cosmetice bio

  •  
    • 172 mesaje
    6 Dec 2008, 20:25
    0 0
    buna.a folosit cineva cosmetice bio?sunt bune de ceva?am obsevat ca au aparut si la noi pe piata si as vrea sa-mi formez o parere,in schimb am gasit un fond de ten bio care era peste un milion de lei si m-a uimit pretul dar totusi sunt asa bune ??merita sa cumperi o crema bio?cine stie si imi poate raspunde e binevenit,va multumesc
  •  
    • 112 mesaje
    6 Dec 2008, 21:17
    0 1
    Eu folosesc de aproape doua sptamani cremele Logona-crema de zi,crema de noapte si crema de ochi.Inca nu ma pot pronunta daca sunt mai bune decat cele pe care le-am folosit pana acum...Poate alte eve au mai multe informatii...astept si eu pareri...
  •  
    • 1767 mesaje
    7 Dec 2008, 09:58
    0 0
    In retaeua B&B am vazut produse bio...Eco si nu mai stiu cum se numeau ...oricum, un luciu de buze este 80 ron...mi se par cam scumpe dar merita incercate.
  •  
    • 290 mesaje
    8 Dec 2008, 09:46
    0 0
    Produsele bio,pt a fi bio trebuie certificate,sunt f bune.Folosirea lor duc la normalizarea tipului de ten,regenerarea epidermei,protejare Cine doreste prod bio certificate Bdih si ieftine in comparatie cyu alte p[rod dupa piata ma poate contacta.
    Exemplificativ:fdt=45 lei;crema(50ml)=60lei,ruj=50lei,lipgloss=40lei,ulei demachiant(mentionez ca numai e nevoie de gel contur pt ochi)=30 lei si multe altele.O zi buna!
  •  
    • 13 mesaje
    8 Dec 2008, 20:26
    0 0
    Cosmeticele bio au in compozitia lor extracte de plante de pe culturi din zone nepoluate, nu au siliconi care dau acele efecte de matase dupa aplicarea unei creme, au anumite tipuri de emulgatori si conservanti. Practic nu sunt foarte aspectoase, nu au calitatile senzoriale asa de bune ca ale unei normale, dar nu contin substante sintetizate chimic. E ca si cu mancarea ecologica...
  •  
    • 514 mesaje
    9 Dec 2008, 10:51
    1 0
    Eu folosesc de cateva luni bune numai cosmetice si produse de ingrijire bio.
    am inceput cu o crema,cu un fond de ten, mi-au super placut si am ajuns pana am schimbat tot.
    e drept, am investit ceva dar face toti banii.si gratis daca as avea toate marcile de lux,nu le-as mai folosi.
    foarte multe marci bio si produse de o calitate excelenta le gasesc pe www.naturisimo.com sau beautybazaar.co.uk
  •  
    • 43 mesaje
    9 Dec 2008, 11:35
    0 1
    Buna, ma intereseaza si pe mine sa pot comanda acest tip de cosmetice de pe naturisimo.com..ai intampinat vreo problema in lansarea comenzii si trmiterea coletului? iti trebuie un anumit tip de card? Multumesc!
  •  
    • 172 mesaje
    9 Dec 2008, 15:12
    0 0
    pt vyo produsele de care zici tu au vre-un site ca sa pot fii vazute??au preturi acceptabile si as vrea sa le vad ,daca esti amabila.multumesc!
  •  
    • 514 mesaje
    10 Dec 2008, 16:14
    0 0
    pt ralu: in lista lor cu tarile de livrare, romania nu exista, asa ca la prima comanda le-am trimis un e-mail si le-am zis ca sunt interesata sa cumpar de pe site-ul lor dar cum se efectueaza livrarea?
    mi-au raspuns si mi-au zis ca daca sunt interesata si-mi las datele, le trimit si comanda prin mail iar ei imi trimit pachetul prin posta.
    iti trebuie un card normal cu care faci plati de obicei.
    colaborand cu ei prin e-mail s-a rezolvat.
    alte probleme nu am intampinat si am primit tot ce am comandat de fiecare data, super frumos ambalat si cu multe mostre
  •  
    • 8 mesaje
    10 Dec 2008, 19:22
    0 0
    Viziteaza www.iperbid.ro licitatii online gratuite, magazine! Vinde , cumpara gaseste tot ce vrei!
  •  
    • 290 mesaje
    11 Dec 2008, 11:58
    0 0
    pt toate evele interesate de produse bio care am spus pot fi vazute pe www.life-care.ro si daca doriti sa comandati treceti la cod sponsor 949333,sponsor Enus Florentina pentru ca sunt f multe produse ,f bune si ieftine din punct de vedere pret/calitate.Detalii mai multe va dau cu drag pe email:vyo_1968@yahoo.com
  •  
    • 31 mesaje
    3 Sep 2012, 15:45
    0 0
    Da, produsele bio, organice sunt foarte bune-nici nu ai de ce sa mai stai pe ganduri. Organic inseamna ca nu are parabeni, E-uri sau alte substante toxice care sa iti atace tenul. Eu folosesc de aproape un an creme organice si sunt super multumita. Preturi bune gasesti la magazinul Napati. Eu de acolo imi iau cremele

  •  
    • 13 mesaje
    4 Sep 2012, 15:15
    0 0
    Eu sunt foarte multumita de produsele bunicii Agafia si cateva produse Natura Siberica (au un fond de ten foarte bun), pe care le gasesc pe Cosmetica Verde. Imi fac stocul o data la cateva luni cu diverse produse (sampon - am probleme cu parul care imi cade foarte tare, masca de par, crema anticelulitica ieftina si buna, sapun extrem de bun cu 37 plante alb, sapun pentru maini si vase extrem de bun si chiar acum astept comanda cu alte uleiuri pentru caderea parului si sampon antimatreata pentru prietenul meu). Am mare incredere in ele pentru ca am ramas placut surprinsa de cat de eficiente si bune sunt, si mai ales ieftine! Unele produse sunt mai ieftine decat cele gasite in supermarketuri si  muuult mai bune! Le recomand cu caldura! Majoritatea au sigla producatorului.
    Acest mesaj a fost editat de către mariana_mari86: 4 Sep 2012, 15:16
  •  
    • 131 mesaje
    5 Sep 2012, 08:56
    1 0
    mariana_mari86 said:Eu sunt foarte multumita de produsele bunicii Agafia si cateva produse Natura Siberica (au un fond de ten foarte bun), pe care le gasesc pe Cosmetica Verde. Imi fac stocul o data la cateva luni cu diverse produse (sampon - am probleme cu parul care imi cade foarte tare, masca de par, crema anticelulitica ieftina si buna, sapun extrem de bun cu 37 plante alb, sapun pentru maini si vase extrem de bun si chiar acum astept comanda cu alte uleiuri pentru caderea parului si sampon antimatreata pentru prietenul meu). Am mare incredere in ele pentru ca am ramas placut surprinsa de cat de eficiente si bune sunt, si mai ales ieftine! Unele produse sunt mai ieftine decat cele gasite in supermarketuri si  muuult mai bune! Le recomand cu caldura! Majoritatea au sigla producatorului.

     

    Spune-mi te rog, ai folosit cumva si creme de fata de la bunica Agafia? Ma intereseaza aceste produse, chiar cautam mai multe informatii despre ele, dar nu prea gasesc pe net.Mersi!

  •  
    • 1 mesaje
    7 Sep 2012, 10:05
    0 0
    dolcevita said:
    mariana_mari86 said:Eu sunt foarte multumita de produsele bunicii Agafia si cateva produse Natura Siberica (au un fond de ten foarte bun), pe care le gasesc pe Cosmetica Verde. Imi fac stocul o data la cateva luni cu diverse produse (sampon - am probleme cu parul care imi cade foarte tare, masca de par, crema anticelulitica ieftina si buna, sapun extrem de bun cu 37 plante alb, sapun pentru maini si vase extrem de bun si chiar acum astept comanda cu alte uleiuri pentru caderea parului si sampon antimatreata pentru prietenul meu). Am mare incredere in ele pentru ca am ramas placut surprinsa de cat de eficiente si bune sunt, si mai ales ieftine! Unele produse sunt mai ieftine decat cele gasite in supermarketuri si  muuult mai bune! Le recomand cu caldura! Majoritatea au sigla producatorului.

     

    Spune-mi te rog, ai folosit cumva si creme de fata de la bunica Agafia? Ma intereseaza aceste produse, chiar cautam mai multe informatii despre ele, dar nu prea gasesc pe net.Mersi!

     

  •  
    • 7 mesaje
    9 Sep 2012, 17:56
    0 1
    Eu folosesc cosmetice bio si chiar iti pot spune ca vezi diferenta. Eu am un ten uscat si folosind cosmetice bio lipsite de parabeni si alti alergeni care imi creeau iritatii in zona ochilor - chiar ma simt mai bine si in timp imi simt tenul hidratat si chiar linia fina a ridurilor se estompeaza.  Ingrediente bio - si atentie sa fie certificate BDIH, Demeter, Natrue, Eco Cert ...(ptr a fi sigura ca sunt ok) ca uleiul de migdale, ulei de argan, ulei din seminte de struguri - in cremele antirid pe care le-am folosit mie mi-au facut foarte bine.
    Cremele de baza de unt de shea de la Martina Gebhardt, creme pe baza de ulei de argan de la ritessens mie mi-au facut foarte bine - eu le-am luat de aici

    http://www.seebio.ro/index.php?dispatch=products.search&features_hash=V24

    http://www.seebio.ro/index.php?dispatch=products.search&features_hash=V103
     
  •  
    • 1 mesaje
    4 Oct 2012, 14:34
    2 1
    Eu folosesc numai produse bio deoarece aveam foarte mari probleme cu acneea si dermatologul mi-a recomandat sa le incerc. Am incercat tot si dermatocosmeticele de prin farmacii dar tot n-au dat rezultate pentru ca si acelea contin parabeni si alte chimicale. Asa ca eu de ceva timp folosesc produsele din gama Annemarie Borlind. Se gasesc pe napati.ro si nu sunt nici foarte scumpe., Eu le comand de pe site ca nu sunt dn Bucuresti dar stiu ca aveau si un magazin. Succes tuturor
  •  
    • 4 mesaje
    14 Mar 2013, 16:12
    0 0
    Daca doriti Cosmetice BIO-organice, produse pentru sanatate sau casa
    obtinute numai din ingrediente care se gasesc in stare naturala, nu contin conservanti,
    coloranti sau alte substante toxice si care fata de cosmeticele clasice sunt fabricate dupa reguli
    foarte stricte pentru ca altfel producatorul nu ar putea primi certificarea organica intrati pe site
    si veti gasi ceea ce aveti nevoie: http://lifecare.firme365.ro
    Dupa inscriere veti avea reduceri pentru parteneri de 20-25%, catalog, materiale informative si
    produse cadou
    Acest mesaj a fost editat de către ada2113: 14 Mar 2013, 16:13
  •  
    • 6 mesaje
    20 Mar 2013, 17:13
    0 0

    Salonul de cosmetica apicola Apiestetic te invita sa participi la o campanie de testare a schemelor de tratament dermato-cosmetice cu produsele stupului in stare bruta (miere, laptisor de matca, polen, propolis, pastura, ceara, venin de albine, apilarnil), si linia de cosmetice Apiserum Revita Dr. Nobis, bogata in vitamine si oligominerale.

     

    VEZI AICI http://bit.ly/11fqBIS mai multe detalii. 

     

    Campania se desfasoara exclusiv pe forumul Eva.ro si in topicul special deschis din link-ul de mai sus.

  •  
    • 16 mesaje
    26 Mar 2013, 17:37
    0 0
    Vand produse Life Care in toata tara cu reducere de 20% fata de catalog!Catalogul il puteti urmarii pe urmatorul link: http://www.life-care.com/Interfaces/FlashBooks/Default.aspx?flashBookID=5 Pentru comenzi si mai multe detalii astept mesajele voastre pe life.care50@yahoo.com