Diphereline

  •  
    • 112 mesaje
    1 Oct 2010, 08:08
    0 0
    buna ziua! am 2 fiole de dipherilin. sunt din buc. cine le vrea, le dau gratis sa-mi scrie pe acest forum. sunt bineinteles in termenul de garantie, le tin in frigider.
  •  
    • 126 mesaje
    2 Oct 2010, 19:06
    1 1
    salut fetelor..sant f suparata nu mai merg acum la sibiu pt ca doc sa hotarat ca trebuie sa fac iar diph.mi-a venit sa ma dau cu capul de pereticand am auzit ..deja am facut injectia pt 3luni,deci mai am de asteptat...te pup misspiss si iti doresc mult noroc
  •  
    • 53 mesaje
    4 Oct 2010, 10:32
    1 0
    buna Ioana, ce sa zic - o sa avem dipherelinul in program ca ceva obisnuit....din pacate...
    cate inj o sa faci acum?sau o sa fie doar una ?
    te pup si mai vorbim..
    eu maine ma duc la SB dar nu stiu ce am .am o stare de plictiseala si parca nimic nu-mi mai place,sunt nervoasa,agitata si parca cand vorbesc despre FIV,...parca nu vorbesc de mine...pupici.
  •  
    • 11 mesaje
    6 Oct 2010, 11:45
    0 0
    buna ziua fetelor,nu stiu ce sa mai zic. as vrea sa stiu daca am facut diphereline pe 6.10.2010 urmatoarea o fac pe 02.11.2010??? numar 28 zile incepand cu data de06.10.2010,nu????
    mai am o rugaminte,as vrea sa incerc si alt medic ,nu stiu,as mai vrea si parerea altui medic,sa vad ce zice de acest chist endometriozic,ca dupa cum v-am mai spus la mine sunt mai mult,adica sunt operata in urma unei inseminari artificiale si atrebuit sa-mi scoata trompele.odata mi-au facut o celioscopie si mi-au spart un vas de singe si a trebuit sa ma opereze.deci sunt cam confuza si de asta as vrea si parerea altui medic.
  •  
    • 11 mesaje
    6 Oct 2010, 11:47
    0 0
    gina dephereline de 3.75mg??
    si la ce pret le dai??
    mie mi-ar mai trebui numai una in noiembrie sa o fac,poate mai vorbim???
  •  
    • 112 mesaje
    7 Oct 2010, 13:21
    0 0
    o sa ma uit acasa la gramaj, nu stiu de cat este. il dau gratis. maine iti rasp. promit.
  •  
    • 112 mesaje
    8 Oct 2010, 08:06
    0 0
    buna! malina am diphereline de 0,1 mg, 2 flacoane.
  •  
    • 11 mesaje
    8 Oct 2010, 13:36
    0 0
    iti multumesc din suflet gina,dar eu mai am una de facut de 37.5mg. iti multumesc inca o data,sa fii sanatoasa
  •  
    • 126 mesaje
    16 Oct 2010, 11:42
    1 0
    hellooo...misspiss ..ce mai faci?cum esti?astept vesti de la tine
  •  
    • 53 mesaje
    16 Oct 2010, 18:25
    0 0
    Salut Ioana,azi am avut embriotransferul,sunt la Sb ,maine ma duc acasa si sunt OK.Surrprinzator am avut 22 ovocite,17 mature si in final 9 embrioni de ziua 5.azi ,azi la 11 am avut transferul,2 embrioni este ciudat ,te uiti pe monitor si vezi 2 cerculete ...am avut un sentiment ciudat ca niciodata.la punctie a fost OK fara dureri si mi-am revenit super repede.am avut o stimulare cam puternica si inca sunt balonata dar nu mai conteaza am 2 baietei la purtator.Tu cum esti? ce mai zici?pe 25 fac beta.te pup si sa ai grija de tine.
  •  
    • 126 mesaje
    17 Oct 2010, 20:43
    0 0
    oaaau,parca vorbesti in limbi straine.....,eu asa departe vad chestiile astea pentru mine,imi pare bine ca totul a decurs cum trebuie abia astept sa-mi mai scrii pe parcurs ...vezi ca te-a ajutat d-zeu,totul va fi bine,imi pare bine pt tine te pup ...eu acum sant in asteptare dupa diph.3 luni stau linistita nu ma mai gandesc ca tre sa merg la medic sau sa fac stimulari o sa incerc sa ma relaxez...mai vorbim doamne ajuta
  •  
    • 53 mesaje
    19 Oct 2010, 12:23
    0 0
    Salut Ioana - si eu am impresia ca este ireal si cand vorbesc de mine parca vorbesc de altcineva.acum timpul trece greu ,mi-am limitat mult activitatea si nu prea sunt obisnuita .parca ,nici nu mai stiu sa merg incet sau sa ma plimb.in ultimul timp tot pe fuga uiti de anumite lucruri pe care odata le faceai cu placere.Mersi de mesaj si cum zice dr I de la SB - daca e sa se intample se intampla.si are dreptate ,nimic parca nu depinde de noi.te pup si sa ne auzim cu bine.
  •  
    • 53 mesaje
    25 Oct 2010, 13:17
    0 0
    beta 117,13.
    Sunt fericita ,o sa o repet si peste 48 de ore ca asa a zis medicul.
    Va pup si mai vorbim!!!!!!!!
  •  
    • 126 mesaje
    25 Oct 2010, 20:37
    0 0
    abia astept
  •  
    • 108 mesaje
    25 Oct 2010, 23:02
    0 0
    felicitari, miss
  •  
    • 53 mesaje
    28 Oct 2010, 15:42
    0 0
    Fetelor - va multumesc.
    am reptat beta este 327 ,sigur este acolo ,nu se stie daca 1 sau 2,in sapt cu 8 nov ma duc la control,abia astept.
    va pup pe toate si mai vorbim.
    Pup.
  •  
    • 126 mesaje
    17 Nov 2010, 17:47
    0 0

    Servus misspiss,ce mai faci nu ai dat nici un semn de viata demult.....sper ca ai vesti bune in continuare,cum te simiti?

  •  
    • 53 mesaje
    22 Nov 2010, 14:50
    0 0

    Servus Ioana, sunt bine.Nu stiu daca am apucat sa-ti spun dar am 2 BB,sunt in ac placenta si sunt separati de o membrana.Ma simt f bine ca uneori ma intreb daca totul este OK .Saptamana viitoare ma duc la o a.2.a eco si abia astept sa vad daca sunt bine.La prima eco am fost la SB si medicul zice uite o inima (inca nu se aude doar se vede o luminita cere palpaie pe monitor) si mai sta putin si zice si uite inca o inima ...am crezut ca lesin ..de fericire si binenteles si de frica - deoarece avand uterul f mic sper sa se dezvolte bine.in ac zi am fost si la mine in oras si i-am vazut din nou .bineteles ca au zis un pic diferit cel de la SB a zis ca sunt separati si sunt 2 placente cel de la mine a zis ca este o singura placenta.acum vad saptamana viitoare.

    Tu cum mai esti ?ce ai mai facut ?  te pup si mai vorbim.

  •  
    • 126 mesaje
    22 Nov 2010, 18:04
    0 1
    oooo ,ce ma bucur pentru tine,imi pare asa de bine cand aud pe cineva ca reuseste....eu nu sant prea bine,am facut la 1oct diphereline si in 8 noiembrie mi-a venit cm,ceea ce nu e normal,nici doc nu-si explica...Tu ai mai auzit pe cineva sa-i vina ciclu dupa diph.?Apropo..nu mi-ai spus cam cat te-a costat inseminarea.iti doresc tot binele din lume si sa auzim numai de bine,te pup.
  •  
    • 53 mesaje
    23 Nov 2010, 22:11
    0 0
    Servus Ioana,mersi de mesaj.
    Nu am mai auzit cm pe dipherelin ,stiam ca in prima luna mai pot sa apara ceva sangerari dar nu mult cantitativ sau mai multe zile.Cate inj faci acum? Despre costuri ce sa zic difera mult de la persoana la pers in functie de tratament.Eu am ajuns cu tot cu tratament si analize in jur de 14.000.Am inteles ca destul de bine ...daca pot spune asa ca sunt tratamente si mai scumpe -eu am fost pe Puregon ,punctia a fost 5514 ...costul transferului ,eu am avut in ziua 5 si binenteles am fost cazata doar 1 noapte dupa ET.erau tipe care au stat toata stimularea cazate la SB .daca mai este ceva ce pot sa-ti zic sa ma intrebi ca spun tot.te pup si mai vorbim sanatate multa si sa auzim de bine.