul tau cu dresurile purtate de barbati.eu chiar port dres de dama negru de 20 sau 40 den si nu imi este rusine sa spun ca port si tanga de culoare roz si sunt hetero, am si prietena.astept mesajul tau.de asta ce spui?
  •  
    • 21507 mesaje
    8 Aug 2010, 19:42
    0 1
    a mai trecut o iarna de-atunci,acu'i de purtat ciorapi gen plasa
  •  
    • 58 mesaje
    9 Aug 2010, 14:12
    0 1
    nu mi-ar placea sa il vad pe prietenul meu cu dresuri nu m-ar excita deloc asta dar fiecare cu parerile lui sorry