Diphereline

  •  
    • 126 mesaje
    28 Nov 2010, 14:54
    1 3

    am facut una de 11,75,acum stau asa sa vedem, ce se mai intampla,poate in decembrie nu o sa-mi vina cm..te pup si mai vorbim

  •  
    • 4 mesaje
    6 Dec 2010, 15:46
    0 4
    Buna, fetelor. am tot citit forumurile in care scrieti si am zis sa va impartasesc si eu experienta mea. Anul trecut am fost operata de chist ovarian si la 8 luni de la operatie am facut endometrioza.Am urmat un tratament timp de 3 luni cu diphereline si se pare ca totul este in regula acum in ceea ce priveste endometrioza.Problema cu chisturile e mai grava la mine.Am 30 de ani, nu am niciun bebe si imi doresc f mult.Eu am facut ultima injectie cu diphereline pe 29 octombrie. Doctorul meu mi-a spus ca acum as avea sanse destul de mari sa raman insarcinata si doresc sa-mi urmaresc ovulatia.In prospectul Diphereline scrie ca prima ovulatie are loc in medie la 58 zile de la ultima injectie iar prima menstruatie la 70 de zile. La voi cum a fost? Ati ovulat inainte de prima menstruatie dupa diphereline. multumesc si sanatate multa
  •  
    • 126 mesaje
    8 Dec 2010, 17:52
    0 1
    buna draga mea,imi pare rau pt tine ca ai endometrioza,la mine dupa prima tura de diph.doc mi-a dat anticonceptionale o luna ca sa-mi vina cm si mi se facu-se un alt chist dar functional care mi sa retras de la anti conceptionale..acuma ce sa-ti spun fiecare organism reactioneaza altfel, iti doresc noroc.
  •  
    • 53 mesaje
    8 Dec 2010, 21:21
    0 0

    Servus Ioana,ce mai faci?cum te mai simti pe diph ?

    Eu sunt OK si BB la fel.te pup si sa ne auzim cu bine.Pupici!

  •  
    • 126 mesaje
    10 Dec 2010, 20:03
    3 0
    buna misspiss,am crezut ca m-ai uitat,imi pare bine pt tine ca esti bine si pt bebe la fel,eu ce sa fac ...tot asa, am sperat ca luna asta sa nu-mi vina cm ,dar am sperat degeaba,nu stiu ce sa ma mai fac..m-am hotarat sa nu mai merg la medic anul acesta ca oricum nu are ce sa-mi faca ,am zis sa stau linistita macar de sarbatori,probabil imi dadea iar ceva hormoni si crede-ma ca asa m-am saturat...te pup si mai vorbim ,sa ai grija de tine
  •  
    • 189 mesaje
    10 Dec 2010, 20:36
    1 1
    Draga ioanayoa! Incearca ceva naturist, nu ai nimic de pierdut. Desigur sa iei si ce ai primit de la medic. Sunt deja multe cupluri fericite, ca au copii. Vorbesc de microalge, cauta produsul Green Gold Imune, actioneaza la nivel celular, are 4 alge, una curata celulele, altele 2 aprovizioneaza cu 4000 de subst vitale si una protejeaza celulele prin astaxanthin- cel mai puternic antioxidant-. Rezultate sunt o multime, mamei i s-a absorbit o tumoare de 5 cm de la glanda tiroida, unei prietene 9 chisturi din san... Nu mai fi dezamagita si cauta in zona ta acest Imune si mai vorbim cand nu-ti mai vine cm si ne spui ca testul e pozitiv . O sa ai ovul sanatos, curat, si v-ei avea bebe sanatos! Citeste despre cercetari www.algae-facts.com
    Sa auzim de bine!
  •  
    • 53 mesaje
    10 Dec 2010, 21:34
    0 1

    Ioana - ai dreptate sa mai astepti un pic ,ca oricum vin sarbatorile si nimeni nu mai are timp de nimic si prea multe pastile,hormoni ...si la FIV nu prea stau pe ganduri sa-ti dea doza cea mai mare.la mine la inceput au dat doza fff mare -si apoi au redus-o .normal este invers .daca reactionezi la stimulare medie sau usoara este f bine ,daca nu se trece progresiv.dar nimeni nu are timp.Eu am 2 bebei ,nu stiu daca ti-am zis,sunt gemeni,sunt in ac placenta doar separati de o membrana.unul are 2,93cm si cel mare 3 si un pic.sunt in grafic pentru 10 sapt.i-am vazut au manute,picioruse ..misca .cel mare mult ,cel mic mai putin ca cel mare cam sta pe el.Ai grija de tine si mai vorbim.Poate ,zic si eu ,sa incerci alt medic,alta oras..nu stiu.Te pup!

  •  
    • 126 mesaje
    11 Dec 2010, 13:57
    4 0
    iti multumesc mult pt sfaturile tale o sa ma interesez de la anu de ceva naturist,numai cine este in aceasta situatie poate sa inteleaga cat este de dureros...dar sa lasam asta, sant fericita pt tine...ce frumos vorbesti despre bebelusii tai!credca esti f. bucuroasa...va pup pe toti si sa aveti grija de voi.
  •  
    • 53 mesaje
    29 Dec 2010, 22:23
    0 0

    Buna Ioana,

    In primul rand ,vreau sa-ti urez un nou an bun,cu multa sanatate si fericire.La multi ani!

    In al.2.lea rand vreau sa te anunt ca gemenii mei sunt baietei ,sunt OK .Eu trebuie sa fac cerclaj in ianuarie si chiar nu mai am chef..Atatea proceduri si atatea medicamente ,m-am cam saturat dar asta este.

    Te pup! si sa ne auzim cu bine.

  •  
    • 53 mesaje
    24 Ian 2011, 21:47
    0 1

    Servus Ioana,Ce mai faci?Cum esti? ma gandeam zilele trecute ca nu mai dai nici un semn.

    Te pup si astept un semn de la tine.

  •  
    • 1 mesaje
    24 Iun 2011, 15:48
    0 0
    Buna,
    Din pacate de curand am intrat si e in clubul vostru, am aflat ca am endometrioza, pe ovarul drept 4 chisturi de 2 cm si unul pe stangul tot 2 cm iar CA125 ama vut 240, deci o endometrioza avansata din cate a zis doctorul. Ieri am facut diphereline 11,25 si ma tot gandescu cum va fi. avesti idee daca dupa injectia asta trebuie sa imi vina CM fara alt tratament? si cam cand? Voua ce v-a dat doctorul dupa diphereline? Sunt speriata si ma tot gandesc de ce mi s-a intamplat? Am doar 24 de ani.
  •  
    • 3 mesaje
    4 Iul 2018, 11:43
    0 1
    Vand 1 fiola Diphereline 3.75 mg sigilat Triptorelinum, Beaufour Ipsen Industrie, am cumparat in plus si nu mi s-a prelungit tratamentul de la spital. PRET 190 RON TEL 0732009390 DANIELA
  •  
    • 3 mesaje
    4 Iul 2018, 11:44
    1 6
    Vand 1 fiola Diphereline 3.75 mg sigilat Triptorelinum, Beaufour Ipsen Industrie, am cumparat in plus si nu mi s-a prelungit tratamentul de la spital. PRET 190 RON TEL 0732009390 DANIELA