As vrea sa mai cresc in inaltime. Cum?

  •  
    • 81 mesaje
    1 Iun 2004, 18:57
    1 0
    Am 22 de ani peste o luna jumate si doar 158cm inaltime. Este posibil sa mai cresc la varsta asta? Ca arat ca de 17 ani (si nu ma deranjeaza deloc chestia asta), iar parintii mei sunt amandoi inalti. Daca stiti ceva exercitii sau orice altceva- va rog mult ajutati-ma! Va multumesc!
  •  
    • 22 mesaje
    1 Iun 2004, 21:34
    2 0
    Cred ca poti sa mai cresti facand sport. Dar daca tu te simti bine in pielea ta, nu ar trebui sa te deranjeze lucrul asta.
  •  
    • 150 mesaje
    2 Iun 2004, 01:39
    1 1
    Am avut o prietena cu problema ta...a facut niste injectii(nu stiu ce contineau)in cartilagii si a mai crescut vreo 6 cm in inaltime...trebuie sa consulti un doctor.....
  •  
    • 128 mesaje
    2 Iun 2004, 06:42
    0 0
    si cam in cat timp a crescut? costau mult injectiile? la ce varsta si le-a facut?
  •  
    • 150 mesaje
    3 Iun 2004, 01:26
    1 0
    cred ca avea vreo 17-18 ani...a crescut cam intr-un an..poate un an si un pic..nu stiu cat costau...dar poate iti spune un doctor...
  •  
    • 150 mesaje
    3 Iun 2004, 01:27
    0 0
    Oricum nu cred ca trebuie sa iti faci probleme...esti mai inalta decat Madonna sau Kylie Minogue...ideea e sa fii bine proportionata...
  •  
    • 637 mesaje
    10 Iun 2004, 19:52
    0 0
    ce fel de doctor, paris? si eu am aceeasi problema..daca mai afli ceva sa ne spui
  •  
    • 962 mesaje
    10 Iun 2004, 23:26
    0 0
    Vedeti ca injectiile cu hormoni de crestere pot da ca efect secundar acromegalia...cresterea unei maini sau al unui picior mai mult decat trebuie. Intrebati doctorul, oricum.
  •  
    • 2234 mesaje
    11 Iun 2004, 00:41
    0 0
    acromegalia e o boala caracterizata de cresterea extremitatilor. nu aunei maini sau un picior. si nu se dobandeste prin administrarea controlata a hormonilor ci genetic prin secretia abundenta de STH-hormon de crestere.
  •  
    • 81 mesaje
    11 Iun 2004, 10:19
    0 1
    Stiu ca baschetul si inotul te mai lungesc. Eu am facut baschet in liceu- la orele de sport(de la care n-am lipsit niciodata), insa- nimic! Am vrut sa fac profesionist pe la 19 ani (tot in scopul asta), dar nu m-au primit pentru ca eram prea mica de inaltime... Si inot fac vara la mare.Dar nu se cunoaste in sensul dorit. Insa ceva exercitii specifice unei anumite zone a corpului, sau alimente care sa determine cresterea, nu cunoasteti? Cred ca mai indicate ar fi metodele naturale, in orice caz (apropo de injectii).
  •  
    • 81 mesaje
    11 Iun 2004, 10:22
    0 0
    A! In ce priveste proportiile- totul e OK.
  •  
    • 6 mesaje
    23 Iun 2004, 07:12
    0 0
    nu stii mai multe despre metoda??? te rog daca poti sa-mi raspunzi
  •  
    • 7 mesaje
    27 Iun 2004, 21:11
    1 0
    eu am facut inot si in acelasi timp am luat calciu zilnic si vitam D2o data pe sapt, timp de o luna si am crescut cativa centimetri la 24 de ani ;nu am crescut mult foerte putin dar am observat si imi pare rau ca m am oprit pt ca sigur mai cresteam cativa cm daca continuam dar mi a fost frica sa nu se depuna calciul in alte parti, (pt ca am o colega careia i-a crescut un os la picior).poti sa incerci ca mine timp de o luna
  •  
    • 1 mesaje
    14 Nov 2005, 22:38
    0 0
    Sal cam aceeasi intrebare am shi eu ..dak poate cineva sa ma ajute va rog ...am 17 ani shi 6 luni (sunt baiat ) shi as vrea sa mai cresc vro 4 cm dak se mai poate am cam 1,77 ...ma intereseaza orice metoda..mercic
  •  
    • 1555 mesaje
    14 Nov 2005, 23:07
    0 0
    laura_g nu vreau sa fiu contra dar la varsta ta nu cred ca mai poti creste in inaltime! cred ca este mult prea tarziu, oasele s'au format deja! Eu am urmat un tratament homeopat de crestere la varsta de 18 ani..am crescut doar vreo 4 cm..ce pot sa spun acum e decat ca am devenit dependenta de pastilele alea, dc nu le iau lunar innebunesc de durere.. a fost doar parerea mea! bafta tie, iti tin pumnii
  •  
    • 637 mesaje
    15 Nov 2005, 13:32
    0 0
    lecsy ce pastile sunt alea? spune-mi te rog mai multe detalii. daca as creste ca si tine 4 cm, as fi fff fericita..te rog mult sa-mi raspunzi..si cu multe detalii..
  •  
    • 387 mesaje
    15 Nov 2005, 13:49
    0 0
    salut, si pe mine ma intereseaza cum se numeau pastilele te rog sa ne spui si noua pls. pupici si astept raspunsul tau.
  •  
    • 21 mesaje
    15 Nov 2005, 15:09
    1 0
    Inalmtimea maxima pe care poti sa o atingi in decursul vietii este programata genetic. fetele cresc in inaltime cam pna la 20-22 de ani. Acum e prea tarziu sa faci tratament hormonal, dat fiind faptul ca procesul de dezvolatare fizica este pe incheiate. Incearac sa faci sport, sa te dezvolti armonios...si eventual, ca sa fii sigura, consulta un doctor..
    Si nu uita...esentele tari sunt in flacoane mici... Pupici
  •  
    • 125 mesaje
    15 Nov 2005, 16:57
    0 0
    Cunosc si eu pe cineva care a facut niste injectii pt crestere pe la 22 de ani si chiar a crescut vreo 5,6 cm dar nu stiu dak injectiile astea contin si calciu(cred k da).Inainte de inceperea unui tratament consultati oricum un medic,eu am facut niste injectii cu calciu fara sa consult un medic si acum am niste pietre la rinichi de toata frumusetzea,asa k fetelor ink o data va zik:consultati un medic!
  •  
    • 387 mesaje
    15 Nov 2005, 17:12
    0 2
    te rog imi spui si mie cate injectii a facut si cst a costat tratamentul? aa si in ce oras a facut tratamentul? te pup.pa.