foite chinezesti??

•  
    • 34 mesaje
    3 Iun 2004, 10:42
    0 0
    Dragele mele, mi-a spus cineva ca s-ar gasi la farmacie niste contraceptive, pe numele lor "foite chinezesti" care au rolul unui prezervativ, dar se folosesc de catre femei. Eu nu am mai auzit de asa ceva! Voi ce stiti?
  •  
    • 331 mesaje
    3 Iun 2004, 11:40
    0 0
    da, eu am folosit... sint niste folii cam de 4cm x 6 cm, se pliaza si se introduc in vagin... mie personal nu mi-au dat senzatia de siguranta, asa ca dupa actul sexual - pe pachet spune ca nu ai voie spalari timp de 30 min. - eu intram in dus si stateam jumate de ora lejer....asa ca am renuntat si folosesc contraceptive orale, sigure si fara efecte secundare, ca doar de aia am facut analize la nenea doctoru'.
    parerea mea...
  •  
    • 1131 mesaje
    3 Iun 2004, 11:41
    0 0
    Da, am auzit si eu de ele si ca ar fi destul de bune, dar mai mult nici eu nu stiu. Mi se pare ca pe Internet am citit; incearca www.sexdex.ro sau www.seximus.ro
    Succes!
  •  
    • 87 mesaje
    3 Iun 2004, 14:06
    0 0
    nu sunt deloc sigure...cunosc mai multe persoane care au patit-o cu ele.Sunt ovule, mult mai sigure, am folosit unele foarte bune acum vre-o 4 ani se numeau PHARMATEsper sa fi scris bine din aduceri aminte si sa se mai gaseasca)
  •  
    • 726 mesaje
    3 Iun 2004, 14:59
    0 0
    Nu sunt ovule, sunt foite si se numesc NONOXINOLY.
    Eu le-am folosi dar nu ca unica metoda.
  •  
    • 56 mesaje
    3 Iun 2004, 18:25
    0 0
    eu folosesc foitele de aproape 4 ani si nu am avut neplaceri(sarcina nedorita).
    am folosit si ovule Pharmatex dar nu mi-au placut. dupa ce le puneam si se topeau incepeau sa degaje un miros neplacut pentru mine (a clor). in plus mi se pareau destul de scumpe si nu trebuia sa te speli timp de o ora "dupa";iar daca mai vroiam un numar trebuia sa introduc alt ovul(ca si la foite) si mi se parea imposibil fara sa ma spal (dupa ce se topeste,se scurge....).
  •  
    • 56 mesaje
    3 Iun 2004, 18:26
    0 1
    eu folosesc foitele de aproape 4 ani si nu am avut neplaceri(sarcina nedorita).
    am folosit si ovule Pharmatex dar nu mi-au placut. dupa ce le puneam si se topeau incepeau sa degaje un miros neplacut pentru mine (a clor). in plus mi se pareau destul de scumpe si nu trebuia sa te speli timp de o ora "dupa";iar daca mai vroiam un numar trebuia sa introduc alt ovul(ca si la foite) si mi se parea imposibil fara sa ma spal (dupa ce se topeste,se scurge....).
  •  
    • 37 mesaje
    3 Iun 2004, 19:11
    0 0
    O prietena a patit-o cu foitele astea.Apoi sint incomode,se topesc.miros si.........au gust amar. De ce nu anticonceptionale? ai multe avantaje,printre care si curatirea tenului ,janine de exemplu.pa
  •  
    • 34 mesaje
    3 Iun 2004, 20:01
    0 0
    Va multumesc mult pt raspunsuri. Am un prieten care zice ca nu fol prezervativ, pt ca are "capul" prea mare si nu a gasit prezervativ care sa nu-l stringa. Voi ce prezervative xxl recomandati?
  •  
    • 27 mesaje
    4 Iun 2004, 01:49
    0 0
    Scuze, scuze!
    Cunosc foarte multi tipi care se cred prea... mari ca sa foloseasca prezervativul!!!
    Nu-i rani orgoliul, nu-i spune ca nu este decit o biata... medie, ci ca prezervativele sint suficient de elastice pt. a cuprinde orice dimensiune!
    Daca e intr-adevar un... fenomen, incearca Durex XL, asta daca le poti gasi in Romania!
    Succes si... distreaza-te bine!
  •  
    • 1102 mesaje
    4 Iun 2004, 12:00
    0 0
    cred ca te abureste cu A mare...

spune-i si tu ca o sa o faci fara prezervativ cand o sa vina la tine cu rezultatul analizelor la HIV, SIfilis...
    Pariu ca o sa gaseasca subit un prezervativ care sa ii se potriveasca...
  •  
    • 34 mesaje
    4 Iun 2004, 14:22
    0 0
    Asta am si facut... L-am speriat cu SIDA si sarcina, asa ca a acceptat ideea de prezervativ, dar vreau sa gasesc unul care sa nu-l jeneze totusi.
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mai 2006, 20:13
    0 0
    AM FOLOSIT SI EU DE CATEVA ORI DAR NU AM AVUT NICI O PROBLEMA DE GENUL SA RAMAN,DAR IN SCHIMB DUPA AL DOILEA NUMAR INCEPEAU SA MA JENEZE SI AM RENUNTAT LA ELE.
  •  
    • 1072 mesaje
    19 Mai 2006, 21:04
    0 0
    si eu amfolosit si folosesc.Nu mi s-a intamplat sa am probleme.
  •  
    • 290 mesaje
    20 Mai 2006, 07:47
    0 0
    le folosesc de4ani,sar daca stii cum trebuiesc folosite nu ramai niciodata insarcinata.dupa ce le-ati introdus dupa 10 minute puteti avea contact iar ele au efect de anticonceptie timp de 30 minute din clipa introducerii
  •  
    • 1 mesaje
    21 Iul 2007, 22:50
    0 0
    e adevarat ca au miros urat si gust amar?
  •  
    • 1 mesaje
    8 Mar 2009, 01:15
    0 0
    DA ESTE ADEVARAT.SUNT NISTE FOITE CARE SE INTRODUC IN VAGIN.EU LE FOLOSESC DE DOI ANI SI NU AM RAMAS NICIODATA INSARCINATA.O PRIETENA LE IA DE 6 ANI SI MI LE-A RECOMANDAT.DAR SA VA SPUN UN SECRET:NU TREBUIE SA STAI 15-20 MIN PANA SE TOPESC.5 MIN SUNT DE AJUNS.EU ASA PROCEDEZ .