Bigudiurile "arici"

•  
    • 686 mesaje
    4 Feb 2009, 00:23
    0 0
    Folositi?Mi-am luat vreo 3 seturi si vreau sa le folosesc dar nu prea mai am rabdare(eu care stateam si cate 2 ore pt.par).Ceva sfaturi?Cum se pun mai bine,cu ce dau inainte,usuc parul cu foehnul dupa ...cine foloseste sau stie ceva sa-mi spuna si mie cate ceva.Si sa nu stea doar 1 ora Multumesc fetelor.
  •  
    • 514 mesaje
    4 Feb 2009, 10:45
    1 1
    pot sa-ti spun doar ca m-am enervat teribil din cauza acestor bigudiuri ca sa nu mai zic ca am fost trasa teribil de par.
    sunt ok doar pentru par relativ scurt,pentru ceva pana la umeri sau mai lung deja te apuca o mie de draci.se incalcesc foarte repede din cauza acelui scai;daca ai neinspiratia sa aplici si mouse sau gel inainte de aplicarea ariciului,pai ai treaba apoi,poate apelezi si la foarfec numai sa scapi de nenorocire.
  •  
    • 686 mesaje
    4 Feb 2009, 12:58
    0 0
    pai cum de naiba ai patit asta? Mie oricum nu-mi place sa pun spuma inainte de bigudiuri de orice fel,se vede naspa zic eu.
  •  
    • 171 mesaje
    4 Feb 2009, 13:10
    0 0
    sunt oribile...eu am incercat,si mi se electriza parul..fara forma..nu am suportat!!!! prefer placa!
  •  
    • 39 mesaje
    4 Feb 2009, 18:38
    0 0
    cel mai simplu este sa le pui pe paul uscat pe jumatate, insa foarte important sa pui suvite mai subtiri si foarte bine pieptanate. dupa ce se usuca parul total le scoti, dai cu fixativ si il aranjezi doar cu degetele, fara perie sau pieptan. mult spor
  •  
    • 1352 mesaje
    5 Feb 2009, 12:34
    0 0
    Daca ai parul lung sunt greu de folosit.Se incaceste parul si cand le scoti,tre sa trag si iti rupi o gramada de fire.Si eu mi-am luat acum 2 ani si nu le-am folosit decat de 2 ori.
  •  
    • 694 mesaje
    5 Feb 2009, 13:32
    0 0
    Apropo de bigudiuri, unde pot gasi "moatze" cu care sa pot dormi? Chestiile alea flexibile si moi, cu care pot sa stau si noaptea, ca sa nu ma stresez in timpul zilei..
  •  
    • 686 mesaje
    5 Feb 2009, 18:02
    0 0
    Eu am parul mediu pana pe umeri cam asa,sa vad cum ma descurc nu poate fi imposibil,am dexteritate .Si cred ca o sa-mi iau si eu ,apropo pishicuta(scuze daca l-am pocit)de moate,niste bureti din aia.Sunt tare misto si sunt de toate marimile.Eu inainte cand eram mai mica si aveam si parul mai lung imi faceam moate singura din ziar si ata.Puneam o bucata de ata,sfoara sau ce era si o bucata mai dreptunghiulara de ziar ,infasuram ata si apoi rasuceam putin ziaru' sa stea ata. Oricum imi statea parul super.
  •  
    • 694 mesaje
    6 Feb 2009, 14:19
    0 0
    Daa...Si eu imi faceam bucle cu moatzeDe fapt..mama mi le punea.Numai ca nu foloseam ata, ci fasii de material, iar la mijlocul lor ziar

Pana la urma, unde gasesc buretei?Pe unde ati vazut?