Cosmetice Avene...un sfat va rog

•  
    • 200 mesaje
    20 Mai 2004, 11:56
    0 0
    Ce parere aveti de cremele Avene?Multe din colegele mele le folosesc si sunt multumite.De curand mi-am facut o dermoanaliza a tenului,si cosmeticiana mi-a recomandat gama Avene,acum nu stiu daca ii facea reclama sau chiar a avut intentii serioase. Va rog sa imi dati un sfat.Daca cineva foloseste gama aceasta si cat de mult il ajuta.
    Pupici
  •  
    • 83 mesaje
    20 Mai 2004, 12:43
    0 0
    Eu folosesc crema hidratanta pt. ten mixt (sunt la al doilea tub) si imi place, e usoara, intra repede in piele si da o senzatie de prospetime. Mai folosesc apa termala si demachiantul pentru piele intoleranta, care cica nu necesita clatire, dar daca nu ma dau cu apa imi ramane fata lipicioasa. Mi-am luat si lotiunea anti-rid Ysteal, desi stiam ca nu prea tolerez cremele pe baza de vitamina A - si intr-adevar nu pot s-o folosesc decat pe frunte, in rest mi se inroseste pielea (am probleme cu circulatia). Aveam fruntea foarte incarcata si acum vad ca s-a mai curatat, dar nu pot spune sigur ca datorita Ysteal. Cam asta e experienta mea in ceea ce priveste produsele Avene... mi-au placut, dar parca ma asteptam la mai mult.
  •  
    • 297 mesaje
    20 Mai 2004, 17:17
    0 0
    Eu folosesc de la Avene, gelul Cleanance K, crema fluida echilibranda. apa termala (care este absolut fantastica) si crema contur de ochi.
    Eu sunt multumita...Tocmai trebuie sa ma duc sa-mi maiiau un tub de crema... desi are doar 40ml...imi ajunge multa vreme pentru ca eu o folosesc doar dimineata ca baza de machiaj...
    Voi mai consulta lista lor de produse sa vad daca mai imi face ceva cu ochiul...(poate un demachiant...ceva...)
  •  
    • 1530 mesaje
    20 Mai 2004, 17:20
    0 0
    La recomandarea lui Elly, am luat gelul Cleanance. La inceput mi s-a parut ca ususca prea tare, insa acum mi se pare ca curata f bine. Este special pt tenurile tinere cu probleme acneice. Vreau sa iau si o crema "asortata" ca sa nu imi dezhidrateze pielea. Elly, ceva recomandari? Ca acum merg pe mana ta! Multam mult!
  •  
    • 297 mesaje
    20 Mai 2004, 18:27
    1 0
    Borgia esti beton!
    Eu am zis ca folosec crema fluida echilibranta..care nu imi incarca porii..ci doar imi face fatza cat sa nu para "jupuita" dar nici unsuroasa.
    Daca iti place Cleanance K...(sa stii ca si io l-am simtit ca usuca la inceput...acum am cam 6 luni de cand il folosesc si ma simt excelent cu el) o sa-ti placa si crema fluida echilibranta... este tubulet de 40ml..eu imi punctez putina pe fata..nu fac risipa...si ma tine mult si mi-e f. eficienta.
    Bafta... Io cred ca in week-end-ul asta ma duc sa mi-o cumpar..ca tooooot storc la tubuletul ala de vreo sapt.
  •  
    • 200 mesaje
    20 Mai 2004, 18:29
    0 0
    Elly draga cu ce te ajuta crema fluida echilibranta,ce fel de ten ai? Ce probleme iti rezolva?
    Te rog lamureste-ma.
  •  
    • 1219 mesaje
    20 Mai 2004, 18:30
    0 0
    `
  •  
    • 297 mesaje
    21 Mai 2004, 23:05
    1 0
    Daniela..eu am ten acneeic...Am scapat de grasimea de pe fata..cu gelul Cleanance.Aceasta crema insa ma ajuta ca tenul sa nu-mi arate nici gras dar nici uscat. Mie mi-e numai buna.
    Am cerut ceva medicului dermatolog pt ca de la smooderm mi se descuama fata si ziua nu puteam sa umblu asa pe strada. Am cerut o crema..si mi-a dat voie sa o folosesc pe aceasta.
    Si chiar mi s-a potrivit!
    Bafta!
  •  
    • 15 mesaje
    2 Nov 2006, 12:01
    0 0
    mi-am cumparat ieri un gelul cleanance de la avene si mi-a recomandat o persoana gerovital si m-am spalat pe fata cu gerovital si imi place ..am vazut ca tu folosesti gelul cleanance de la avene si eu l-am luat de la sensiblu ..e sigilat .nici nu l-am inceput si cum inapoi nu pot sa il duc ca nu mi-l primeste sa il dau inapoi ma gandeam dc vrei sa mi-l cumperi la juma de pret ..adica el e 440.000 si eu ti-l dau cu 220.000 ca nu de alta dar am vazut ca tie iti face bine din cate ne povestesti si nu vreau sa il arunc dc tot nu e inceput
  •  
    • 15 mesaje
    2 Nov 2006, 12:03
    0 0
    mi-am cumparat ieri un gelul cleanance de la avene si mi-a recomandat o persoana gerovital si m-am spalat pe fata cu gerovital si imi place ..am vazut ca tu folosesti gelul cleanance de la avene si eu l-am luat de la sensiblu ..e sigilat .nici nu l-am inceput si cum inapoi nu pot sa il duc ca nu mi-l primeste sa il dau inapoi ma gandeam dc vrei sa mi-l cumperi la juma de pret ..adica el e 440.000 si eu ti-l dau cu 220.000 ca nu de alta dar am vazut ca tie iti face bine din cate ne povestesti si nu vreau sa il arunc dc tot nu e inceput
  •  
    • 94 mesaje
    2 Nov 2006, 15:35
    0 4
    as vrea eu sa cumpar Cleanance K, il folosesc de vreun an si imi place mult. Daca vrei sa vorbim pe messenger uite adresa mea radulescu_alexandra