pareri despre oriflame

  •  
    • 45 mesaje
    17 Nov 2008, 13:47
    3 11
    am deschis un subiect care poate a mai fost discutat,dar vreau sa aflu totusi parerile voastre despre aceasta firma.am tot citit pe mai multe situri despre ce crede in general lumea despre oriflame.parerile sunt totusi impartite. voi ce parere aveti?
    cum vi se par produsele,ce credeti despre politica firmei?ce are in plus sau in minus fata de alte firme de aceste gen?astept opinii.
  •  
    • 14 mesaje
    17 Nov 2008, 19:53
    1 2
    eu am fost lider la ei citiva ani si am renutat datorita politicii ,,ceausiste '' implementata in ultima vreme.despre produse nu am ce sa reprosez.acum sunt la LIFE_CARE.deci cu Oriflame nu am nimic,ma revolta obligatiile impuse liderilor,comparativ cu alte firme care au produse bio si nu te streseaza cu nimic
    daca doriti detalii adresa mea va sta la dispozitie geoalexmon@yahoo.com
  •  
    • 73 mesaje
    18 Nov 2008, 11:43
    8 1
    produsele sunt mai bune decat la Avon.Daca nu ai prea multi bani pentru parfumuri,iti recomand de la Oriflame.Nu sunt reprezentant.
  •  
    • 45 mesaje
    18 Nov 2008, 13:27
    1 0
    va multumesc pentru raspunsuri.eu sunt de foarte putin timp lider la oriflame si vroiam sa vad mai multe pareri.vad ca balanta inclina spre bine,dar mai astept si alte opinii.credeti ca daca firma are avea fan courier reprezentanti ar fi mai multumiti?
  •  
    • 369 mesaje
    18 Nov 2008, 14:08
    3 2
    la oriflame ma deranjeaza lipsa din stoc a produselor. te chinui sa faci comanda de 30% si te trezesti tot cu 23% ca nu-ti vin produsele eu de-asta am renuntat de mult...
  •  
    • 372 mesaje
    19 Nov 2008, 13:26
    5 1
    sunt distribuitor de 9 ani.
    mda. oriflame, firesc prima alegere. dar oaare, dupa tepele luate de la madam tatoiu, pentru cati a ramas firesc prima alegere??? in primul rand despre produse. in principiu bune, pot spune, de calitate. pacat ca mai scapa si cate un paraben doi in compozitia cremelor. gama visions: creioane ok, sunt f multumita. tin, nu se intind, ala de buze e chiar hidratant. farduri: sa zicem ok, pentru copile. nu tine chiar mult. rujuri: muluult mai bune decat acum cativa ani. mai hidratante, de durata. oje: asa si asa, pacat pentru culori prea tineresti. fond de ten: natural, hidrtant, de durata. crema hidratanta colorata: exceptional, miraculos ca si luciurile de buze care tin, hidrateaza, aspect wow. giordani gold: parfum cu miros controversat, dar care tine o saptamana daca nu te speli. crema pentru corp, si in general cremele parfumate: miraculoase. cel putin pentru mine. piele catifelata, parfumul chiar se simte si dureaza. deodorantele cu bila, toate: nu imi plac. bleah. simt un miros ciudat dupa ce ma dau, si si pateaza. parfumuri extra: divine, volare, precious, giordani, divine rosu, solliden, senzoria, sap,after hours... astea mai scumpe sunt de calitate, isi pastreaza mirosul foarte mult timp. alea ieftine nu imi plac nici ca miros, dar nici nu tin..geluri de dus: inafara de aroma terapy toate sunt ok pentru mine. sapunuri, mai ales naturals, nu usuca pielea, miros frumos. le folosesc numai pt maini. gama milk and honey: miraculos, extraordinar, preferata mea. hidrateaza fara sa lase film gras. silk: urasc bleah, si mirosul, si as cum e. nu hidrateaza, miroase ciudat, mult mai bun a fost pe \vremuri soft & silky. fonduri de ten:: ok. pudre:ok. oje: pret cam maree, dar in rest ok, culori pe gusturi, si la mine chiar tin. rujuri: gordani extraordinar. alea silk: minunate, culori cam ciudate dar sunt 2-3 cate mi se potrivesc hidrateaza, catifeleaz, tine. creme: skindividual, dragostea mea. cea mai buna crema pentru mine. royal velvet: ok, nu e chiar asa de hidratant precum fac reclama. time reversing: crema pentru buze: super ok pentru mine, serum pt ten luminos: incredibila. hidrateaza, e cu sclipici, parca te ai bronzat de la el. il ador. cremele de ochi: le folosesc pentru am zona ochilor foarte deshidratata, sunt bune. geluri intime: parca mai bun a fost prima varianta cara a parut acum cativa ani.altceva.. da. rimeluri : inafara de ala cu periuta roz nu imi place nici unul. nu mai stiu ce a m spus ce nu.. a da. gamele pentru ten uscat roz si ten mixt verde sunt foarte comedogene. insa cremele pt ten sensibil sunt ok, vara. demachiantul pt ten sensibil si tonerul: fac alergie la ele daca aveti intrebari..
  •  
    • 372 mesaje
    19 Nov 2008, 13:52
    1 0
    tea tree: imi place. demachiantul e cel mai bun.miroase placut, nu usuca, efecte nu stiu ce are ca nu am cosuri. am tenul mai uscat sensibil, dar te trea la demachaint mi se potriveste. clear+ imi placea mai demult gelul pt cosuri. acuuma folosesc crema activa daca in timpul mostrului apare o pata rosie. SAMPOANE: PENTRU MINE OK. balsamuri : le iubesc. masca de par antiimbatranire nu ii place. nu face nimic.
  •  
    • 45 mesaje
    19 Nov 2008, 14:47
    2 2
    m-ai impresionat Dora.esti de 9 ani in firma!!!!
    felicitarile mele.
    inseamna ca merge afacerea daca ai ambitie.mersi de raspuns
  •  
    • 372 mesaje
    19 Nov 2008, 15:02
    5 3
    afacere nu am. ca dupa parerea mea, pe acuma nu se mai merita, mammoiu a luat o razna, preturuile se ridica pe zi ce trece, cum apare ceva nou, cum se scumpeste. ai vazut cat costa eclatul nou?
  •  
    • 45 mesaje
    19 Nov 2008, 18:37
    0 2
    am deja comanda de 3 eclat ptr ea si 1 ptr el.miroase destul de bine zic eu,acum depinde de gusturi.
    eu incerc sa merg mai departe ca am citit pe un sit ca monica vrea sa gaseasca pe cineva care sa-i ia locul.ea s-a saturat.si cine stie................
  •  
    • 1767 mesaje
    24 Nov 2008, 09:59
    1 0
    Lenya, ce intelegi tu prin "lider"?
    Dora ai folosit multe produse, dar ai folosit produse indicate tenului tanar si ai folosit produse indicate si tenului matur(time reversing)...nu prea iti poti da cu parerea chiar la toate, ci doar sa tragi o concluzie de la cele care le-au folosit.Oricum...multi ani inainte!
    Unele produse sunt bune.
    Parfumurile-cele mai scumpe- sunt intr-adevar bune, persista si sunt...diferite.
    Produsele sunt deasupra Avon-ului cu mult si mult sub firme ca Max Factor, L'Oreal, Radiant, etc.
    Insa pe mine ma enerveaza ca nu pun toate produsele in colet...si daca mai ai si un director din asta care face treaba pt el9ca doar este salariat Oriflame) si nu pt reprezentanti...te lovesti doar de minciuni si amanari incat iti vine sa te retragi din tot rahatul.
  •  
    • 28 mesaje
    24 Nov 2008, 15:16
    2 1
    sunt reprezentant de 3 ani oriflame...si cred ca produsele pentru fata pot sensibiliza tenul...de aceea nu folosesc nimic din acesta gama...fardurile....visions-nu le recomand,doar cele de la giordani precum si perlele de culoare...din ultimul catalog...in rest tot respectul pentru divine si lucia...sunt preferatele mele
  •  
    • 45 mesaje
    26 Nov 2008, 12:34
    0 0
    LIDER-ul este aceea persoana autorizata PFA sau SRL care are o retea formata si este platita de oriflame pentru coordonarea echipei
    va multumesc ptr raspunsuri.
  •  
    • 45 mesaje
    5 Dec 2008, 18:32
    0 1
    daca esti cineva din prahova care vrea sa se inscrie ma poate cauta pe mail.
    o zi buna
  •  
    • 1767 mesaje
    7 Dec 2008, 11:53
    0 2
    Lenya, care este numele tau?
    Mai este o functie peste lider?
  •  
    • 45 mesaje
    7 Dec 2008, 16:42
    0 0
    Mihaela ptr detalii ma poti cauta pe mes:catalinagramada.
  •  
    • 45 mesaje
    3 Ian 2009, 18:29
    2 0
    Incepand cu data de 1 ianuarie 2009,oriflame si-a schimbat politica discountului.acest lucru se datoreaza crizei financiare care a a fectat intreaga lume.
    ce parere aveti despre aceasta schimbare?ptr fetele care sunt reprezentante,veti continua colaborarea cu oriflame?
  •  
    • 52 mesaje
    4 Ian 2009, 02:51
    1 2
    buna, evelor....si eu sunt inca reprezentant oriflame si asta datorita clientelor fidele, am tot zis ca renunt dar ele tot trimiteau comanda ....pe langa asta de aproape 2 ani sunt colaborator lifecare unde au niste produse super , merita sa incercati....daca vreti mai multe informatii va pot trimite pe mail.

    un an mai bun si bonusuri pe masura!
  •  
    • 361 mesaje
    4 Ian 2009, 12:42
    1 7
    Oriflame, mai are clienti? La cat de proaste si scumpe sunt produsele lor, se mai lasa cineva fraierit in Romania? Oricum, Avon ii intrece, avand produse si mai proaste, si mai scumpe decat Oriflame. La Avon, parfumul din sticla sau deodorantul nici macar nu miros ca probele din revista de reclama (paginile parfumate).
  •  
    • 4 mesaje
    4 Ian 2009, 18:27
    7 1
    doresc sa fiu reprezentant oriflame. cine imi poate da mai multe informatii?