LIBIDOU SCAZUT

•  
    • 15 mesaje
    24 Nov 2008, 17:13
    0 0
    in primul rand va salutare tuturor,

Am si eu o mare problema : de vre-o doua saptamani ma confrunt cu o lipsa a libidului ceva de speriat. Sunt impreuna cu iubitul meu de vre-o 2 ani si pana acum nu am avut probleme,ba chiar era foarte foarte bine.Ce ma nedumereste este ca nu a avut loc nici un incident neplacut si iubitul meu e foarte atent cu mine,deci problema nu e aici .
    Va rog daca puteti sa ma ajutati cu ceva sfaturi ca nu stiu unde sa apelez..Si inca ceva : ati folosit sau ati auzit de desire?Este un supliment pe baza de plante care se spune ca ajuta la cresterea libidoului,l-ati folosit? Credeti ca merita sa incerc?

Va multumesc tuturor
  •  
    • 199 mesaje
    24 Nov 2008, 18:46
    0 0
    Buna,
    Iei vreun tratament pentru vreo afectiune?
    Exista medicamente care au ca efect advers libidoul scazut: cele pentru scaderea in greutate, unele anticonceptionale, pentru afectiuni endocrine.
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    24 Nov 2008, 18:49
    0 0
    trebuie sa-ţi faci un control ginecologic. poate avea cauze hormonale
  •  
    • 15 mesaje
    25 Nov 2008, 11:18
    0 0
    Nu urmez nici un tratament si nici anticonceptionale nu iau; asta e si motivul pentru care sunt atat de ingrijorata.
  •  
    • 15 mesaje
    25 Nov 2008, 11:22
    0 0
    Cred ca o sa ma duc si la ginecolog sper sa nu fie nimic grav.
    Va multumesc ca mi-ati raspuns
  •  
    • 1968 mesaje
    25 Nov 2008, 14:29
    0 0
    Desire

Orice femeie . in anumite momente din viata, poate trece prin perioade de schimbari fizice si psihice care pot deveni stresante si pot conduce la scaderea libidoului, nervozitate, anxietate si oboseala.Desire este un produs pentru femei avand o formula perfect echilibrata compusa din extracte de plante si minerale, ajuta la remedierea acestor probleme si la mentinerea tineretii in trup si spirit.

Compozitie: withania somnifera, tribulus terrestris, nardostachys jatamansi, asphaltum. elettaria cardamonum, saraca indica, symplocos racemosa, rubia cordifolia.

Actiune:

-whitania somnifera (ginseng indian) creste libidoul prin proprietatile sale afrodisiace si adaptogen, amelioreaza manifestarile clinice datorate stresului cronic; are ca si efect anxiolitic si antidepresiv, imunomodulator.

-tribulus terrestris are proprietati regenerative pe tractul urinar si genital al femeii, calitati afrodisiace.

-nardostachys jatamansi are proprietati relaxante, eficient in depresie si anxietate , cefalee, insomnie.

-asphaltum&elettaria cardamonum stimuleaza imunitatea, incetinesc procesul de imbatranire, au proprietati adaptogene, afrodisiace si tonice.

-saraca indica& symplocos racemosa sunt utile in afectiunile uterine prin actiune directa asupra musculaturii uterine, reducand durerea, inflamatia , secretia excesiva.

-rubia cordifolia stimuleaza circulatia, are proprietati afrodisiace si antiinflamatorii.

Beneficii:

-stimuleaza libidoul feminin

-reduce anxietatea si stresul cotidian

- aduce o infuzie de energie si vitalitate in organism

-incetineste procesul de imbatranire si degenerare celulara.

Administrare:

-scaderea libidoului: 1-2 capsule, de 2 ori pe zi.

Efectul apare dupa aproximativ 5 zile de administrare.

Durata tratamentului: 2-4 saptamani in cure repetate de 4 ori pe an.

Prezentare: 15 CAPSULE

Producator: SUN MEDIC.
  •  
    • 15 mesaje
    26 Nov 2008, 09:47
    0 0
    Am auzit si eu de aceste pastile dar nu stiu daca sunt sau nu indicate ca nu prea am auzit de ele .Pe internet nu am gasit ceva mai mult decat mi-ai trimis si tu .Chiar nu stiu ce sa fac.Exista cineva pe aici care a luat asa ceva fara probleme?
    Va rog daca stiti sa imi spuneti si mie.

Va multumesc anticipat
  •  
    • 10 mesaje
    27 Nov 2008, 14:36
    0 0
    Andreia22,si eu am avut aceasi problema anul trecut si am rezolvat-o cu tinctura de Ginseng.Mai exact,sint niste fiole cu extract lichid de ginseng,din care bei cate una pe zi.Se gaseste in magazinele cu produse naturiste.E tonic,energizant,afrodiziac,si nu are efecte negative (important e sa respecti doza recomandata). Tratamentul acesta sa nu-l faci mai mult de 2-3 saptamani.Iti garantez ca vei fi multumita de efectele sale.
  •  
    • 15 mesaje
    28 Nov 2008, 16:17
    0 0
    multumesc tuturor pentru raspunsuri.
    De ginseng auzisem si eu ca ar avea efecte in astfel de probleme dar nu aveam o confirmare.Iti multumesc pentru ajutor.
    Va pup