par blond

•  
    • 21 mesaje
    2 Feb 2009, 19:02
    0 0
    fetelor am nevoie de un sfat...pana acum o luna aveam parul blond deschis obtinut doar prin vopsire repetata,fara decolorare,dar din dorinta de schimbare m-am facut satena inchis cu garniere...acum vreau iar sa fiu blonda,ce ar trebui sa fac sa ajung direct la un blond deschis?daca fara decolorant nu merge atunci p care mi-l recomandati?
  •  
    • 35 mesaje
    5 Feb 2009, 13:02
    0 0
    daca vrei iar blond din saten , trebuie decolorat. La site-ul www.kleral.ro gasesti produse profesionale de decolorat si vopsit. Bafta!
  •  
    • 337 mesaje
    5 Feb 2009, 17:25
    1 0
    ma cleo nu pot sa intru pe un topic ca dau numai de tine si reclama ta.gata ajunge ca esti prea disperata!
  •  
    • 116 mesaje
    6 Feb 2009, 12:19
    0 0
    Pai... eu cred ca depinde de cat timp te-ai vopsit. Eu am trecut prin acelasi lucru, si vroiam sa raman la culoarea mai inchisa, ca sa nu ma mai vopsesc, si sa revin la culoarea naturala. Din pacate, dupa 1 luna, parul meu era inapoi blond (de la spalat), si a trebuit sa astept 1 an jumate' sa scap de blond.
  •  
    • 21 mesaje
    6 Feb 2009, 12:31
    0 0
    se pare ca mie mi-a prins ft bn garnierul...abia daca s-a deschis putin de la spalare.dar s-a mai decolorat careva dintre voi si i s-a ars intradevar parul asa cum se aude peste tot?
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2009, 16:17
    0 0
    eu m-am decolorat la salon la api estetic cu un produs de la kleral fara amoniac si nu s-a ars, arata perfect.
    Acum am cu adevarat blondul pe care il doream
  •  
    • 63 mesaje
    6 Feb 2009, 16:21
    0 0
    eu am avut un salon... am fost decolrata odar pe varfuri dar DEGRADEAZA parul , desi eu am folosit crema cu musetel decoloranta wella profesional care e f. buna . parul la varfuri nu mai e cum e restul (eu in rest nu mi-l vopsesc si e si spre gras, deci nu e uscat, ars, degradat). Decolorarea oricum sa o faceti la o coafeza buna, cu un produs similar celui de care v-am zis si cu un oxidant slab, de 6 sau chiar 3 chair daca trebuie sa stai mai mult. Mai bine repeti decolorarea inca o data , chiar daca te costa. coafezele preferea sa faca totul rapid , daca auzi de oxidant 12 fugi, doar incompetentele il folosesc la decolorare. Mai bine oricum ai rabdare si vopseste-l de mai multe ori; in plus, intreba-te :chiar iti sta asa bine blond deschis, sau e ceva doar "de plictiseala? ".
    eu mai am pe stoc crema decoloranta wella ., la pret de producator, dar daca nu esti de meserie....
    oricum , dupa decolrare neaparat masti de par, produse leave-in, sampoane speciale.
    ruxi_a@yahoo.com
  •  
    • 35 mesaje
    14 Feb 2009, 16:31
    0 0
    ma allondra, tu fa ce vrei, eu va spun ce mi-a facut mie bine. Disperata eram cand aveam parul uscat si distrus, acum sunt fff multumita si vreau sa va spun si voua ce remediu am gasit. Malitia poate fi si ignoranta. N-ai decat sa incerci si dupa aia sa-mi spui daca am avut dreptate sau nu. Curiozitatea duce la descoperiri importante cateodata, nu?
  •  
    • 150 mesaje
    14 Feb 2009, 23:52
    0 0
    Singura solutie sa ajungi din nou la blond este sa te decolorezi.Cel mai important este sa nu te vopsesti singura,du-te la un salon si ei vor stii sa te faca fara a-ti distruge parul.Eu sunt blonda de 6 ani de zile si la fel ca tine am dorit o schimbare si la un moment dat m-am facut satena,iar apoi am vrut sa revin la blond.Pe parul vopsit,nuanta de blond nu prinde,oricat de bun ar fii produsul,deci,asa cum am mai spus nu ai alta varianta decat decoloratul.