Cum slabesc?

  •  
    • 29 mesaje
    17 Ian 2009, 22:35
    0 0
    buna.. dupa multe incercari esuate de a slabi m-am hotarat sa intreb si alte persoane.. am 17 ani 1.60m si 56kg.. de vreo 3 luni ma tot kinui sa slabesc insa nu reusesc pentru k invatz dupa-amiaza, intru la 13:00-14:00 si ies la 19:30-20:00, si la sc automat trebuie sa manac ceva inainte mancam fast-food acum imi iau un sanvis cu o felie de paine si un fruct dar nu pot sa renunt la cel putin o bomboana de ciocolata pe zi.. nu mananc mult iar seara incerc sa mananc ceva slab insa nu slabesc deloc. de sport nu am timp pentru ca ies tarziu si cand vin acasa nu am kef de nimik ... cine poate va rog sa-mi recomande o dieta sau niste pastile ceva care sa-mi taie pofta de dulce si sa pot slabi si eu pana la vara ?
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    18 Ian 2009, 11:18
    0 0
    la 17 ani nu-ţi recomand să te apuci să iei pastile de slăbit. încearcă să-ţi faci timp măcar o jumate de oră de sport pe zi. nu cred că e chiar imposibil. fără mişcare mai greu slăbeşti. având în vedere că înveţi ai nevoie de un aport energetic mare.
    mănâncă pâine integrală, nu albă, paste integrale, cu sos de roşii, porţii mici de fasole, mazăre, cereale cu iaurt sau lapte degresat. acestea conţin carbohidraţi complecşi care prin absorbţia lentă asigură un nivel constant al glicemiei în sânge. vei avea energie pentru activităţi intelectuale pe parcursul întregii zile.
  •  
    • 50 mesaje
    18 Ian 2009, 14:48
    0 0
    crede.ma ca nu sunt bune deloc pastilele de slabit..slabesti apoi te ingrasi dublu..
    incearca in timpul liber sa faci sport..ajuta mult de tot..mananca cat mai sanatos si mai putina paine.daca se poate deloc..eu una m`am lasat de paine..exclude sucurile acidulate si bea 2L de apa pe zi..iar seara nu manca mult..si nu mai tarziu de ora 19:00 :*
  •  
    • 29 mesaje
    18 Ian 2009, 16:56
    0 0
    avand in vedere ca ajunge cel mai devreme la 20 aksa nu prea am cum sa nu mananc am incercat sapt asta sa mananc fructe seara dar imi potolesc foamea pt maxim 1h si am mancat ori o cana de sana ori crenvusti fara paine. o sa incerc de maine sa fac cateva exercitii dimineata si sa elimin de tot paine.. dar nushu ce as putea manca la sc in cele 7-8h. Stie cineva niste exercitii pentru solduri si picioare?
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    18 Ian 2009, 17:15
    0 0
    dacă zici că ai de învăţat eu nu ţi-aş recomanda sa scoţi pâinea. mănâncă dar puţină. creierul tău funcţionează cu glucoză.
    la vârsta ta cea mai bună metodă de a-ţi ajuta metabolismul să ardă grăsimile este sportul.
    renunţă la fast food şi la mâncăruri grase de genul sosuri cu smântână, ketchup, mâncăruri sărate.
  •  
    • 29 mesaje
    18 Ian 2009, 17:49
    0 0
    dieta aceea cu un pahar de apa calduta pe stomacul gol e buna de ceva? o sa mananc doar 1 felie de paine la sc si s fac vreo 20 min d sport dimineata dar nu prea shtu ce ex sa fac. ms mult pentru raspunsuri :*:*:*
  •  
    • 403 mesaje
    19 Ian 2009, 08:51
    0 0
    In loc de sandwisch poti sa-ti iei iaurt de baut care este chiar f. bun;pe care poti sa-l bei cu banana,cu baton fitness, etc
    Uite de pastile si regimuri la varsta ta.Si nu chiuli la ora de sport, este f. important.
  •  
    • 1 mesaje
    20 Ian 2009, 01:04
    0 0
    salut sincera sa fiu eu sunt la dieta acuma si beau seara o cana de ceai verde si dupamasa la ora 2 iarasi.dupa ora 18 nu mai mananc numai un mar si un iaurt dietetic,iar in timpul zilei iti doresc mult succes si voita
  •  
    • 29 mesaje
    22 Ian 2009, 22:50
    0 0
    v-am urmat sfaturile si am inceput sa fac sport in fiecare zi dimineata vreo 30 min si seara cand am timp si daca mai sunt in stare vreo 15min, nu prea am rabdare si ma enervez knd vad k ink n-am salbit deloc. Mananc 2 felii de paine prajita pe zi, 1 acasa si 1 la sc, iar seara ceva usor fructe,sana etc. Ms mult pt sfaturi si sper sa se vada cat mai repede ceva rezultate k nushu cat mai rezist
  •  
    • 29 mesaje
    22 Ian 2009, 22:52
    0 0
    am uitat sa precizez ca beau in fiecare seara o cana de cei verde
  •  
    • 29 mesaje
    22 Ian 2009, 23:20
    0 0
    fetelor e bun un stepper? ce lucreaza el? eu vreau s slabesc in talie,abdomen si pulpe am vzt unul in real la 100Ron o fii bun de ceva?
  •  
    • 10876 mesaje
    23 Ian 2009, 01:27
    0 0
    pai cu un milion, te duci o luna la sala, la bery fitnes.
    au program de dimineata.de la 8
    au si sauna inclusa in banii astia
    du-te, fa ceva, dar nu lua pastile si nu te infometa.
    ia-ti la scoala o salata si un gratar de pui.ti se rupe tie ca ar ride colegii de tine.
    tu sa fi sanatoasa
  •  
    • 1639 mesaje
    23 Ian 2009, 09:02
    0 0
    ale_ubisa nu cred ca e bun de nimic ....eu am dat 250 de ron pe el anul trecut si nu are nici un efect...e foarte slab...eu acum il tin pe post de noptiera sincer


    cele care intr-adevar sunt bune si o sa vezi rezultate la ele....sunt intre 1000/1500 ron....

    eu asa zic, nu se merita sa dai banii...

    si eu zic ca de banii aia mai bine mergi o luna la sala, la noi de 120 ron ai si antrenor si sauna inclusa...si vreau sa zic ca atunci cand am fost la sala in 4 zile am dat 2 kg jos ....numai ca eu m-am dus doar 2 saptamani dintr-o luna cat am platit ca nu am mai putut sa ma duc din diverse motive....si asa

    dar daca ai timp, cel mai bine dute la sala
  •  
    • 15 mesaje
    23 Ian 2009, 11:04
    0 0
    buna sunt maria din iasi si am doi copii.am reusit sa slabesc cu ajutorul dietei pentru schimbarea metabolismului luata din formula as.am dat jos 9 kg. daca faci rost de reteta fa un efort si tineo,merita. o zi buna
  •  
    • 15 mesaje
    23 Ian 2009, 11:12
    0 0
    eu am citit despre dieta cu tinctura de soc, am inceput-o de ieri.cind voi avea ceva rezultate va voi spune.Pina atunci urati-mi succes
  •  
    gw
    • 8 mesaje
    23 Ian 2009, 13:16
    0 0
    Draga mea,
    Nu cred ca e bine sa iei pastile pt slabit.
    Cel mai bine este sa te informezi inainte de a incepe sa slabesti.
    Eu am citit multe carti legate de cum sa slabesti, dar cel mai mult m-a impresionat cartea scrisa de Carmen Bruma- SLIM.Ti-o recomand cu incredere.
  •  
    gw
    • 8 mesaje
    23 Ian 2009, 13:34
    0 0
    Draga mea,
    daca vrei sa te apuci de gimnastica si sa tii si dieta iti recomand cartea SLIM a lui Carmen Bruma.
    O poti gasi in librarii, dar poti sa o comanzi si prin sms.
    intra pe www.cartedesanatate.ro

    Te pup
  •  
    • 2520 mesaje
    23 Ian 2009, 13:37
    0 0
    gw , iar s-a stricat megafonul?!
    esti tare simpatica nu prea inteleg de ce pui placa zgiriata (adica multe mes.) cind poti pune un CD nou nout si sa pv mai detaliat despre ce e vb.
  •  
    gw
    • 8 mesaje
    23 Ian 2009, 13:53
    0 0
    Trebuie sa tii cont de sfaturile unor femei care au slabit.
    Iti pot recomanda cartea lui Carmen Bruma, SLIM, unde poti sa gasesti niste sfaturi utile.
    Poti sa accesezi site-ul www.cartedesanatate.ro pentru mai multe detalii.

    GW
  •  
    • 29 mesaje
    23 Ian 2009, 22:48
    0 0
    dap..deci nu imi iau niciun stepper. azi dimi am avut frumoasa surpriza sa vad k am slabit 500g km putin dar e bine.. o sa continui tot asa si sa fac cat mai multe exercitii ca vad ca merge. cel mai mult imi doresc sa slabesc in talie daca stiti niste exercitii f eficiente astept pareri:* succes micutzu asteptam progrese:*