dresurile sunt si pentru barbati?

  •  
    • 14 mesaje
    5 Feb 2009, 16:47
    9 0
    buna fetelor! nu de multa vreme am vazut o stire cum ar exista strampi pentru barbati iar de atunci sotul meu poarta zilnic strampi ba chiar i si schimbam intre noi. totusi mise pare cam ciudat ca un barbat sa poarte asa ceva ,dar el spune ca se simte foarte confortabil cu iei si plus de asta ma excita si pe mine foarte mult cand il vad seara in pat si mai ales cand nu are nimic pe dedesupt. voi ce parere aveti?
  •  
    • 2386 mesaje
    6 Feb 2009, 14:05
    2 0
    Despre colanti su ca poarta si barbatii pt ca tin cald si se lipesc de picioare. Despre strampi (dresuri adica), nu stiu ce sa zic.
    Eu cadn il vad pe-al meu cu colanti m-apuca rasul, parca ar fi balerin, dar decat sa inghete...
  •  
    • 1639 mesaje
    6 Feb 2009, 15:02
    4 0
    ) eu nu am auzit de asa ceva....stiu despre sportivi ca ei poarta un fel de colanti, dar nu sunt colanti defapt....sunt ceva pantaloni special care ii poarta pe anotimp rece fotbalistii...si mai ales la antrenamente pe sub pantalonii scurti...

    cat despre ciorapi....fara suparare dar nu mi-ar placea sa-l vad pe iubitu asa ...as crede ca mai are o latura probabil....sunt tot felul de pantaloni pentru barbati speciali...dar dres...nu stiu

    dar fiecare cum ii place si cum se simte bine
  •  
    • 14 mesaje
    6 Feb 2009, 15:05
    6 0
    nu era vorba de colanti ! ci de strampi. al meu poarta strampi de 50-70 deni nu colanti. si mie mi se pare amuzant dar si foarte excitant mai ales cand nu are chiloti pe el si i simt ........... prin strampi. da dar el tot de frig i poarta
  •  
    • 14 mesaje
    12 Feb 2009, 08:02
    0 0
    haideti fetelor mai vreau si alte comentarii !
  •  
    • 7 mesaje
    13 Feb 2009, 15:41
    3 0
    Sint un tip normal si port dresuri groase 60 100den sau iegari de microfibra pe dedesupt pe timp rece sint foarte confortabili si caldurosi in comparatie cu indispensabilii care sint largi si inestetice.In prezent dresurile sint considerate obiecte de imbracaminte tabu pentru barbati din cauza ca avem prea multe prejudecati .In vestul europei se gasesc in magazine dresuri pentru barbati si se vind ca daca nu nu s-ar mai face.astept parerile voastre.
  •  
    • 14 mesaje
    20 Feb 2009, 16:04
    6 1
    aha ! deci sotul meu nu este singurul barbat care poarta strampi! ma bucur sa aud asta
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    20 Feb 2009, 16:21
    4 0
    iarna in cazul în care stai mai mult pe afară eu zic că nu ai cum să rezişti fără ştrampi sau colanţi. fie bărbat sau femeie. asta dacă îţi pasă de sănătate.
    ar trebui să lăsam la o parte prejudecăţile şi să ne gândim şi la consecinţe asupra organismului supus la frig.
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    20 Feb 2009, 16:24
    1 0
    eu am o cunoştinţă femeie care nu purta iarna niciodată nimic altceva decât jeanşi. dar a şi resimţit după câţiva ani efectele negative. numearoase chisturi ovariene, a pierdut mai multe saricini din cauza inflamaţiei pelviene cronice. eu cred că şi în cazul bărbaţilor poate avea consecinţe la fel de dăunătoare.
    şi ea râdea de mine că mă înfofolesc.
  •  
    • 14 mesaje
    24 Feb 2009, 08:00
    2 0
    da ! sunt de parere cu voi . decat sa ingheti de frig si mai tarziu sa apara problemele medicale , atat pentru noi cat si pentru barbati mai bine sa fim infofoliti.eu port dresuri atat vara cat si iarna , vara cu fusta desigur .iar pentru barbati pot spune lafel. una e sa poarte o pereche de strampi fini pe sub pantalon si alta e sa poarte vechiile izmene batranesti care le deformeaza corpul.
  •  
    • 7 mesaje
    25 Feb 2009, 00:05
    1 0
    Sunt boy2009 si dupa cum am mai spus sunt un barbat normal si consider ciorapii pantalon un obiect de imbracaminte care-i port pe sub pantaloni in loc de clasicele ismene .Sint foarte confortabili si ok.Ma intreb de ce dresul e un obiect de imbracaminte tabu pentru barbati astept pareri si opinii de la dumneavoastra dar mai ales din partea lui Romina79.
  •  
    • 14 mesaje
    25 Feb 2009, 08:13
    3 0
    buna! da iti raspund la intrebare. m-ai inteles gresit. pentru mine una nu este ceva iesit din comun ca un barbat a poarte strampi . este o vestimentatie normala unisex numai ca la inceput cand l-am vazut pe sotul meu cu asa ceva sincer am fost putin nu pot spune speriata dr mai mult curioasa sa vad daca si altii poarta asa ceva in romania deoarece in germania este chiar o moda la barbati si chiar se vand foarte bine.asta o stiu de la o vanzatoare de acolo,acum insa este totul ok mai ales cand sotul meu a inlocuit chiar si pantalonii de casa cu strampi ca si mine .acasa ne petrecem timpul liber amandoi imbracati la fel si pot spune ca ma excita fantastic. asa ca poarta linistit ca sunt ok
  •  
    • 7 mesaje
    26 Feb 2009, 12:30
    1 1
    Romina 79 multumesc pentru raspuns la mesaj esti o fata super ok.La Cluj s-a deschis un magazin online de unde se pot cumpara dresuri atit pentru femei cit si pentru barbati numit SOSETARIA .Eu deocamdata nu am facut nici o comanda ca vreau sa cumpar direct de la sursa.Ma bucur ca exista persoane care au aceleasi gusturi si pasiuni ca si mine.Zilele trecute am cumparat un dres ADESGO 100 den de bumbac si e super ok.Astept sa va spuneti parerile pro sau contra.
  •  
    • 76 mesaje
    26 Feb 2009, 21:30
    1 1
    deci referitor la (iegari,strampi). Lucrez in domeniul constructiilor de vreo 10 ani unde nu doar vara este de lucru ci si iarna chiar daca sunt -10*C inchipuitiva cum e sa stai 10 ore afara in frig, degeaba aveam 2 perechi de izmene si 3 pulovere ca tot veneam acasa degerat tot abia ami simteam corpul pana intro-zi prietena mea mi-a sugerat sa iau pe mine o pereche de iegari intregi pe care ai cumparase de peceva site,nu zic ca nu mam uitat un pic uart la ea dar chiar au avut un efect pozitiv.De atunci in fiecare iarna port asa ceva .
  •  
    • 14 mesaje
    27 Feb 2009, 08:26
    4 0
    bravo baieti ! nu va uitati ce zice lumea purtati ceea ce va este confortabil iar cine are ceva de comentat aucetii aminte daca cunoaste putina istorie de unde provin strampii si spunetile ca , cu multe secole in urma barbatii erau cei ce purtau strampi nu femeile. iar un sfat de la mine daca vreti si aveti iubite , punetiva seara in pat cu o pereche de strampi ceva mai fini si o sa vedeti rezultatele . pe mine una ma excita la maxim cand il ating pe sotul meu.
  •  
    • 76 mesaje
    27 Feb 2009, 11:12
    0 0
    aici ai dreptate romina79 si nu sunt multe secole doar 2-3.Iar ideea cu strampi sa ma pun in pat linga iubita nush cum vine asta,dar de curiozitate sa vad reactia ei am sa incerc sa vad daca e asa cum zici u, poate e chiar asa si eu nu mi-am dat seama
  •  
    • 14 mesaje
    27 Feb 2009, 19:23
    1 1
    asa e ai sa vezi ! cel putin eu asa simt insa ea nu stiu. succes
  •  
    • 7 mesaje
    27 Feb 2009, 22:18
    1 1
    Romina ai dreptate acum cind scriu port un dres 20den de culoarea pielii de la Mondex sint super ma simt foarte bine in ei.Sotia mi-a spus ca pot sa-i port daca i-mi plac si-i place si ei.Voi ce dresuri purtati si de citi den?Te-ai uitat ce ciorapi sint pe site la sosetaria?Astept mesaje si pareri de la mai multe persoane.Romina de ziua martisorului i-ti doresc sa iubesti si sa fi iubita.
  •  
    • 76 mesaje
    3 Mar 2009, 01:12
    0 0
    deci romina ai avut u dreptate in privinta asta dar acuma ce ma fac caci iubita sa apucat sa ma ambrace din cap pana in picioare cu tot felul de costume din tot felul de materiale fine din licra si mai stiu eu cei mai trece prin cap ceea ce mie nu tare ami convine doar atata ca o iubesc si ai fac pe plac,acuma ce sa inteleg deaici ca nui place fizicul meu sau ??
  •  
    • 14 mesaje
    3 Mar 2009, 10:07
    2 0
    florine n stiu cum arati la corp dar cu siguranta ca nu asta e problema ci doar ca o excita foarte tare. eu una cand port un dres pe mine fara lenjerie intima si sotul meu se excita foarte are mai ales cand ma atinge . asa e si la noi femeile cand voi purtati ceva excitant simtim o excitare puternica si in moentele alea nu ne intereseaza corpul. iar sa raspnd la cealalta intrebare si eu i-am cumparat sotului meu un dres mai fin de 20 den de aceeasi culoare cu al meu si e super