prea multa singuratate

  •  
    • 2249 mesaje
    22 Dec 2008, 01:09
    0 0
    Lonely, am trecut si eu prin ceea ce treci tu acum - singuratatea - si tot pe la 25 de ani...de fapt o singuratate de mai multi ani , printre care si anul cand aveam varsta de 25...
    La fel, nu prea aveam cu cine iesi, multi din amici/amice erau deja cuplati/cuplate, si la fel ma simteam prost' eu singura in compania lor...
    La fel eram si eu (si sunt si acum, cred) mai timida, nu f indrazneata, nu abordam niciodata eu baietii, nici nu aratam cine stie ce...
    Tot asa, casa-servici si invers, ceva iesiri prin weekend... tot asa, aveam impresia ca ma plictisesc, ca trece viata pe langa mine, ca imbatranesc.Locuiam cu parintii...
    Si pe neasteptate mi-am cunoscut sotul, printr-o amica pe care am cunoscut-o intamplator si cu care m-am vazut de cateva ori...
    Ne-am cunoscut cand aveam aproape 27 de ani.
    Acum am 30, ne-am casatorit la 28 (vorbesc de varsta mea), dupa 1 an si 4 luni de prietenie...
    Acum avem 2 copii si chiar nu mai am timp sa ma plictisesc.
    Acum ma gandesc, ani de zile am fost singura, si pe urma dintr-o data s-au intamplat o gramada: cunoscut, casatorie, casa, primul copil, al doilea...
    NU aduce anul ce aduce ceasul.
    ASa ca stai linistita
    Te inteleg f bine... dar e doar o perioada...
    Aaa, si un sfat: fa ce poti sa faci acum, ca pe urma timp mai putin
    Cu toate ca nu e obligatoriu....eu am terminat 2 mastere gravida, cu copiii mici...Deci am mai facut cateceva si avand mai putin timp...

    Pupici si noroc in viata! Sarbatori fericite
  •  
    • 5 mesaje
    22 Dec 2008, 23:29
    0 0
    Buna Dmona,
    Stiu ca de obicei asa este..nu aduce anul ce aduce ceasul si lucrurile se intampla atunci cand te astepti mai putin.
    Eu am fost singura de cand ma stiu, pana acum am avut parte de doua relatii total nepotrivite. Ultima relatie chiar o regret si nu stiu ce a fost in capul meu...un baiat total diferit ca si mentalitate, cultura, absolut din toate punctele de vedere insa cu un suflet bun. Poate ca singuratatea m-a facut sa cred ca as putea avea o relatie cu un astfel de baiat...cu siguranta asa ceva nu se va mai intampla niciodata. Mai bine singura decat cu o persoana nepotrivita.
    Am urmat si eu cursurile unui master, imediat dupa Facultate si cred ca ma mai tenteaza inca unul intr-un domeniu total diferit poate. Din pacate nu stiu cum voi rezolva problema timpului si programului de la servici.
    Momentan locuiesc cu sora mea, nepotica si cumnatul meu. In cateva luni ei se vor muta in noua lor casa si voi ramane singura. Pe de o parte ma sperie si ma ingrozeste faptul ca voi ramane singura in casa insa pe de alta parte ...poate ca va fi un nou inceput ...cine stie..
    Nu stiu insa ce se intampla cu mine...in ultimul timp ma doare foarte tare capul, sunt trista si nu am chef de nimic. Am crezut ca este din cauza oboselii acumulate la servici insa de cateva zile sunt in concediu si ma trezesc tot cu dureri de cap...
    Si cu o tristete si cu o neliniste pe care nu pot sa mi-o explic...incerc sa ascund toate aceste lucruri de dragul familiei sperand ca aceasta stare va trece.
    Si sunt convinsa ca va trece si ca va fi bine.
    Te pup
    Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!
  •  
    • 203 mesaje
    23 Dec 2008, 11:18
    0 0
    Buna . Ma bucur ca iti petreci sarbatorile cu parintii , ai pe cei dragi aproape . Incearca sa te bucuri de atmosfera asta de Craciun , de concediu si nu te mai gandi la lucruri negative . Probabil ca simti tristetea aceea si teama din cauza ca vei ramane singura acasa peste un timp...spuneai ca sora si familia ei se vor muta la casa lor. Nu este un capat de lume sa stai singura . Eu am stat singura mai bine de 7 luni , nu aveam pe nimeni apropiat pe aici . Mi-am downloadat toate serialele pe care le-am gasit . Seara mai puneam cateva episoade cand ajungeam acasa , mai trecea timpul .
    O sa ai intimitatea si timpul sa faci chestii pe care nu le puteai face cu sora cumnat si copil pe acolo . Ai un mare avantaj , probabil ca ei se muta tot in acelasi oras . De fiecare data cand te mai apuca singuratatea te poti duce in vizita . probabil copilul e mic si niciodata o mana de ajutor nu strica , chiar si daca ai grija de el cateva ore timp in care sa mai respire si ei. Pana la urma nu are cum sa fie chiar asa de rau .
    In legaturta cu durerea de cap...si eu sunt in concediu dupa mult stres la servici . Ma doare capul cand ma trezesc...cred ca e din cauza lipsei de oxigen. E frig si abia deschid fereastra , dorm mai mult si cred ca nu ramane destul oxigen in camera spre dimineata. Am inceput sa aerisesc mai des si e mai bine . Mergi si te plimba mai mult , nu sta in casa ..si asa cred ca la servici numai in scaun stai .
    Te-am pupat si ai grija de tine.
  •  
    • 2249 mesaje
    23 Dec 2008, 13:30
    0 0
    Ai grija de sanatatea ta, si nu te mai consuma. Chiar nu ai de ce...
    Si nu carecumva sa casti gura pe la lumea care te intreaba, ca ce, tot singura, etc etc... Pe mine ma exasperau "vai x ani, singura, nu ai pe nimeni" sau "ai prieten?" - "nu" - "aaa, nasol" Lasa-i sa vorbeasca si vezi-ti tu de viata ta. Vor aparea toate la timpul lor, stai linistita

    (stiu ca probabil nu vei sta f linistita, ca si mie imi ziceau la fel apropiatii, dar nu ii credeam - asa ca stiu cum e: "daa, toti zic asa, ca sa ma linisteasca cu texte"...dar chiar asa e, simtit pe pielea mea. Si eu am fost o persoana care dpdv al relatiilor a fost mai mereu singura, pana mi-am cunoscu sotul. De fapt, asta a fost prima si singura relatie serioasa.... restul doar la stadiul de cunoscut si iesit de cateva ori, nimic mai mult, deci iti dai seama)

    AI grija de tine! Si tine aproape de ai tai, de sora ta, este f bine ca ai o sora, eu mai eram (si sunt, de altfel!) si singura la parinti...
  •  
    • 1 mesaje
    3 Ian 2019, 17:00
    1 1
    Bună Lonely eu sunt un băiat singur vrei să ne cunoaștem
  •  
    • 245 mesaje
    9 Ian 2019, 22:02
    0 0
    Nenea vedeti ca mesajul pus de domnisoara este din 2008, probabil este maritata acum
  •  
    • 175 mesaje
    25 Iun 2019, 00:51
    0 0
    Scuze, ai verigheta pe deget? Ca verigheta de pe deget face pentru posibilii parteneri ce face Autan-ul pentru tantari. II ALUNGA!!!!!!