prieten drag

  •  
    • 13910 mesaje
    18 Iul 2012, 17:52
    2 3
    s-a schimbat tema topicului?

    doamna, la dragoste e topicul cu politica, demitere sau nu, altele...

    aici e de prietenie!
  •  
    • 1519 mesaje
    25 Iul 2012, 07:47
    0 0
    Salutari pt toata lumea si cate un pupic .Ce mai faceti voi?Mace ai dreptate ca am intrat si eu mai rar in casuta prieteniei noastre dar de la un timp doar noi doua mai deschideam usa si-mi era teama sa nu va plictisesc cu insistentele mele.Nu m-am mirat sa vad ca cele care"imprumutau"titluri de topic mai incearca sa se infiltreze si sa aduca atmosfera ce domnea pe topicul de unde noi am plecat.Nici eu nu mai stiu nmic despre prietenele noastre dar m-as bucura sa fie bine si sanatoase.Ai mei au fost in tara si nu-ti pot spune ce bine a fost mai ales ca la ei vara asta si-a facut de cap cu frig ploi si furtuni .Aici au gasit canicula de nu le venea sa creada.In august plec eu la ei dar mi-am facut provizii de soare scalda la saramura si caldura multa caldura
  •  
    • 1158 mesaje
    28 Iul 2012, 20:52
    0 0
    Lobela draga,mor de cald ,pe aici nu a plouat deloc si cu seceta asta nu prea stiu cum o fi?
    Mai este un pic de vara si trebuie sa ne pregatim de pus la borcan.
    In general suntem bine sanatosi.
    Cred ca perioada cand au fost copii in tara a trecut  timpul foarte repede dar tare placut.
    Nu ai scis nimic de cea mica,dar sper ca este ok.
    Ce reactie a avut cand a ajuns la tine acasa si in Romania?
    Cred ca abia astepti  sa ajungi sa o vezi.
    Nici eu nu mai stiu nimic de Mimka,chiar imi este tare dor de ea.
    De Doica ce sa mai spun ......
     
  •  
    • 1259 mesaje
    28 Iul 2012, 23:31
    1 0
    Mace. said:Lobela draga,mor de cald ,pe aici nu a plouat deloc si cu seceta asta nu prea stiu cum o fi?
    Mai este un pic de vara si trebuie sa ne pregatim de pus la borcan.
    In general suntem bine sanatosi.
    Cred ca perioada cand au fost copii in tara a trecut  timpul foarte repede dar tare placut.
    Nu ai scis nimic de cea mica,dar sper ca este ok.
    Ce reactie a avut cand a ajuns la tine acasa si in Romania?
    Cred ca abia astepti  sa ajungi sa o vezi.
    Nici eu nu mai stiu nimic de Mimka,chiar imi este tare dor de ea.
    De Doica ce sa mai spun ......
     

     

  •  
    • 1259 mesaje
    28 Iul 2012, 23:40
    0 0
    Mace. said:Lobela draga,mor de cald ,pe aici nu a plouat deloc si cu seceta asta nu prea stiu cum o fi?
    Mai este un pic de vara si trebuie sa ne pregatim de pus la borcan.
    In general suntem bine sanatosi.
    Cred ca perioada cand au fost copii in tara a trecut  timpul foarte repede dar tare placut.
    Nu ai scis nimic de cea mica,dar sper ca este ok.
    Ce reactie a avut cand a ajuns la tine acasa si in Romania?
    Cred ca abia astepti  sa ajungi sa o vezi.
    Nici eu nu mai stiu nimic de Mimka,chiar imi este tare dor de ea.
    De Doica ce sa mai spun ......
     

     Dupa multe incercari cred ca reusesc sa comunic cu voi. Da sunt aceiasi cum ma stiti . Am fost plecatea ;la Mangalia si Constanta unde m-am simtit ff bine . Am stat impreuna cu Robert la doua prietene ,am facut plaje si i-am aratat locurile unde am locuit  mai bine de 13  ani . multe s-au schimbat .Este tirziu .Va doresc o noapte buna. 

  •  
    • 1519 mesaje
    30 Iul 2012, 20:27
    0 0
    doica said:
    Mace. said:Lobela draga,mor de cald ,pe aici nu a plouat deloc si cu seceta asta nu prea stiu cum o fi?
    Mai este un pic de vara si trebuie sa ne pregatim de pus la borcan.
    In general suntem bine sanatosi.
    Cred ca perioada cand au fost copii in tara a trecut  timpul foarte repede dar tare placut.
    Nu ai scis nimic de cea mica,dar sper ca este ok.
    Ce reactie a avut cand a ajuns la tine acasa si in Romania?
    Cred ca abia astepti  sa ajungi sa o vezi.
    Nici eu nu mai stiu nimic de Mimka,chiar imi este tare dor de ea.
    De Doica ce sa mai spun ......
     

     Dupa multe incercari cred ca reusesc sa comunic cu voi. Da sunt aceiasi cum ma stiti . Am fost plecatea ;la Mangalia si Constanta unde m-am simtit ff bine . Am stat impreuna cu Robert la doua prietene ,am facut plaje si i-am aratat locurile unde am locuit  mai bine de 13  ani . multe s-au schimbat .Este tirziu .Va doresc o noapte buna. 

     

  •  
    • 1519 mesaje
    30 Iul 2012, 20:50
    0 0
    lobela said:
    doica said:
    Mace. said:Lobela draga,mor de cald ,pe aici nu a plouat deloc si cu seceta asta nu prea stiu cum o fi?
    Mai este un pic de vara si trebuie sa ne pregatim de pus la borcan.
    In general suntem bine sanatosi.
    Cred ca perioada cand au fost copii in tara a trecut  timpul foarte repede dar tare placut.
    Nu ai scis nimic de cea mica,dar sper ca este ok.
    Ce reactie a avut cand a ajuns la tine acasa si in Romania?
    Cred ca abia astepti  sa ajungi sa o vezi.
    Nici eu nu mai stiu nimic de Mimka,chiar imi este tare dor de ea.
    De Doica ce sa mai spun ......
     

     Dupa multe incercari cred ca reusesc sa comunic cu voi. Da sunt aceiasi cum ma stiti . Am fost plecatea ;la Mangalia si Constanta unde m-am simtit ff bine . Am stat impreuna cu Robert la doua prietene ,am facut plaje si i-am aratat locurile unde am locuit  mai bine de 13  ani . multe s-au schimbat .Este tirziu .Va doresc o noapte buna. 

     

     

  •  
    • 1519 mesaje
    30 Iul 2012, 20:52
    0 0
    lobela said:
    lobela said:
    doica said:
    Mace. said:Lobela draga,mor de cald ,pe aici nu a plouat deloc si cu seceta asta nu prea stiu cum o fi?
    Mai este un pic de vara si trebuie sa ne pregatim de pus la borcan.
    In general suntem bine sanatosi.
    Cred ca perioada cand au fost copii in tara a trecut  timpul foarte repede dar tare placut.
    Nu ai scis nimic de cea mica,dar sper ca este ok.
    Ce reactie a avut cand a ajuns la tine acasa si in Romania?
    Cred ca abia astepti  sa ajungi sa o vezi.
    Nici eu nu mai stiu nimic de Mimka,chiar imi este tare dor de ea.
    De Doica ce sa mai spun ......
     

     Dupa multe incercari cred ca reusesc sa comunic cu voi. Da sunt aceiasi cum ma stiti . Am fost plecatea ;la Mangalia si Constanta unde m-am simtit ff bine . Am stat impreuna cu Robert la doua prietene ,am facut plaje si i-am aratat locurile unde am locuit  mai bine de 13  ani . multe s-au schimbat .Este tirziu .Va doresc o noapte buna. 

     

     

     

  •  
    • 1519 mesaje
    30 Iul 2012, 21:02
    0 0
    Iar am sris nu stiu cat si nu stiu unde se pierde raspunsul cu noul format idiot plin  de reclame.Uite ca au reusit sa ma scoata din sarite  dar nu ma luati in seama ca-mi trece.La mine tocmai a plouat si s-a racorit asa de bine ca mi mai mare dragul sa vad florile din balcon si din rondou cum se invioreaza.Am deschis toate geamurile sa intre aerul proaspat in casa.Imi place vara si caldura dar nu asa de sufocanta cum a fost anul asta.Masina am schimbat-o pt clima si am fost ragusita toata vara de aceea am ezitat sa pun aer conditionat si in casa dar la anul cred ca o fac si pe asta.
  •  
    • 1519 mesaje
    30 Iul 2012, 21:22
    0 0
    Mace micuta mea e o scumpete de fetita frumoasa blonda cu ochi mari albastrii cu care iti poti inchipui ce mandra sunt.A implinit 7 ani si are cele mai bune rezultate din clasa ei si le obtine destul de usor ca-i merge bine mintea.E adevarat ca e distrata si eu chiar credeam ca o sa fie o visatoare cu talent la desen si inclinatii spre arte,dar e cea mai buna la matematica si prefera calcule dificile pe care le rezolva repede in locul cititului si scrierii in franceza.Aici am gresit eu ca de la 4 ani am invatat-o sa scrie si sa citeasca in romana si normal ca acum franceza i separe mai dificila.Vacanta in Romania a fost ca o recompensa ca si-a invins lenea (ma distram la telefon ca-mi spunea ca abea asteapta vacanta si sa vina la mine ca s-a saturat de scoala).In fine ma bucur ca-i place aici si se lauda la copii cu tara frumoasa unde locuieste buni a ei.
  •  
    • 1519 mesaje
    30 Iul 2012, 21:33
    0 0
    Doica ma bucur ca te-ai distrat cu Robert.Cred ca e mare dar tot asa de mult atasat de tine.Mai ai cainii?Anul asta cred ca ai udat si tu din greu sa ai flori frumoase in curte.Eu am cumparat un furtun lung dar nu l-am putut atasa la nici un robinet din casa asa ca tot cu peturi din alea de apa plata am carat cate 10 l de apa in fiecare dimineata la florile din rondoul din fata blocului(noroc ca stau la et 1)Mi-am facut baile in lacurile sarate si apa e in continuare incredibil de buna dar de soare ma cam feresc .Mai am putin si plec din nou la ei si acolo vara aproape ca nu a fost asa ca-mi incarc bateriile solare aici.
  •  
    • 1 mesaje
    8 Aug 2012, 16:02
    0 0
    Un prieten drag  mi-a recomandat sa tranzactionez pe bursa si drept sa va spun a chiar a meritat! Am facut bani zilnic cu brokerul ICM Capital. Levierul lor este mare si imi place ca imi maximizez profitul, imi place si platforma lor meta trader.
  •  
    • 1144 mesaje
    5 Sep 2012, 16:43
    0 0
    lobela said:Doica ma bucur ca te-ai distrat cu Robert.Cred ca e mare dar tot asa de mult atasat de tine.Mai ai cainii?Anul asta cred ca ai udat si tu din greu sa ai flori frumoase in curte.Eu am cumparat un furtun lung dar nu l-am putut atasa la nici un robinet din casa asa ca tot cu peturi din alea de apa plata am carat cate 10 l de apa in fiecare dimineata la florile din rondoul din fata blocului(noroc ca stau la et 1)Mi-am facut baile in lacurile sarate si apa e in continuare incredibil de buna dar de soare ma cam feresc .Mai am putin si plec din nou la ei si acolo vara aproape ca nu a fost asa ca-mi incarc bateriile solare aici.

     


  •  
    • 1144 mesaje
    5 Sep 2012, 16:46
    0 0
    mimika said:
    lobela said:Doica ma bucur ca te-ai distrat cu Robert.Cred ca e mare dar tot asa de mult atasat de tine.Mai ai cainii?Anul asta cred ca ai udat si tu din greu sa ai flori frumoase in curte.Eu am cumparat un furtun lung dar nu l-am putut atasa la nici un robinet din casa asa ca tot cu peturi din alea de apa plata am carat cate 10 l de apa in fiecare dimineata la florile din rondoul din fata blocului(noroc ca stau la et 1)Mi-am facut baile in lacurile sarate si apa e in continuare incredibil de buna dar de soare ma cam feresc .Mai am putin si plec din nou la ei si acolo vara aproape ca nu a fost asa ca-mi incarc bateriile solare aici.

     

    Salut doamnelor,
    Azi am intrat in casuta noastra, prafuita de vreme... e drept ca am neglijat si eu a ma intoarce aici, dar, asa cum spunea cineva, cel mic (care e deja ditamai flacaul, facem cat de curand 2 anisori( imi ocupa tot timpul. Mi-e dor de fiecare dintre voi, de conversatiile noastre placute, dar... ceva totusi nu mai mergea si incet,  incet ne-am retras.... una cate una! Eu, drept sa spun ma necajeste foarte mult sistemul asta nou de comunicare al forumului, habar n-am daca si acum reusesc a posta! Incerc. Daca voi reusi, voi mai intra daca nu.... Va pup duuulce de tot, mi-e dor de Mace, Ellado, Lobela, Doica... Ionika ce o fi facand?

     

  •  
    • 1519 mesaje
    8 Sep 2012, 18:15
    0 0
    Asa e Mimika au invadat cu reclame forumul si nu stii niciodata daca iti afiseaza ce scrii sau o ia ca raspuns la reclama lor.Nici eu nu ma descurc cu noul format dar un lucru e sigur nimic din ce-mi ofera ei nu am sa cumpar.Eu sunt ca de obicei la vremea ata in tara de adoptie.
  •  
    • 1519 mesaje
    8 Sep 2012, 18:22
    0 0
    Uite ca i-am speriat si am reusit din prima sa postez.Pt mine vara asta a fost incarcata de evenimente de tot felul acum imi trag sufletul aici unde toamna blanda ne rasfata inca cu zile calde,micuta mea e in cl II-a si deocamdata se bucura ca si-a revazut prietenii.Mai tarziu o sa vina si zilele cu trezitul mai greu cu intrebari de genu": de ce trebuie sa merg la scoala"? si uite asa-mi trec zilele.
  •  
    • 1259 mesaje
    13 Sep 2012, 22:17
    1 1
    mimika said:
    mimika said:
    lobela said:Doica ma bucur ca te-ai distrat cu Robert.Cred ca e mare dar tot asa de mult atasat de tine.Mai ai cainii?Anul asta cred ca ai udat si tu din greu sa ai flori frumoase in curte.Eu am cumparat un furtun lung dar nu l-am putut atasa la nici un robinet din casa asa ca tot cu peturi din alea de apa plata am carat cate 10 l de apa in fiecare dimineata la florile din rondoul din fata blocului(noroc ca stau la et 1)Mi-am facut baile in lacurile sarate si apa e in continuare incredibil de buna dar de soare ma cam feresc .Mai am putin si plec din nou la ei si acolo vara aproape ca nu a fost asa ca-mi incarc bateriile solare aici.

     

    Salut doamnelor,
    Azi am intrat in casuta noastra, prafuita de vreme... e drept ca am neglijat si eu a ma intoarce aici, dar, asa cum spunea cineva, cel mic (care e deja ditamai flacaul, facem cat de curand 2 anisori( imi ocupa tot timpul. Mi-e dor de fiecare dintre voi, de conversatiile noastre placute, dar... ceva totusi nu mai mergea si incet,  incet ne-am retras.... una cate una! Eu, drept sa spun ma necajeste foarte mult sistemul asta nou de comunicare al forumului, habar n-am daca si acum reusesc a posta! Incerc. Daca voi reusi, voi mai intra daca nu.... Va pup duuulce de tot, mi-e dor de Mace, Ellado, Lobela, Doica... Ionika ce o fi facand?

     

     Cred ca inebunesc dupa ce am scris mult de tot ,dupa ce am vorbit de gradina ,de sera de ciini de Robert totul s-a sters iar acum imi este somn si vreau sa ma culc. este un format de tot....... risul plinsul ca de asta intru asa de rar . Imi este dor de voi de toate .In mare sunt bine dar nu chiar asa cum asi dori eu sa fiu. Visul meu  sa am puterea de a mai creste un nepot  numai ca nu mai cred in el . Noapte buna 


    Acest mesaj a fost editat de către doica: 13 Sep 2012, 22:26
  •  
    • 1519 mesaje
    16 Sep 2012, 21:34
    0 0
    Doica eu am promisiuni serioase ca barza e invitata si la cei din tara ca aici a fost alungata definitiv dupa ce s-a nascut Alexia.E adevarat ca le-a fost greu dar ce? noua nu ne-a fost? si am facut  doi sau mai multi copii.Nu e treaba mea ca-n lumea de azi totul se face planificat si la momentul oportun, dar pot sa vad ca nu intotdeauna  lucrurile ies asa cum se doreste.In rest eu ma plang  tot mai putin ca asa ma amagesc si-mi fac singura curaj dar si pt ca sa bat in lemn dar in ultimul timp m-au lasat durerile de oase si chiar ma simt mai bine.Va pup pe toate.
  •  
    • 1519 mesaje
    21 Oct 2012, 08:08
    0 0
    Buna dimineata la toata lumea.Ce mai faceti voi?Eu sunt in tara,am inceput baile sarate calde si ma bucur de toamna asta incredibil de frumoasa.Ieri m-am plimbat intr-o padurice si m-am bucurat de aer curat culori ruginii galbene si privelistea unui lac linistit care astavara era intesat de oameni veniti la balaceala.Era atata liniste si pace in jur soare caldut ca nu-mi mai venea sa plec de acolo.
  •  
    • 1158 mesaje
    30 Nov 2012, 09:11
    0 1
    La Multi Ani, celor ce poarta numele de Andreea si Andrei,multa sanatate.